5 کاربرد تخته شاسی که نمی‌دانستید!

وقتی میگوییم تخته شاسی داریم درباره تخته‌ای باریک با مقاومت بالا صحبت می‌کنیم که احتمالاً یک یا دو گیره بالای آن قرار دارد که می‌توانید از طریق آن کاغذها را به تخت متصل کنید تا هنگام نوشتن تکان نخورند و بتوانید کارتان را به سادگی پیش ببرید.

کاربردهای تخته شاسی که نمی‌دانستید!

ازآنجایی‌که وقتی از تخته شاسی هنگام نوشتن استفاده می‌کنید، باعث می‌شود راحت‌تر بنویسید و همچنین زیردستی خوبی هم به حساب می‌آید، شما و خیلی‌های دیگر از استفاده از آن لذت می‌برید. کاملاً هم طبیعی است. در این مطلب قرار است درباره کاربردهای تخته شاسی برایتان بنویسیم و هر آن چیزی که درباره این محصول وجود دارد و شما نمی‌دانید!

هدف از ساخت تخته شاسی

یکی از مهم‌ترین دلایل ساخت تخته شاسی را شاید همین موضوع بتوان در نظر گرفته که به سادگی می‌شود آن را جابجا کرد و هرکسی از کودک گرفته تا بزرگ‌سال امکان استفاده از آن را دارد. برای این که خوب بنویسید یا اصلاً اگر خط خوبی نداشته باشید، برای اینکه خوانا بنویسید، لازم است یک زیردستی داشته باشید. همه‌جا که زیردستی خوب پیدا نمی‌شود. احتمالاً یک کتاب درب و داغان گیرتان می‌آید که جلدش به قدری آسیب دیده که اگر کاغذتان را روی آن بگذارید و بنویسید، چیزی را نشود خواند. در چنین شرایطی و مواقع دیگری مثل نوشتن جزوه، نقاشی کشیدن، امضا دادن برای عقد قرارداد با کارگزاری‌های بورسی، داشتن تخته شاسی، یک ضرورت است. درواقع هدف اصلی از ساخت آن هم، همین است. بسته به نیازی که می‌خواهید با خرید تخت شاسی آن را برطرف کنید، شکل و اندازه و جنس مختلفی هنگام ساخت وجود دارد که امکان انتخاب به شما می‌دهد. حتی دستتان در انتخاب رنگ نیز باز است. در ادامه درباره‌شان بیشتر خواهیم گفت.

تخته شاسی، انواعی هم دارد؟

بله! بسته به نیازتان باید انتخاب کنید که کدام یک از انواع تخته شاسی‌ها به کارتان می‌آید و سپس خرید کنید. به طور کلی دو نوع وجود دارد. یکی تخته شاسی معمولی است که معرف حضورتان هست و احتمالاً در گوشه و کنار خیلی از آن را دیده باشید و نوع دیگر، کتابی است که باز و بسته می‌شود و علاوه بر کاربرد زیردستی بودنش، می‌توانید جزوه‌هایتان را لای آن قرار دهید. مناسب وقت‌هایی است که باید برای کلاستان تحقیقی آماده کنید و سخنرانی کنید. آن وقت می‌توانید همه وسایلتان را بگذارید وسط این تخته شاسی کتابی و با خیال راحت شروع کنید.

تخته شاسی

جنس تخته شاسی

بالاتر هم به این نکته اشاره کردیم که تخت شاسی جدای از زیردستی بودن باید از مقاومت و استحکام زیادی هم برخوردار باشد. این یعنی نه موقع نوشتن و نه موقع جابجایی آسیبی نبیند. نکته دیگر این که در عین مقاوم بودن نباید به هیچ عنوان سنگین باشد. تخته شاسی سهند را هم می‌توانید پلاستیکی و هم مقوایی پیدا کنید که هم سبک هستند و هم مقاوم. آن مورد پلاستیکی به شکلی ساخته شده که هیچ‌گونه گرد و خاک را جذب نمی‌کند و دوام و ماندگاری بالایی هم دارد. راستی، این که گفتیم برخی از تخته شاسی‌هایمان از مقوا تهیه شده یک وقت فکرش را نکنید، مقاومت و استحکام کافی را ندارد. منظورمان از مقوا یک یا دو لایه نیست بلکه چندین لایه فشرده در کنار هم قرار گرفته تا تخته شاسی سهند شکل بگیرد.

در این یک مورد به خصوص، دستتان خیلی باز است!

منظورمان از این مورد به خصوص، سایز تخته شاسی سهند است. شما می‌توانید در ابعاد مختلفی که یک کاغذ تولید می‌شود، تخته شاسی ما را خریداری کنید.  فرقی نمی‌کند سر و کارتان با چه ابعاد کاغذی باشد. البته که یک ماکسیمم و مینیممی هم وجود دارد. از A3 گرفته تا تخته شاسی جیبی را ما با بالاترین کیفیت برایتان تولید می‌کنیم. تخته شاسی جیبی، کاربردهای فراوانی دارد. فکر نکنید آن ریزه میزه از پس کاری برنمی‌آید. اتفاقاً این که شما همه‌جا می‌توانید آن را با خودتان ببرید، امکان زیادی به شما می‌دهد. آن را دست کم نگیرید.

سایز تخته شاسی سهند

این همه گفتیم که برسیم به کاربرد تخته شاسی

  • مهم‌ترین کاربرد آن‌ها، تکیه‌گاه دست شما بودن است! یعنی می‌توانید هنگام نوشتن به راحتی روی آن‌ها حساب کنید و سپس با تسلط بیشتری نوشتنتان را پیش ببرید.
  • با استفاده از تخته شاسی، ناخودآگاه خوش‌خط‌تر هم می‌شوید. باور نمی‌کنید؟ امتحان کنید!
  • اگر اهل طراحی و نقاشی باشید که قطعاً خیلی به دردتان می‌خورد. کاغذتان را روی آن گیر بیندازید و نقاشی بکشید.
  • دانش‌آموز هستید و می‌خواهید صحبت‌های استادتان را در اردوهای دانش‌آموزی نت برداری کنید؟ تخته شاسی یادتان نرود.
  • پزشک هستید؟ شما که قطعاً در بیمارستان با تخته شاسی سر و کار خواهید داشت.
  • در انبار کار می‌کنید و وظیفه‌تان نوشتن بارهایی است که وارد و خارج می‌شوند؟ خب شما که قطعاً به تخته شاسی نیاز دارید تا هر آن چیزی که می‌آید را لیست کنید.

این‌ها همه از کاربردهای مهم تخته شاسی است. اولش نوشتیم 5 کاربرد اما همین‌که شروع کردیم به نوشتن، دیدیم برای خیلی‌ها، کاربردهای متنوع دارد و بهتر است به همه آن‌ها اشاره کنیم. تا یادمان نرفته این را هم بگوییم که گیره تخته شاسی هم خودش انواعی دارد.

کاربرد تخته شاسی

گیره تخته شاسی

فلزی بودن گیره‌هایی که روی تخته شاسی نصب می‌شود، باعث شده تا با هر چند بار باز و بسته شدن، به هیچ عنوان هرز نشوند. هم نوع اهرمی آن‌ها وجود دارد و هم نوع کلیپسی­شان که بسته به سلیقه‌تان یا نیازی که دارید می‌توانید انتخاب کنید کدام مورد بیشتر مطابق نیازتان است و سپس خریدتان را انجام دهید.

همه به یک تخته شاسی سهند، نیاز داریم!

در این مطلب به معرفی تخته شاسی سهند و یادآور شدن 5 کاربرد مهم این ابزار پرداختیم. قطعاً همه ما کاری می‌کنیم که نیاز به یک تخته شاسی داشته باشیم و اگر به دنبال نوع باکیفیتی هستیم که چه چیزی بهتر از تخته شاسی سهند؟ یک لحظه هم در خرید این محصول از فروشگاه اینترنتی سهند درنگ نکنید چرا که یک جایی به کارتان خواهد آمد. حتی اگر هرگز قصد نوشتن و فهرست گیری یا حتی نقاشی نداشته باشید.

مطالب مرتبط