دفتر کلاسوری

همه چیز درباره‌ی دفتر خاطرات مردانه

معرفی دفتر خاطرات مردانه

آقایان، ما مراقبت از خود را در اولویت قرار می دهیم تا سلامت روحی ، جسمی و روحی خود را هماهنگ نگه داریم. خاطره نویسی هم یک عادت عالی است و هم یک فعالیت مراقبت از خود که می تواند در برنامه روزانه شما (یا هفتگی ، کاملاً به خود شما بستگی دارد) گنجانده شود. اما ممکن است از خود بپرسید « چرا باید آن را امتحان کنم؟» نگران نباشید، ما اینجا هستیم تا اطلاعات و نکات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم تا از خاطره نویسی بیشترین بهره و لذت را ببرید.

چرا مردان باید خاطره بنویسند؟

اگرچه ممکن است بسیاری از افراد از فکر نگه داشتن یک دفتر خاطرات احساس خجالت کنند، اما بسیاری از بزرگترین کسان تاریخ که از زمانهی خود جلو بودند دارای دفتر خاطرات بودند: لئوناردو داوینچی ، آلبرت اینشتین ، نیکلا تسلا و ارنست همینگوی، و غیره. ناگفته نماند که مزایای متعدد خاطره نویسی به خوبی مستند شده است. بهترین راه برای غلبه بر این احساس کاذب انتخاب یک دفتر خاطرات مردانه ی مناسب است؛ مثلاً یک دفتر خاطرات با جلد چرم گزینه ای بسیار مناسب است.
یکی از بهترین مزایای داشتن دفتر خاطرات این است این است که به شما در یادآوری کمک می کند. نوشتن اهداف و آرزوهای شما وسیله ای برای ردیابی پیشرفت (یا فقدان آن) است. تصور کنید که به نوشته های قدیمی دفترتان در مورد اهداف قبلی نگاه می کنید و می توانید از میزان پیشرفت خود و اهدافی که از لیست خود حذف کرده اید، حظ ببرید. علاوه بر مسئولیت پذیری ، مزایای دیگر خاطره نویسی اینجا آمده است:

  • کنترل استرس
  • نامیرا کردن شما
  • به شما فرصت تأمل در خودتان را می دهد.
  • بهبود خلق و خو
  • تقویت حافظه
  • نشانه های اضطراب و افسردگی را کاهش می دهد.

کلاسور

 

ساده و آهسته شروع کنید

اگر بخواهیم صاف و صادق باشیم، می دانیم که ایجاد عادات جدید می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا تمرکز و حواس ما (به ویژه در عصر رسانه های اجتماعی) رو به ضعیف شدن گذاشته است. به همین دلیل مهم است که به آرامی شروع کنید و زمانی خارج از برنامه را برای خاطره نویسی تنظیم کنید. اگر فکر نمی کنید می توانید به برنامه خاطره نویسی متعهد شوید ، به آرامی شروع کنید. پنج دقیقه اینجا، هفت دقیقه آنجا. ایده این است که آن را به آرامی در برنامه روزانه خود قرار دهید. مهم نیست از کجا و چگونه شروع می کنید ؛ می توانید یک صفحه یا حتی یک جمله بنویسید. آنچه مهم است شکل گیری این عادت است.
اگر در رعایت برنامه خاطره نویسی مشکل دارید ، سعی کنید این کار را در ساعات مختلف روز انجام دهید. حتی می توانید در محیطی جدید بنویسید. تغییر محیط می تواند خلاقیت را برانگیزد ، حواس شما را درگیر کند و الهامات متفاوتی به شما بدهد. تصمیم بگیرید که در مقابل یک کافه ، در پارک یا حتی در بالکن خود بنویسید، سعی کنید در محیطی جدید بنویسید تا حال و هوایتان عوض شود. فراموش نکنید که دفتر خاطرات مردانه ی زیبایی می تواند شما را به استفاده از آن به طور مداوم ترغیب نماید.

خرید دفتر

فقط بنویسید!

فقط بنویسید و بگذارید جریان آگاهی شما در جریان باشد. با افکار بی شمار در ذهن شما، اغلب به طور همزمان، جریان نوشتن آگاهانه راهی عالی برای پاکسازی ذهن شما است. اما چرا باید از سبک نوشتن جریان آگاهی استفاده کنید؟ خوب به این موضوع فکر کنید: آیا تا به حال دچار نگرانی ها، پرسش ها و کارهایی شده اید که تمام روز در ذهن شما شناور هستند؟ برخی ممکن است آن را در صبح احساس کنند، برخی ممکن است این افکار را درست قبل از خواب احساس کنند و ممکن است قریب به اتفاق شوند.
نوشتن به سبک جریان آگاهی، در حقیقت به سادگی نوشتن هر چیزی است که به ذهن شما می رسد. هیچ قانون خاصی برای این کار وجود ندارد؛ فقط قلم را روی کاغذ بگذارید و تمام افکار درون ذهن خود را در دفتر خود بنویسید. ایده این است که این روند را بدون فشار و تلقین باشد. اغلب اوقات، این شیوه از خاطره نویسی بسیاری از افکار را که در ناخودآگاه شما دفن شده اند را به سطح می رساند. این نه تنها شفا بخش است، بلکه به شما کمک می کند تا در مورد چیزهایی که حتی نمی دانید به آنها نیاز دارید ، بینش پیدا کنید.
اگر مایل هستید تا دفترچه خاطره‌ای زیبا تهیه کنید و یا هدیه دهید و اگر مایل هستید تا لوازم التحریر با کیفیت تهیه کنید ، سایت فروشگاه اینترنتی سهند را فراموش نکنید.

مطالب مرتبط