تزیین صبحانه کودک

7 ایده برای تزیین صبحانه سالم برای دانش آموزان

انواع مدل‌های تزیین صبحانه سالم برای دانش آموزان

صبحانه، وعدۀ بسیار مهمی برای دانش آموزان محسوب می‌شود. بدون صبحانه مغز دانش آموز انرژی کافی برای دریافت اطلاعات آموزش داده شده توسط معلم را نخواهد داشت. از طرفی، زمانی که کودک شما صبح زود بیدار می‌شود تا به مدرسه برود، به احتمال زیاد اشتیاقی برای خوردن صبحانه نخواهد داشت. ممکن است با این جملات مواجه شوید که: اشتها ندارم! یا حالت تهوع دارم. اما شما به هر ترتیبی که شده باید دانش آموز خود را ترغیب به خوردن صبحانه کنید. توجه داشته باشید که مجبور کردن فرد، نتیجه‌ای عکس خواهد داشت. تزیین صبحانه سالم برای دانش آموزان یکی از راهکارهایی است که می‌توانید به کمک آن، دانش آموز خود را تشویق به خوردن صبحانه کنید. اما چرا؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا علت اهمیت تزیین صبحانه سالم برای دانش آموزان را برایتان بازگو کنیم و در انتها 7 ایدۀ ساده برای تزیین صبحانه سالم برای دانش آموزان را به شما آموزش دهیم.

تزیین صبحانه سالم برای دانش آموزان چه اهمیتی دارد؟

در پاراگراف قبلی متوجه شدیم که خوردن صبحانه خصوصا برای دانش آموزان حائز اهمیت بسیار زیادی است. چرا که اگر دانش آموز بدون صبحانه در مدرسه حاضر شود، گیرایی لازم برای یاد گرفتن درس را نخواهد داشت. علاوه بر این بر این نکته نیز اشاره کردیم که برای تشویق دانش آموز به خوردن صبحانه تزیین صبحانه سالم برای دانش آموزان یک راه حل خوب است. اما تزیین صبحانه برای دانش آموزان چه اهمیتی دارد؟

به لحاظ روانشناسی، زمانی که غذا از زیبایی ظاهری برخوردار باشد، مغز تمایل بیشتری به صدور دستور گرسنگی و در نهایت افزایش اشتها خواهد داشت. تزیین غذا یا صبحانه برای کودکان بد غذا، یک راه حل علمی است که برای کودکان کم اشتها و بد غذا مورد استفاده قرار می‌گیرد. تزیین صبحانه سالم برای دانش آموزان نیز یک راه حل خوب است تا به کمک آن بتوانید فرزند خود را به خوردن غذای سالم تشویق کنید. در ادامه به معرفی 7 ایده برای تزیین صبحانه سالم برای دانش آموزان می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

ایده‌هایی برای تزیین صبحانه سالم برای دانش آموزان

  • تزیین تخم مرغ به شکل جوجه

برای این کار، تخم مرغ‌ها را آب پز کنید و به صورت کامل و بدون خراش از داخل پوسته در آورید. پایین تخم مرغ را برش کوچکی بزنید تا بتوانید آن را به صورت ایستاده بر روی بشقاب قرار دهید. به عنوان چشم جوجه ها می‌توانید از دانه‌های کنجد یا دانۀ سیاه دانه استفاده کنید و برای تاج آن هویج را به صورت دالبور دالبور برش بزنید. برای نوک جوجه می‌ـوانید تکهع‌ای از تربچه را به صورت مثلثی برش زده و داخل تخم مرغ فرو کنید.

تزیین صبحانه کودک

  • تزیین پنکیک به شکل گل

پنکیک یکی از صبحانه‌های محبوب کودکان است. با توجه به دستور غذایی مرتبط، پنکیک خود را درست کنید و یکی از آنها را دقیقاً وسط بشقاب قرار دهید. مقداری شکلات، مربا و یا هر چیزی که دوست دارید را روی پنکیک بمالید و پنکیک دوم را روی آن قرار دهید. تکه‌های توت فرنگی را برش داده و به شکل گل در اطراف پنکیک قرار دهید. می‌توانید از بلو بری، تمشک یا شاه توت به عنوان چشم‌های گل و از سیروپ توت فرنگی برای لب‌های گل استفاده کنید.

  • تزیین تخم مرغ به شکل گل

برای این روش تزیین صبحانه سالم برای دانش آموزان، به دو عدد تخم مرغ پخته، تعدادی گوجه گیلاسی و مقداری شوید، جعفری یا سبزیجات دلخواه نیاز خواهید داشت. پس از آنکه تخم مرغ های پخته را پوست کنده و از طول به دو نیم تقسیم کردید، آن ها را به صورت برگه‌های گل بر روی بشقاب قرار دهید. برای مرکز گل از نصف یک گوجه گیلاسی استفاده کنید. برای ساقه گل از یک تره و برای برگ‌های گل از شوید بهره بگیرید.

  • تزیین نان و پنیر به شکل ستاره

برای تزیین صبحانه سالم برای دانش آموزان به این روش، به نان تست، پنیر (ترجیحا پنیر ورقه‌ای) و یک قالب ستاره شکل نیاز خواهید داشت. تست نان و پنیر خود را دست کرده و با کف دست خود کمی فشار به آن وارد کنید تا به هم بچسبد. سپس با قالب ستاره‌ای خود لقمه‌ها را به شکل ستاره در آورید. برای این کار می‌توانید از قالب‌های مختلف مانند قلب، ماه و موارد مشابه دیگر نیز استفاده نمایید.

  • تزیین سبزیجات به شکل درخت

تشویق دانش آموزان به خوردن سبزیجات سخت ترین کار برای شماست. در تزیین صبحانه سالم برای دانش آموزان، باید توجه بیشتری به تزیین سبزیجات داشته باشید. می‌توانید سبزیجات بشقاب صبحانه دانش آموز را به شکل یک درخت درست کنید که تنه آن هویج، برگ های آن سبزیجاتی مانند ریحان، شوید یا جعفری و میوه‌های آن گوجه هستند. خلاقیت شما در چیدمان این سبزیجات می‌تواند فرزندتان را هرچه بیشتر به خوردن صبحانه تشویق کند.

  • تزیین لقمه به شکل آدم برفی

این روش، یکی از ساده‌ترین ایده‌ها برای تزیین صبحانه سالم برای دانش آموزان است. تست نان و پنیر دانش آموز را درست کرده و به کمک دو قالب گرد در دو اندازۀ مختلف، سر و تن آدم برفی را درست کنید. برای چشمانش از زیتون و برای دماغش از هویج استفاده کنید. فلفل دلمه‌ای قرمز نیز گزینۀ مناسبی برای شال گردن آدم برفی است.

  • تزیین نیمرو به شکل صورتک

دو عدد تخم مرغ را به صورت نیمرو درست کنید. به صورتی که زردۀ آن هم نخورد. به صورت چشم دو نیمرو را در کنار هم و روی بشقاب بگذارید. برای لبخند صورتک ایجاد شده از سس قرمز بهره بگیرید.

توجه داشته باشید که استفاده از لوازم تحریر با کیفیت به اندازه خوردن صبحانه برای دانش آموزان دارای اهمیت است. بنابراین خرید لوازم تحریر با کیفیت بالا و قیمت مناسب را نیز فراموش نکنید. سهند در این راستا همراه شماست. برای دریافت اطلاعات کامل‌تر و خواندن مقالات مشابه می‌توانید به فروشگاه اینترنتی سهند مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط