مزایای دفتر کلاسوری

مزایای دفتر کلاسوری

مزایای دفتر کلاسوری بر دفترهای دیگر چیست؟

دفترهای کلاسوری ساده‌ترین راه برای نگه‌ داشتن جزوه‌ها و برگه‌ها و سندها به‌ شکل کتاب و دفتر است. دفتر کلاسوری در انواع مختلف سایز و رنگ و جنس و گنجایش در بازار موجود است و این روزها تبدیل شده است به وسیله‌ای جهانی برای انواع نیازهای دسته‌بندی اطلاعات و برگه‌ها که در عین حال سبک و قابل حمل است.

مزایای دفتر کلاسوری فراوان است، اما مهم‌ترین مزیت این دفترها این است که می‌توانید هر وقت خواستید برگه‌هایی را به آن اضافه کنید یا از آن بردارید یا جای برگه‌ها را عوض کنید. در واقع دفتر کلاسوری برای نگه‌ داشتن هر مجموعه اطلاعاتی که نیازمند به‌‌روزکردن پی‌درپی است، پیشنهاد می‌شود. ویژگی‌ای که هم در کلاس درس و برای دانش‌آموزان و دانشجویان کاربرد دارد و هم در کسب و کارها.

از دیگر مزایای دفتر کلاسوری این است که به فرد امکان کنترل روی محتوای دفترش را می‌دهد و به او اجازه می‌دهد که در استفاده از آنچه در این دفتر جای می‌دهد، آزاد باشد. برای مثال گاهی برخی دانش‌آموزان میل دارند برای خودداری از حمل کتاب بخش‌هایی از کتاب را که زیاد استفاده می‌کنند، کپی کنند و همراه خود داشته باشند. با استفاده از دفتر کلاسوری آن‌ها می‌توانند صفحه‌های مورد نظرشان را بعد از کپی به دفترشان اضافه کنند.

یکی دیگر از مزایای دفتر کلاسوری داشتن زبانه‌های جداکننده است که برگه‌ها را دسته‌بندی می‌کند. زبانه‌های دفتر کلاسوری‌ها به فرد این امکان را می‌دهد که برگه و بخش مورد نظر خود را به سرعت و به راحتی پیدا کند و در وقت خود صرفه‌جویی کند.

همچنین از دیگر مزایای دفتر کلاسوری جلد سخت آن است که باعث می‌شود برگه‌های آن با فشار و جابه‌جا کردن تا نخورد. به علاوه جلد دفتر کلاسوری برخلاف دفترهای معمولی بزرگ‌تر از قطع کاغذ است و لبه‌های کاغذ از هر طرف چند سانتی‌متر تا لبه جلد فاصله دارند. همین خصوصیت باعث می‌شود که لبه‌های کاغذ تا نخورد و کثیف نشود و به بهترین حالت ممکن محافظت شود.

در ادامه به برخی از مزایای دفتر کلاسوری به صورت خلاصه اشاره می‌کنیم:

* برداشتن برگه‌ها، جلو و عقب گذاشتن و جابه‌کردن جای آن‌ها بدون آسیب رساندن به دفتر

* جابه‌جا کردن برگه‌ها بین دفترهای مختلف

* امکان پرینت و کپی کردن برگه‌ها بدون آسیب رساندن به دفتر

* خرید برگه جدید و پر کردن دفتر با برگه‌های جدید بدون نیاز به تعویض دفتر

این موارد تنها تعدادی از کارکردها و مزایای دفتر کلاسوری هستند که آن‌ها را به یکی از محبوب‌ترین دفترها در جهان بدل کرده است.

اما وقتی نوبت به خرید دفتر کلاسوری می‌رسد مردم فکر می‌کنند انتخاب‌ها بسیار سرراست است، درحالی‌که درواقع این‌طور نیست. در این بین دو نکته مهم هست که کمتر به آن اشاره می‌شود و باید موقع خرید دفتر کلاسوری در نظر بگیریم.

اولی نوع حلقه دفتر است. دفترهای کلاسوری دو نوع حلقه دایره‌ای و دی‌شکل دارند که اولی بیشتر کاربرد دارد. برای برگه‌های کوچک دفتری بگیرید که حلقه دایره‌ای داشته باشد. حلقه دی‌شکل عموماً برای برگه‌های بزرگ‌تر و رفرنس در کلاسورهای بزرگ‌تر استفاده می‌شوند.

 نکته دوم ضخامت دفتر است. دفترهای کلاسوری در سایزها و ضخامت‌های متنوعی در بازار وجود دارند. اما معمولاً نازک‌ترها حلقه‌های گرد و ضخیم‌ترها حلقه‌های دی‌شکل دارند. پس موقع خرید دفتر کلاسوری باتوجه به نوع استفاده‌تان به این دو مورد دقت کنید.

 

 

مطالب مرتبط