مقالات

پوشه آویز چیست

پوشه آویز چیست

پوشه آویز چیست

در سایت لوازم تحریر سهند یا در هر سایت یا فروشگاه لوازم تحریر دیگری ممکن است ابزارها یا وسایلی را ببینید که نام آن‌ها برایتان آشنا نیستند یا کاربرد آن‌ها را نمی‌شناسید. مثلاً شاید همه شما ندانید که پوشه‌ آویز چیست و کاربرد آن کدام است.

شرکت سهند تولید‌کننده انواع لوازم تحریر و تجهیزات بایگانی و ملزومات سمیناری است. برخی از تولیدات این شرکت مثل پوشه آویز مصارف روزمره ندارند و در ادارات و سازمان‌ها برای بایگانی اسناد و مدارک استفاده می‌شوند.

اگر به نحوی در ادارات در بخش بایگانی کار می‌کنید یا با بایگانی سر و کار دارید، یا اینکه بایگانی شخصی کوچکی در دفتر کار خود دارید، احتمالاً می‌دانید که پوشه آویز چیست و به چه کار می‌آید.

اگر کارتان ایجاب می‌کند که با تعداد زیادی کاغذ تک‌برگی و پرونده و سند و مدرک سروکار داشته باشید مجبورید آن‌ها را به نحوی منظم، دسته‌بندی و نگهداری کنید.

برای دسته‌بندی می‌توانید آن‌ها را در پوشه‌های جداگانه بگذارید. اما با این کار پس از مدتی با تلی از پوشه‌ها روبه‌رو خواهید بود که برای یافتن یکی از آن‌ها باید همه را زیرو‌رو کنید. غیر از زمان زیادی که این کار از شما می‌گیرد، پوشه‌های روی هم تلنبار شده از شکل می‌افتند و ممکن است تا یا پاره شوند و مدارک شما را سالم حفظ نکنند.

با این اتفاق‌ها به این نتیجه خواهید رسید که روش درستی برای نگهداری کاغذهای خود انتخاب نکرده‌اید. سیستم‌های بایگانی زیادی وجود دارند. شما با کمی تحقیق می‌توانید سیستمی که مناسب کار شماست را پیدا کنید. یک پیشنهاد ساده برای شما استفاده از کشوهای فایل یا کمدهای گردان بایگانی است.

پوشه آویز پوشه مخصوصی است که به شما اجازه می‌دهد مدارک خود را داخل آن بگذارید و درون این کمدها و کشوها یا قفسه‌ها به صورت مجزا و کاملاً مرتب و دسته‌بندی شده نگه دارید.

پوشه آویز فایل و پوشه آویز گردان نام دو محصول شرکت سهند است که برای استفاده در این سیستم بایگانی طراحی و تولید شده است.

پوشه آویز فایل دارای دو قلاب در دو سمت خود است که برای آویزان شدن درون فایل‌های کشویی تعبیه شده‌اند. پوشه آویز فایل سهند به صورت افقی در کشوهای ریلی قرار می‌گیرد.

پوشه آویز چیست

پوشه آویز گردان به وسیله چنگک‌های فلزی به صورت عمودی درون طبقات ریلی یا کمد‌های گردان قرار می‌گیرد. پوشه آویز گردان به وسیله یک گیره و بست فلزی، برگه‌های پانچ ‌شده را محکم نگه می‌دارد. روی عطف پوشه آویز می‌توانید با چسباندن لیبل، سیستم کدگذاری به وجود آورید.

با استفاده از این سیستم بایگانی، دیگر مجبور نخواهید بود برای دست یافتن به هر سند و برگه، پوشه آویز را از کمد یا کشو خارج کنید.

پوشه آویزهای فایل برچسب‌هایی روی بدنه خود دارند که به ما اجازه می‌دهند آن‌ها را دسته‌بندی کنیم و بر اساس برچسب‌ها آن‌ها را در جای مشخص خود قرار دهیم. بازیابی آن‌ها هم با دنبال کردن این لیبل‌ها آسان خواهد بود.

در هر پوشه آویز تا ۱۵۰ برگه را می‌توان نگه داشت. این کاملاً بستگی به نیاز ما دارد که چه تعداد برگه را در یک پوشه آویز نگه داریم. پوشه آویز به ما اجازه می‌دهد حجم زیادی از اسناد و مدرک را در فضای کمی به صورت کاملاً طبقه‌بندی شده نگه داریم.

می‌توانیم از تنوع رنگی پوشه آویزها  در کدبندی رنگی اسناد در بایگانی استفاده کنیم.

همچنین وقتی از پوشه آویز فایل یا پوشه آویز گردان استفاده می‌کنیم، به راحتی می‌توانیم اسناد جدیدی را به اسناد قبلی اضافه یا از آن‌ها جدا کنیم. این کار خللی در نظم آن‌ها ایجاد نمی‌کند.

حالا که می‌دانید پوشه آویز چیست و به کار می‌آید، می‌توانید به صفحه محصول پوشه آویز فایل یا پوشه آویز گردان بروید و طبق نیاز خود خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *