مدرسه خوب

5 روش چگونه مدرسه خوب انتخاب کنیم

همه چیز درباره انتخاب مدرسه مناسب

چگونه مدرسه خوب انتخاب کنیم؟ این که آیا شما در حال انتخاب یک مدرسه دولتی یا غیر انتفاعی یا آموزش خانگی هستید ، خواه شهریه می پردازید یا نه ، برنامه ریزی دقیق ضروری است. بخش های زیر سوالاتی را باید در نظر بگیرید ، در حالی که در مرحله انتخاب مدرسه برای فرزند خود هستید ، فضای کاری برای نوشتن افکار خود وجود دارد. به یاد داشته باشید ، شما به دنبال مدرسه ای هستید که تجربه آموزشی را برای فرزند شما به ارمغان بیاورد. چگونه مدرسه ای را انتخاب می کنید که فرزند شما را برای آینده ای پویا که شرایط جهانی دائماً در حال تغییر است آماده کند؟ طیف وسیعی از شاخص ها وجود دارد که والدین باید هنگام انجام این انتخاب در نظر بگیرند.

برنامه درسی و فعالیت های کمک درسی

عمق و وسعت برنامه درسی و روش آموزشی ، بر تحصیلات عالی و مسیرهای شغلی فرزند شما تأثیر می گذارد. اگر فرزند شما قصد دارد تحصیلات عالی را در ایران ادامه دهد ، ممکن است بخواهید یک برنامه درسی که توسط آموزش پرورش به رسمیت شناخته شده است را در نظر بگیرید. همچنین ، برخی از مدرسه های چند ملیتی ترجیح می دهند از نامزدهایی استفاده کنند که دارای صلاحیت هیئت های خاص هستند. بنابراین ، شما باید تحقیقات کاملی در مورد برنامه های درسی هر مدرسه انجام دهید و بدانیم که چگونه مدرسه خوب انتخاب کنیم برای بچه هایمان.
در حالی که برنامه درسی یک معیار است ، مدرسه همچنین باید فرصت هایی را برای کمک به توسعه مهارت های جسمی و شناختی و شخصیت کلی کودک فراهم کند. باید طیف وسیعی از فعالیت های درسی ، مانند ورزش در فضای باز ، هنر و صنایع دستی ، هنرهای نمایشی و کلاسهای سرگرمی را ارائه دهد. اینها باید بخش مهمی از تجربه یادگیری دانش آموز باشد ، زیرا به تقویت روحیه تیمی ، اعتماد به نفس و مهارت های رهبری کمک می کند. برنامه درسی که به شدت برای دانشگاهیان اهمیت دارد ممکن است توسعه این مهارت های حیاتی زندگی را تسهیل نکند ، به این معنی که ترکیبی کامل از برنامه های درسی و برنامه های درسی برای توسعه جامع دانش آموزان حیاتی است.

نسبت دانش آموز به معلم

اندازه کلاسهای کوچک تأثیر مثبتی بر یادگیری کودکان دارد. نسبت دانش آموز-معلم کمتر با فرصت های بیشتری برای شرکت دانش آموزان در بحث های کلاس ، پرسیدن سوالات و بیان نظرات مطابقت دارد.
نسبت کمتر دانش آموز به معلم نیز می تواند به بهبود تدریس و در نتیجه ، نتایج یادگیری کمک کند. با تعداد کمتر دانش آموز در هر کلاس ، اعضای هیئت علمی می توانند به هر کودک توجه شخصی داشته باشند. سپس آنها می توانند آموزش خود را بر اساس نیازهای هر دانش آموز تنظیم کنند و منابع بیشتری را به کسانی اختصاص دهند که ممکن است با یک یا چند جنبه از تحصیل خود دست و پنجه نرم کنند. معلمان همچنین می توانند زمان بیشتری را صرف کنند تا اطمینان حاصل شود که هر دانش آموز برنامه درسی را درک کرده و از کمک های لازم برای رسیدن به پتانسیل کامل خود برخوردار است.

نسبت دانش آموز به معلم

شیوه آموزش و یادگیری

همانطور که همه می دانیم ، هیچ دو فرد یکسان نیستند. یک مطالعه در سال در آمریکا1992 چهار نوع یادگیری متمایز را در بین دانش آموزان توصیف کرد ، که به اختصار VARK ، یا بصری ، شنیداری ، خواندن/نوشتن ، و Kinaesthetic شناخته می شود. به عنوان مثال ، اگر فرزند شما از طریق تصاویر و گرافیک موثرتر یاد می گیرد ، ممکن است یک یادگیرنده بصری باشد. به طور مشابه ، کودکان همچنین می توانند شنوایی ، خواندن/نوشتن یا زبان آموزهای حسی لمسی باشند. این فقط بدان معنی است که نقاط قوت آنها متفاوت است و در یادگیری و نشان دادن توانایی ها و دانش خود به روش های مختلف کارآمد هستند. برای معلمان ، تطبیق با چنین تمایزهایی می تواند به آنها کمک کند که نحوه ارتباط بهتر با هر دانش آموز را درک کنند.

نیاز ها و علایق فرزندتان

هنگام تحقیق در مدارس باید نقاط قوت ، ضعف و علایق فرزند خود را در نظر بگیرید. پرسیدن برخی از سوالات می تواند در اینجا مفید باشد: آیا آنها اهل هنر هستند؟ آیا آنها عاشق ورزش هستند؟ آیا آنها به علم علاقه دارند؟ آیا فرزند شما با ریاضی مشکل دارد؟ آیا فرزند شما نیازهای خاصی برای یادگیری دارد؟ به دنبال مدرسه ای باشید که نیازهای فردی آنها را برآورده کند ، نقاط قوت آنها را تشویق کند و به آنها کمک کند تا بر نقاط ضعف خود کار کنند.

تمرکز بیش از حد بر تحصیل

تحصیلات مهم است. اما رشد اجتماعی و عاطفی فرزند شما نیز همینطور است. مدرسه ای که تأکید زیادی بر مهارت خواندن در مهد کودک دارد ممکن است عالی به نظر برسد. اما مطمئن شوید که تمرکز بر مهارت های اجتماعی نیز وجود دارد. دبیرستان زمانی است که بچه ها باید نقاط قوت و علاقه خود را کشف کنند – نه اینکه بدانند کجا به دانشگاه خواهند رفت. مدرسه ای بر اساس همه زمینه های رشد فرزند خود انتخاب کنید.

انتخاب مدرسه مناسب برای فرزند شما در بهترین مواقع می تواند یک روند گیج کننده باشد ، کودکان با استعداد از نظر شناختی با سرعت بسیار بیشتری نسبت به رشد جسمی ، عاطفی و اجتماعی رشد می کنند و موضوعات جالبی را مطرح می کنند. برای پرورش توانایی های کودک خود و یافتنی محلی مناسب برای بالیدن و رشد و نمو او ، به فروشگاه اینترنتی سهند مراجعه کنید.

مطالب مرتبط