لوازم تحریر اداری

معرفی فیلم مدیریتی محیط اداره یا office space 1999

بررسی کامل فیلم مدیریتی محیط اداره

اگر یک کار آفرین باشید، احتمالاً برای ایجاد تغییر در شرایط حال حاضر کسب و کار خود، به دنبال یک فیلم انگیزشی مانند فیلم فضای اداری می‌گردید تا بتوانید به کمک آن، خودتان و نیروهایتان را پیشرفت دهید. اگر کارمند باشید و از شرایط کاری خود ناراضی نیز، فیلم office space که برای بهبود در روند کاری خود آن را جستجو می‌کنید. به هر صورت و در هر شرایط کاری که باشید، فیلم فضای اداری، یک فیلم انگیزشی زیبا است که در قالب طنز، آموزش‌های ارزشمند بسیاری در خدمت دوستداران و فعالان کسب و کار می‌گذارد. در این مطلب از بلاگ سهند، به معرفی فیلم محیط اداره یا همان office space می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

معرفی فضای فیلم فضای اداری

فیلم office space در سال 1999 میلادی در آمریکا تولید شد. خالق این اثر Mike Judge نام دارد. او سعی کرده تا در غالب طنز، محیطی را به تصویر بکشد که کارمندان از محیط کار خود ناراضی هستند. استراتژی بد مدیر مجموعه نیز باعث شده تا کارمندان وی بر خلاف جهت اهداف سازمانی حرکت کرده و از وی دزدی کنند. بنابراین، فیلم محیط اداره در اولین قدم، تاثیر دو طرفۀ کارمند و مدیر در پیشرفت کسب و کار به نمایش می‌گذازد. کارمند از جهت علاقه به کار خود و مدیر از جهت تاثیری که در رفتار کارمند در محیط کار می‌گذارند می‌توانند در پیشرفت و یا شکست یک کسب و کار موثر باشند.

لوازم تحریر اداری

داستان فیلم office space

فیلم محیط اداره، داستان یک مرد به نام پیتر را نشان می‌دهد که از کار خود ناراضی بوده و در زندگی شخصی نیز دچار بحران شده است. این مرد برای رفع مشکلات خود و به پیشنهاد همسرش به یک روانشناس مراجعه می‌کند تا بتواند از طریق هیپنوتیزم، در جهت رفع مسائلش قدم بردارد. اما در اولین جلسۀ هیپنوتیزم، روانشناس پیتر به دلیل فشار زیادی که به او وارد می‌شود فوت شده و همین مسئله سبب می‌گردد تا جرقه‌ای در مغز پیتر روشن شود.
پس از این مرحله در فیلم فضای اداری، پیتر به همراه دیگر همکارانش که همگی با مدیریت در جدال بودند تصمیم می‌گیرند تا از مدیر خود انتقام بگیرند. آنها انتقام خود را با برداشتن پول‌های خیلی ناچیز از حساب شرکت به حساب‌های شخصی خود آغاز می‌کنند. در روند داستان، همسر پیتر نیز که در یک کافه مشغول بوده، طی یک دعوا از کار خود استعفا داده و در نهایت بی‌کار می‌شود.
در پایان، پیتر از کار خود بیرون آمده و به عنوان یک کارگر ساده مشغول به کار میشه. آخرین دیالوگ نیز نشان دهندۀ رضایت پیتر از شغل فعلی خودش به عنوان کارگر بسیار خوشنودتر از سمت قبلی‌اش به عنوان یک کارمند است. فیلم محیط اداره، در قالب طنز توانسته است به خوبی آموزش‌های بسیاری در زمینۀ کسب و کار به علاقه‌مندان این حوزه بدهد.

خرید لوازم تحریر اداری

از فیلم محیط اداره چه می‌آموزیم؟

همانطور که گفتیم، فیلم office space سال 1999 یک فیلم انگیزشی است که آموزشهای بسیاری در اختیار ما قرار می‌دهد. مهم‌ترین آموزشهای این فیلم عبارتند از:
روی کارهای مهم تمرکز کنید: اولویت بندی کردن کارها به شما کمک می‌کند تا بتوانید زمان خود را به خوبی مدیریت کنید. برای این کار می‌توانید یک کاغذ یادداشت برداشته و تمام کارهایی که باید انجام دهید را روی آن یادداشت کنید. به این ترتیب می‌توانید از زمان و انرژی خود بیشترین بهره را ببرید.
همه چیز تحت کنترل شما نیست: در دنیای کسب و کار و به طور کلی مسیر موفقیت، بسیاری از مسائل تحت کنترل شما نیست. تنها کاری که باید انجام دهید، تکمیل سهم خودتان در کار است. وظیفه‌ای که به شما محول می‌شود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.
هدف مشخصی داشته باشید: انکه بدانید کجا می‌خواهید بروید، نیمی از مسیر موفقیت را برای شما طی خواهد کرد. با نوشتن یک چشم انداز و هدف مشخص، می‌توانید مسیر کاری خود را روشن و واضح نموده و در نتیجه راحت‌تر و سریع‌تر به موفقیت برسید. برای این کار نیز می‌توانید یک کاغذ یادداشت جلوی خود گذاشته و تمامی اهداف خود را بر روی آن یادداشت کنید. سپس بر اساس اصول هدف نویسی، اهداف خود را اولیت بندی کرده و به سررسید اهداف خود منتقل نمایید.
فرهنگ سازمانی خود را مشخص کنید: با داشتن یک فرهنگ یکپارچه در کل سازمان، شما مسیر راحت‌تری پیش رو خواهید داشت.
زمان مهم‌ترین سرمایۀ شماست، آن را هدر ندهید: برای زمان خود برنامه ریزی داشته باشید. تمام کارهای روزانۀ خود را در برگۀ یادداشت خود نوشته و به ترتیب اقدام کنید.
خودتان را فراموش نکنید: در طول روز، مدت زمان مشخصی را برای خودتان، پیشرفت شخصیتان و سلامت ذهن و جسمتان اختصاص دهید. بدون خودتان نمی‌توانید به هیچ کجا برسید!
ریسک کردن، کاری که هرکسی از پس آن برنمی‌آید: ریسک کنید. فراموش نکنید که برای رسیدن به مراتب بالاتر و موفقیت‌ها بیشتر، باید بتوانید در نامطمئن خطر کنید.
و در نهایت: یادداشت کردن را فراموش نکنید. نوشتن، عادت انسان‎های موفق است. برنامه‌های کاری، اهداف، بارش فکری ایده ها و موارد مشابه دیگر اگر نوشته شوند با سرعت و کیفیت بسیار بهتری عملی خواهند شد. بنابراین ابزار مورد نیاز نوشتن مانند کاغذ یادداشت، دفترچه یادداشت، خودکار و غیره را تهیه کرده و نوشتن را به یک عادت برای خود تبدیل کنید. برای تهیۀ انواع ابزار نوشتن می‌توانید به فروشگاه اینترنتی سهند مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط