دفتر یادداشت

انواع دفترچه یادداشت که قبل از خرید باید بشناسید

معرفی انواع دفترچه یادداشت

استفاده از انواع دفترچه یادداشت به عنوان یک لوازم تحریر کاربردی از گذشته رایج بوده است. دفترچه یادداشت، یک دفتر نسبتاً کوچک‌تر از دفتر عادی است. از این لوازم تحریر کاربردی برای یادداشت برداری، نوشتن جزوه‌های کوتاه، خلاصه نویسی، نوشتن برنامۀ روزانه و موارد مشابه دیگر استفاده می‌نمایند. دفترچه یادداشتها، تقسیم بندی متنوع و متعددی دارند. در این مقاله به بررسی انواع دفتر یادداشت می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

تقسیم بندی انواع دفترچه یادداشت

همانطور که در پاراگراف قبلی توضیح دادیم، دفترچه یادداشت ها انواع متنوعی دارند. تقسیم بندی انواع دفترچه یادداشت، بر اساس ابعاد، نوع صحافی، نوع کاغذ و جلد آن انجام می‌شود.

1. ابعاد انواع دفترچه یادداشت

در ابتدای صحبتمان گفتیم که دفترچه یادداشت ها در ابعاد متنوعی تولید می‌شوند. آنچه در تمامی این دفترچه‌ها مشترک است، کوچکتر بودن آنها از دفترهای معمولی یا به اصطلاح با ابعاد وزیری است. انواع دفترچه یادداشت ها می توانند A5، A6، A7، B5، B6، B7 و B8 باشند. اینکه چه ابعادی برای شما مناسب است، کاملا بستگی به هدفی دارد که برای آن می‌خواهید از دفترچه استفاده نمایید. به عنوان مثال، دفترچه یادداشت‌های با سایز B7 و B8 بسیار کوچک هستند و بیشتر برای حفظ کردن لغات در یادگیری یک زبان خارجی کاربرد دارند.  از طرف دیگر، دفترچه یادداشت‌هایی با ابعاد A5 و A6 مناسب برای برنامه نویسی روزانه هستند.

خرید دفتر یادداشت

2. صحافی

یکی دیگر از جنبه‌های تقسیم بندی انواع دفترچه یادداشت، تقسیم بندی بر اساس صحافی است. صحافی دفترچه یادداشت می‌تواند چسبی، سیمی و یا دوخته باشد. دفترچه یادداشت‌های با صحافی چسبی برای استفادۀ روزانه مناسب نیستند. برای این منظور بهتر است از انواع دفترچه یادداشت سیمی خریداری کنید.

3. جلد

جلد دفترچه یادداشت نیز از جنبه‌های تقسیم بندی آن محسوب می‌شود. جلد انواع دفترچه یادداشت می‌تواند چربی، پلاستیکی، کاغذی و غیره باشد. برای انتخاب بهترین گزینه در جلد نیز، بهتر است به سلایق و هدف خود از خرید دفترچه یادداشت توجه کنید.

استفاده تبلیغاتی از انواع دفترچه یادداشت

یکی از مهم‌ترین اهدافی که انواع دفترچه یادداشت برای آن ساخته شده‌ند، اهداف تبلیغاتی هستند. با انتخاب یک دفترچه یادداشت مناسب و چاپ لوگوی شرکت خود بر روی آن و پخش دفترچه در یک تبلیغات گسترده و یا در سمینار، می‌توانید به صورت غیر مستقیم، تبلیغات برند خود را انجام دهید. برای این منظور می‌توانید با تماس با پشتیبانی فروشگاه اینترنتی سهند، جهت سفارش انواع دفترچه یادداشت و چاپ لوگو و برند خود بر روی آن اقدام نمایید.

دفتر یادداشت

انواع دفترچه یادداشت سهند

دفترچه یادداشت، از دستۀ لوازم تحریری محسوب می‌شود که در هر زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. چه دانش آموز دبستانی باشید چه کنکوری، دانشجو باشید یا کارمند، معلم باشید یا فروشنده، تحت هر شرایطی، همیشه به یک دفترچه یادداشت نیاز خواهید داشت. برای نوشتن برنامه ریزی روزانه، خلاصه نویسی دروس برای شب امتحان، نوشتن کارهای روز که باید انجام دهید، ثبت مخارج یا حتی خاطرات، و موارد مشابه دیگر، دفترچه یادداشت می‌تواند کمک حال شما باشد. انواع دفترچه یادداشت فروشگاه اینترنتی سهند که هم به صورت عمده و هم به صورت تکی می‌توانید خریداری نمایید بسیار متنوع هستند. تعدادی از این دفترچه یادداشت‌ها عبارت هستند از:

دفتر خبرنگاری پنجره‌ای ۱۰۰ برگ سهند که دارای کاغذهای 70 گرمی بوده و جلدی از جنس پلی اورتان ضد خش در 6 رنگ متنوع دارد. این دفترچه یادداشت سیمی بوده و صحافی آن از بالای کاغذ می‌باشد.

دفتر یادداشت ۸۰ برگ سایز A6 سوپر کلاس در چهار رنگ متنوع با جلدی از جنس پلی اورتان ضد خش تولید می‌شود. این دفترچه یادداشت نیز مانند نوع قبلی، دارای کاغذهای 70 گرمی است.

دفتر یادداشت سایز A7 مدل الوان سهند، در 5 رنگ متنوع و جلدی شبیه به دفترچه یادداشت سوپر کلاس تولید می‌شود. این دفترچه، یکی از انواع دفترچه یادداشت است که برای نوت برداری های سریع، نوشتن خرج‌های روزانه و موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. علت رایج بودن این دفترچه حجم کوچک آن می‌باشد. چرا که می‌تواند به سادگی در جیب شما جای بگیرد.

دفتر یادداشت A6 طرح دار یکی از انواع دفترچه یادداشت سهند است که جلد آن مقوایی بوده و جلد آن دارای طرح کارتون‌ها و انیمیشن‌های پرطرفدار است. این دفترچه یادداشت از برند سهند بیشتر برای کودکان و نوجوانان دانش آموز مورد استفاده قرار می‌گیرد.می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید دفترچه یادداشت به فروشگاه اینترنتی سهند مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط