آموزش و پرورش ایران و آلمان

مقایسه آموزش و پرورش ایران و آلمان؛ هر آنچه باید بدانید

بررسی کامل آموزش و پرورش ایران و آلمان

اگر شما هم مانند بسیاری از افراد دیگر، قصد مهاجرت به کشور آلمان همراه با خانوادۀ خود را دارید، مقایسه آموزش و پرورش ایران و آلمان برای شما می‌تواند یکی از حیاتی‌ترین تحقیقات پیش از انجام هرگونه اقدامی در جهت مهاجرت است. همۀ ما برای زندگی بهتر و ساختن آینده‌ای روشن برای خود یا فرزندانمان است که تصمیم به مهاجرت می‌گیریم. یکی از المان‌های موفقیت و ایجاد تغییر در زندگی، تحصیلات می‌باشد. به همین علت است که در صورتی که آلمان را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کردید، دانستن شباهت یا تفاوت‌های سیستم آموزشی آلمان و ایران می‌تواند برای تصمیم‌گیری نهایی شما را یاری نماید.
در این مقاله از بلاگ سهند قصد داریم تا به مقایسه آموزش و پرورش ایران و آلمان پرداخته و شباهت‌ها و تفاوت‌های سیستم آموزشی آلمان و ایران را مورد بررسی کامل قرار دهیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا بتوانیم شما را در مسیر تصمیم‌گیری نهایی برای مهاجرت به آلمان، یاری نماییم.

مقایسه آموزش و پرورش ایران و آلمان

اگر یک فرزند دانش آموز دارید و یا خودتان یک دانش آموز در هر مقطع تحصیلی هستید و قصد مهاجرت به آلمان را دارید، مقایسه آموزش و پرورش ایران و آلمان برای ادامه تحصیل و رسیدن به موفقیت برای شما امری حیاتی خواهد بود. این مسئله به شما کمک خواهد کرد تا بدانید چگونه می‌توانید دروس مطالعه شدۀ خود در ایران را تطبیق نموده و در مقطعی مناسب با آنچه تا به حال خوانده‌اید شروع به تحصیل نمایید.

سیستم آموزشی آلمان

در مقایسه آموزش و پرورش ایران و آلمان، سیستم آموزشی آلمان، شباهت‌های بسیاری به سیستم آموزشی ایران دارد. سیستم آموزشی آلمان دارای 5 مقطع شامل:

  • پیش دبستانی
  • دبستان
  • راهنمایی
  • دبیرستان
  • آموزش عالی (دانشگاه)

می‌باشد. آموزش و پرورش آلمان، دارای بخش خصوصی و بخش عمومی است که همگی بر اساس قوانین ثبت شده توسط آموزش و پرورش این کشور اداره می‌شوند. کیفیت سطح آموزش در کشور آلمان بسیار بالا بوده و در راستای آماده سازی دانش آموزان در مسیر آینده‌شان فعالیت می‌کند. دوره دبیرستان برای دانش آموزانی که قصد ورود به بازار کار را دارند متفاوت بوده و دوره فنی و حرفه‌ای نام دارد. دانش آموزانی که قصد ورود به دانشگاه‌ها را نیز دارند، تحت آموزشهای به خصوص قرار خواهند گرفت تا برای ورد به دانشگاه مربوطه در رشته مورد نظرشان آماده شوند.

آموزش و پرورش آلمان

سیستم آموزشی ایران

سیستم آموزشی ایران تا پایان دوران دبیرستان، شباهت بسیاری با سیستم آموزشی آلمان دارد. همانطور که می‌دانید، دوران تحصیلی در ایران نیز به 5 مرحله:

  • پیش دبستانی
  • دبستان
  • راهنمایی
  • دبیرستان
  • آموزش عالی (دانشگاه)

تقسیم بندی می‌شود. در ایران، پس از پایان دوران 12 ساله تا پایۀ دبیرستان و برای ورود به دانشگاه، موظف به گذراندن امتحان کنکور خواهید بود. در سیستم آموزشی ایران، آموزش و پرورش، وظیفۀ قانون گذاری و ادارۀ 12 سال ابتدایی را بر عهده داشته و پس از ورود به دوران آموزش عالی و دانشگاه همه چیز بر عهده وزارت علوم خواهد بود.

مقایسه آموزش و پرورش ایران و آلمان

با دانستن سیستم آموزشی آلمان و ایران، می‌توانیم به سادگی مقایسه آموزش و پرورش ایران و آلمان را انجام دهیم. به طور کلی می‌توانیم بگوییم که سیستم آموزشی آلمان کیفیت محور بوده و دانش آموز را به صورت تجربی برای ورود به دانشگاه یا ورود به بازار کار آماده خواهد کرد. در صورتی که سیستم آموزشی ایران بر علوم نظری وابسته می‌باشد. ورود به دانشگاه در ایران تنها با گذراندن امتحان کنکور امکان پذیر خواهد بود. این در حالی است که در سیستم آموزشی آلمان، آنچه اهمیت دارد، کلیت نمرات و سطح کیفی حضور دانش آموز در دوران دبیرستان می‌باشد.

خرید لوازم التحریر

راه موفقیت در تحصیل در همه جا یکسان است!

حال که به مقایسه آموزش و پرورش ایران و آلمان پرداختیم، بهتر است کمی در مورد المان‌های مورد نیز برای موفقیت تحصیلی صحبت کنیم. آنچه واضح است، این مسئله می‌باشد که برای کسب موفقیت تحصیلی در تمامی کشورها، شما نیاز خواهید داشت تا درس بخوانید. در سیستم آموزشی آلمان یا ایران، فرقی نخواهد کرد، شما با در دسترس داشتن لوازم تحریر با کیفیت و استفاده از آنها در جهت افزایش علم و آگاهی خود، به موفقیت تحصیلی خواهید رسید. سهند در این مسیر همراه شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات کامل‌تر و خرید بهترین انواع لوازم تحریر، کافی است تا سری به فروشگاه اینترنتی سهند بزنید.

مطالب مرتبط