کاربرد جامجله‌ای

کاربرد جامجله‌ای

کاربرد جامجله‌ای

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در زندگی پرمشغله و شلوغ امروزی برای همگان اهمیت بسیاری دارد این است که بتوانند با نظم و آرامش بیشتری به انجام امور روزمره خود بپردازند. هر چه محیط اطراف شما منظم‌تر چیده شده باشد، بسیار ساده‌تر و با آرامش بیشتری قادر به انجام کارهای خود خواهید بود. وسایل و ابزار مختلفی برای این منظور طراحی و ساخته شده‌اند. یکی از این وسایل جامجله‌ای است. شاید در وهله اول این طور به نظر برسد که کاربرد جامجله‌ای بسیار کم‌اهمیت است و استفاده چندانی نمی‌توان از آن کرد، اما این موضوع صحت چندانی ندارد. شاید این طور به نظر برسد که جامجله‌ای وسیله‌ای ساده است که استفاده از آن کمتر پیش می‌آید، اما کاربرد جامجله‌ای با ظاهری ساده و شیک هم در چیدمان اداری و هم در طراحی داخلی منازل بسیار زیاد است. در ادامه ایده‌هایی برای کاربرد جامجله‌ای در اماکن اداری و منازل پیشنهاد خواهد شد.

کاربرد جامجله‌ای در چیدمان اداری

کاربرد جامجله‌ای در چیدمان اداری بسیار بیشتر از سایر اماکن است. شما در دفتر محل کار خود کاغذها، اسناد و مدارک، کاتالوگ و بروشور بیشتری دارید. برای دسترسی ساده‌تر به این اسناد و مدارک بهتر است که از جامجله‌ای استفاده کنید. با استفاده از یک جامجله‌ای که دارای محل برچسب باشد، به راحتی می‌توانید اسناد و مدارک مختلف خود را طبقه‌بندی کنید. با به‌کارگیری این وسیله، هم به اسناد و مدارک در محل کار خود نظم می‌دهید و هم اینکه دفتر کار شما ظاهری حرفه‌ای‌تر به خود خواهد گرفت. علاوه بر این، می‌توانید از جامجله‌ای به عنوان سبد کوچکی برای قرار دادن لوازم تحریر در گوشه‌ای از میز کار خود استفاده کنید. از این طریق، هم وسایل شما روی میز کارتان به طور مرتب چیده می‌شوند و هم اینکه دسترسی به آنها ساده‌تر خواهد بود. البته با خلاقیت بیشتر می‌توانید کاربرد جامجله‌ای را در محل کار خود بیشتر کنید و ظاهری ساده، خلاقانه و در عین حال حرفه‌ای به دفتر کارتان ببخشید.

کاربرد جامجله‌ای در طراحی داخلی منازل

یکی از اصول مهم برای طراحی داخلی در منازل رعایت تعادل است. بدین معنا که باید نظم و هماهنگی میان اشیاء و لوازم داخلی منزل وجود داشته باشد. هر چه نظم در وسایل داخلی منزل بیشتر باشد، تعادل بیشتری میان آنها برقرار خواهد بود. یکی از لوازمی که در بیشتر منازل کاربرد دارد و می‌توان از آن به روش‌های مختلف استفاده کرد، جامجله‌ای است. کاربرد جامجله‌ای در اغلب منازل انکارنشدنی است؛ زیرا با استفاده از این وسیله به راحتی می‌توان هم روزنامه و مجلات و هم وسایل مختلف را طبقه‌بندی و منظم کرد. به عنوان مثال، می‌توان از جامجله‌ای برای منظم کردن وسایل مختلف در کابینت و کمدها استفاده کرد. با استفاده از جامجله‌ای به راحتی می‌توانید وسایل کوچکی که در کمد و کابینت‌های منزلتان سرگردان هستند را طبقه‌بندی و مرتب کنید و در محل برچسب جامجله‌‌ای طبقه‌بندی اشیای مختلف را بنویسید تا هم به راحتی در دسترس شما باشند و هم راهنمایی برای افراد دیگری که قصد استفاده از آن وسایل را دارند باشد. مثالی دیگر کاربرد جامجله‌ای در اتاق مطالعه است. علاوه بر اینکه همانند محل کار، می‌توانید این وسیله به ظاهر ساده را روی میز مطالعه خود قرار دهید، در مواقع ضروری از آن به عنوان قفسه نیز می‌توانید استفاده کنید.

مطالب مرتبط