مقالات

انواع کلاسور دانشجویی با دوام و زیبا

انواع کلاسور دانشجویی

همه چیز درباره کلاسور دانشجویی

انواع کلاسور با ویژگی های گوناگون در بازار موجود است. ما می‌‎‌‌توانیم با توجه به انتظاراتمان از کاربرد کلاسور آن را انتخاب کنیم. در این مقاله ابتدا تعریفی از کلاسور ارائه خواهیم داد و سپس به معرفی انواع کلاسور دانشجویی بر اساس شکل و کاربرد آن می‌پردازیم.

همه چیز درباره انواع کلاسور دانشجویی

کلاسور یک واژه فرانسوی است که به معنای نوعی محل بایگانی می‌باشد. همین نام در زبان فارسی رواج یافته است و در لغت نامه دهخدا، به عنوان جزوه‌دانی بزرگ تعریف شده است. کلاسور از سال 1854 میلادی تولید شده و دو اندازه از انواع کلاسور دانشجویی برای استفاده توسط دانشجویان رایج می‌باشد.

ساختار انواع کلاسور دانشجویی

ساختار انواع کلاسور دانشجویی به جز جلد پوشه مانندی که دارد دارای حلقه‌هایی است که برگه‌هارا نگه می‌دارد. بنابرین برگه‌های مخصوص کلاسور، دارای سوراخ‌هایی متناسب با آن حلقه‌ها هستند. حلقه‌های کلاسور به روش‌های مختلفی باز و بسته می‌شوند. برخی از انواع کلاسور‌های دانشجویی قفلی در پایین و یا بالا و یا در هر دو طرف دارند که با کمک آنها حلقه‌ها باز و بسته می‌شوند.

انواع کلاسور دانشجویی با براساس ابعاد

کلاسور وسیله نگهداشت برگه‌های کاغذ است. می‌دانیم که برگه‌ها ابعاد مختلفی دارند که با توجه به استانداردهای مشخص تعریف می‌‎شود. کلاسورها بر همین اساس به ابعاد مختلف تقسیم می‌شوند. سایزبندی برگه‌ها دامنه گسترده‌تری نسبت به کلاسور‌ها دارند.

کلاسور سایز A3: این اندازه در انواع کلاسور دانشجویی، معمولاً برای دانشجویان رشته خاصی چون نقشه‌کشی و هنر می‌باشد. برخی از حرفه‌ها نیز برای آلبوم نمونه کار خود از این کلاسورها استفاده میکنند.
کلاسور سایز A4: رایج‌ترین اندازه برای کلاسور، کلاسور سایز A4 می‌باشد؛ زیرا اساساً استفاده از برگه در ابعاد 20 الی 30 سانتی‌متر بیشتر است. انواع کلاسور دانشجویی بیشتر در این اندازه، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
کلاسور سایز A5: برای نگهداری برگه‌های کوچکتر طراحی شده است. دانشجویان و دانش‌آموزان بیشتر از این نوع کلاسور استفاده می‌کنند.
بیشترین استفاده از کلاسور مخصوص دانشجویان است. البته با توجه به اینکه دانشجویان در چه رشته‌ای تحصیل می‌کنند؛ ممکن است ابعاد کلاسوری که استفاده می‌کنند متفاوت باشد.

انواع کلاسور دانشجویی

کلاسور بهتر است یا دفتر؟

این پرسش ممکن است برای عمدۀ افراد مطرح باشد که کلاسور بهتر است یا دفتر؟ کارایی‌های انواع کلاسور دانشجویی با دفتر تفاوت‌های آشکاری دارند. در مواردی نیاز است که برگه‌هارا کنار هم قراردهیم یا برگه کم و یا جایگزین کنیم، کلاسور این امکان را به ما می‌دهد در مقابل دفتر، چنین امکاناتی را در اختیار ما قرار نخواهد داد. پس اگر شرایط مد نظرتان این است که بتوانید برگه ها را جابجا کنید و برگه کم و زیاد کنید، کلاسور برای شما انتخاب بهتری خواهد بود.
در صورتی که احتیاجی به جابه‌جایی برگه‌ها و یا کم و زیاد کردن برگه‌ها ندارید دفتر برای شما گزینه بهتری خواهد بود، زیرا دفتر از وزن و ابعاد کمتری برخوردار است و جا به جای آن نسبت به کلاسور راحت تر است.

هزینه خرید انواع کلاسور دانشجویی

هزینۀ خرید انواع کلاسور دانشجویی به عوامل زیادی چون:

  • جنس کلاسور
  • تعداد جاگیری برگه در کلاسور
  • طرح کلاسور
  • کاربرد کلاسور
  • اندازه‌ کلاسور
    و غیره

بستگی دارد. برای تمامی دانشجویان جنس کلاسور از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا دانشجویان در کلاسورها اطلاعات و جزوه‌های مهمی نگه‌داری میکنند.

انواع کلاسور دانشجویی بر مبنای جنس

همانطور که جلد دفتر‌ها می‌تواند متفاوت باشد انواع کلاسور دانشجویی نیز می‌تواند در طرح‌های مختلف ساخته شود. ما پرکاربرد ترین آنها را برای شما فهرست کردیم:

1 . کلاسور دانشجویی چرم
2. کلاسور داشنجویی پلاستیکی
3. کلاسور دانشجویی پارچه ای

خرید کلاسور

انواع کلاسور دانشجویی پسرانه

ملاک اصلی پسران دانشجو برای انتخاب انواع کلاسور دانشجویی رنگهای پسرانه و طرح ساده است. تمامی جنسهای پلاستیکی، پارچه‌ای و چرمی می‌تواند انتخاب آقایان باشند.

انواع کلاسور دانشجویی دخترانه

دختران دانشجو برای انتخاب انواع کلاسور دانشجویی معمولاً به دنبال رنگ و طرحهای خاص و متفاوت هستند. البته سلیقه‌ها بسیار گوناگون می‌باشد. برخی سبکهای کلاسیک بعضی اسپرت و بعضی دیگر فانتزی را می‌پسندند. اما آنچه بیشتر دیده می‌شود تمایل دختر خانم‌ها به کلاسور پارچه‌ای است.

انواع کلاسور دانشجویی با دوام و زیبا فانتزی

کلاسور فانتزی به کلاسوری گفته می‌شود که طرح‌های خاص در آن وجود دارد. کلاسورهای پارچه‌ای طرح‌دار معمولاً در این دسته قرار می‌گیرند. انواع کلاسور دانشجویی از جمله جنس‌های پارچه‌ای، پلاستیکی، چرمی را به شما عزیزان معرفی کردیم شما می‌توانید بر اساس نیاز خود یکی از این کلاسورها را انتخاب نمایید. اگر به انواع کلاسور دانشجویی احتیاج دارید، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی سهند سر بزنید و یا با شماره‌های زیر در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *