کیف اداری

چند نکته برای خرید کیف اداری

چند نکته برای خرید کیف اداری درجه یک

یک کیف اداری چرم ممکن است خیلی گران باشد. گاهی بین کیف‌های اداری مختلف تفاوت قیمت زیادی وجود دارد. اما این تفاوت از کجا می‌آید؟ فرق این کیف‌ها چیست؟ چگونه کیف حرفه‌ای متناسب با نیازمان انتخاب کنیم؟ این‌ها سؤال‌هایی هستند که سعی می‌کنیم در این نوشته و با اشاره به چند نکته به آن‌ها پاسخ دهیم.

کیفیت جنس استفاده شده در ساخت کیف

همیشه کیفی بخرید که از بهترین چرم ساخته شده است. کیفیت چرم با گذر زمان بهتر می‌شود و یک کیف اداری باید بعد از یک دهه استفاده، خوب به نظر برسد. با گذشت زمان، رنگ چرم تغییر می‌کند و پتینه‌های زیبایی روی آن نقش می‌بندد.

چرم اصل بادوام، انعطاف‌پذیر و زیباست و بوی مخصوصی دارد. کیف‌های تمام چرم بیشترین ماندگاری را دارند. در عین حال کیف‌های با رویه چرمی هم ماندگاری خوبی دارند و قیمتشان در مقایسه با تمام چرم‌ها مناسب‌تر است. اما یادتان باشد خرید کیف اداری چرم تنها گزینه پیش روی شما نیست.

اگر چرم دوست ندارید یا با استفاده از چرم طبیعی مشکل دارید، باید جنس‌های دیگر کیف، مثل چرم مصنوعی، پارچه و برزنت و انواع پلاستیک را بررسی کنید. ظاهر و دوام این اجناس به کیفیت جنس به کار رفته در آن‌ها بستگی دارد.

جنس موادی که در قسمت‌های مختلف کیف استفاده می‌شود

مواد سختی که در ساخت قسمت‌های غیرچرمی کیف اداری استفاده می‌شود، نه تنها روی قیمت که بر دوام و ظاهر کیف هم تأثیرگذار است. بخش‌هایی همچون قفل‌ها، دسته، اتصالات بند دوشی، زیپ‌ها، سگک‌ها و حلقه‌های فلزی و… باید از مواد باکیفیتی ساخته شوند.

بنابراین موقع خرید، حتماً تک تک این قسمت‌ها را به‌خوبی چک کنید تا مطمئن شوید جنسشان کیفیت لازم را دارد.

دوام کیف اداری

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در دوام کیف اداری، نوع دوخت آن است. دوخت کیف باید صاف، یکنواخت، ریز و بدون نخ اضافه باشد. پس موقع خرید حتماً قسمت داخلی و خارجی کیف را چک کنید تا از پیوستگی دوخت مطمئن شوید. دوخت قوی دوام کیف را افزایش می‌دهد.

زیپ‌های فلزی فاکتور مهم دیگر است. این زیپ‌ها بهتر از زیپ‌های پلاستیکی هستند. حتماً چند بار زیپ‌ها را باز و بسته کنید تا مطمئن شوید سالم‌اند.

نکته دیگر دسته‌های کیف است که باید به خوبی به کیف دوخته شده باشد یا با اتصالات فلزی به آن وصل باشد. دسته‌هایی که با چسب به قسمت بیرونی کیف وصل است، دوامی ندارد و بعد از مدتی شل و کنده می‌شود.

بخش‌بندی کیف

اولین چیزی که باید قبل از خرید کیف اداری در نظر بگیرید این است که چه چیزهایی می‌خواهید داخل آن قرار دهید. باید همیشه فضاهای کافی و مجزا در کیفتان داشته باشید تا وسایلتان را مرتب در آن بگذارید، به ویژه وقتی خرت و پرت‌های زیاد و مختلفی را می‌خواهید در کیف خود این طرف و آن طرف ببرید.

رنگ کیف اداری

سه رنگ مشکی، قهوه‌ای تیره و قهوه‌ای روشن معمول‌ترین رنگ‌ها برای کیف اداری هستند. مشکی و قهوه‌ای تیره رسمی‌تر و حرفه‌ای‌ترند و احساس اقتدار به فرد می‌دهند. قهوه‌ای روشن هم برای محیط‌های غیررسمی‌ و با جو دوستانه‌تر مناسب‌تر است.  رنگ‌های دیگری مثل سبز، زرشکی و… هم در بین رنگ‌های استفاده شده در این این نوع کیف دیده می‌شود که رنگ‌های تازه‌تر و جسورانه‌تری هستند.

به یاد داشته باشید کیف‌های دو رنگ برای محیط اداری کمی نامناسب است و بهتر است از استفاده آن‌ها خودداری کنید.

مطالب مرتبط