5 دلیل استفاده از شیلد صورت

شیلد صورت درواقع محافظی است پلاستیکی که کل صورت را می‌پوشاند. این نوع پوشاندن صورت می‌تواند نقش مهمی را در جلوگیری از جذب یا انتقال ویروس بازی کند اما با این حال، برخی سوءتفاهم‌ها درباره نحوه عملکرد این ابزار، وجود دارد. شیلد صورت تا حد زیادی از کسی که آن را پوشیده، محافظ می‌کند. درواقع ازآنجایی‌که دماغ، چشم و دهان فردی که شیلد صورت را استفاده می‌کند، کاملاً پوشانده می‌شود دیگر امکان انتقال ویروس به او وجود نخواهد داشت. از طرف دیگر شیلد صورت امکان بسیار خوبی برای محافظت در برابر سرفه و عطسه است. به همین خاطر این ابزار می‌تواند برای کسانی که در ارتباط با افراد کمی قرار می‌گیرند کاملاً مفید عمل کند.

شیلد صورت چیست؟ 5 دلیل استفاده از آن

شیلد صورت انواع مختلفی دارد اما همه آن‌ها به صورت پوشش شفاف پلاستیکی هستند که صورت را در برمی‌گیرد. شیلد صورت برای پوشاندن کل صورت طراحی شده و از کسی که آن را می‌گذارد در برابر ذرات ویروس محافظت می‌کند. (از رستنگاه مو تا چانه را می‌پوشاند و حتی گوش را هم در برمی‌گیرد. تولید شیلد صورت کاری ندارد و معمولاً با قیمت ارزان انجام می‌شود و راحت‌تر از ماسک می‌توان از آن استفاده کرد و تا مدت تقریباً نامحدودی هم امکان استفاده به فرد می‌دهد (البته در صورتی که به شکل صحیحی آن را تمیز کنید).

شیلد صورت چیست؟

هدف استفاده از شیلد صورت

شیلد صورت از فرد محافظت می‌کند تا ذرات ویروس از طریق مکالمه و بازدم افراد به کسی که آن را پوشیده منتقل نشود. البته وقتی صحبت انتقال ویروس از طرف فردی که شیلد صورت پوشیده به دیگری مطرح است، این شیلدها نسبت به ماسک کمی بی‌اثرتر به حساب می‌آیند. با در نظر گرفتن این موضوع، هدف اصلی شیلد صورت محافظت از فردی است که آن را پوشیده است. اثربخشی شیلد در چنین استفاده‌ای به مراتب بیشتر از ماسک است چرا که ماسک همه جای صورت را نمی‌پوشاند و نمی‌توان آن را برای مدت زمان طولانی زد. شیلد صورت بیشتر برای کسانی خوب است که زیاد در فضای عمومی هستند. به خصوص در مواردی که کارشان به نحوی است که میمیک صورتشان مهم است. مثلاً معلم مهدکودک‌ها. پوشیدن شیلد به‌تنهایی، راه‌حل نخواهد بود. اگر افراد به گذاشتن ماسک عادت کنند، انتقال ویروس تا حد زیادی کاهش می‌یابد. استفاده ترکیبی از ماسک و شیلد به طور هم‌زمان، می‌تواند هم فردی که آن‌ها را پوشیده و هم دیگر افراد را در برابر انتقال ویروس مصون کند.

نقش محافظ‌های مختلف در برابر کرونا نوع محافظ
محافظت از دیگران؛ قابل شستشو و استفاده دوباره ماسک دست‌ساز خانگی
محافظت از دیگران ماسک‌های قابل بازیافت کوتاه مدت
محافظت محدود؛ خطر بی‌مصرف شدن ماسک‌های قابل بازیافت طولانی مدت
محافظت از فردی که گذاشته و دیگران ماسک‌های N95
محافظت از فردی که پوشیده نه دیگران؛ می‌تواند برای مدت طولانی استفاده شود و سپس بعد از تمیز کردن مجدداً مورد استفاده قرار بگیرد شیلد صورت

 

هدف استفاده از شیلد صورت

شیلد صورت چقدر مؤثر است؟

اطلاعاتی که درباره مؤثر بودن شیلد صورت وجود دارد محدودتر از ماسک است. چیزی که واضح و آشکار است این نکته می‌باشد که شیلد صورت تا حد بسیار زیادی از کسی که آن را پوشیده در برابر ویروس حتی در کمترین فاصله هنگام عطسه یا سرفه، محافظت می‌کند. البته این اتفاق ممکن است بیفتد که ذرات ویروس که در هوا وجود دارند روی شیلد صورت بنشینند به همین خاطر بهترین کار این است که در صورت استفاده مداوم از آن، مرتب به فکر تمیز کردنش هم باشید.

 

شیلد صورت چقدر موثر است

توصیه‌های مهم هنگام استفاده از شیلد صورت

شیلد صورت ابزار مفیدی برای محافظت از کسانی است که به طور منظم در معرض دیگر افرادی هستند که احتمال می‌دهند ممکن است کرونا داشته باشد. برای مثال، کسانی همچون کارکنان مترو، کارکنان مراکز درمانی، پرستاران و آن‌هایی که در مدرسه و فروشگاه کار می‌کنند، بهتر است از این ابزار استفاده کنند. یکی از راهکارهایی که دولت می‌تواند پیش بگیرد و از طریق آن به جلوگیری از انتقال ویروس کمک شایانی کند، الزام مراکز مختلف به استفاده از شیلد صورت است. درواقع کارکنانشان را وادار کنند تا از این ابزار محافظ استفاده کنند. با چنین کاری تا حد زیادی جلوی چرخه انتقال ویروس گرفته می‌شود و می‌شود امیدوار به کنترل ویروس کرونا بود.

 

توصیه‌های مهم هنگام استفاده از شیلد صورت

خوبی‌ها و بدی‌های استفاده از شیلد صورت و ماسک (یک مقایسه)

 

شیلد صورت ماسک صورت
اطرافش باز است و ذرات کوچک می‌توانند از این طریق وارد شوند. می‌تواند اطراف صورت را به خوبی بپوشاند.
به راحتی می‌توان در خانه آن‌ها را شست و هرگونه ویروس احتمالی را از بین برد. به سختی می‌شود ویروس را از روی آن پاک کرد.
به راحتی امکان تولید آن‌ها وجود دارد. برای تولید آن، نیاز به ماشین‌آلات خاصی هست.
به راحتی این امکان را به افراد کم‌شنوا یا ناشنوا می‌دهد تا لب‌خوانی کنند. به سختی می‌شود وقتی آن را گذاشته‌اید، با دیگران ارتباط برقرار کنید.
از دست زدن فرد به صورتش جلوگیری می‌کند. برای تنظیم آن لازم است که به صورتتان دست بزنید.
راحت می‌شود آن را پوشید و زیر آن نفس کشید. به راحتی نمی‌توان زیر آن نفس کشید.
از چشم محافظت می‌کند. در مقابل ورود ذرات ویروس به چشم، هیچ محافظتی ندارد.
اهمیت فاصله اجتماعی را به دیگران یادآور می‌شود.

 

خرید شیلد صورت

پس حتماً استفاده از شیلد صورت را در اولویت قرار دهید!

در این مطلب سعی کردیم هر آن چیزی که درباره شیلد صورت وجود داشت برایتان بنویسیم و یادآور شویم استفاده از آن تا چه حد می‌تواند از شما در برابر ویروس کرونا محافظت کند. البته این نکته هم وجود دارد که در صورت استفاده از این محافظ صرفاً خود شما، ایمن خواهید بود و این امکان وجود دارد که ویروس را به دیگران منتقل کنید. پیشنهاد ما با در نظر گرفتن همه این موارد این است که اگر زیاد در فضای عمومی ظاهر می‌شوید، هم ماسک بزنید و هم شیلد بگذارید. اگر سختتان است و کارتان به شکلی است که باید صورتتان دیده شود، حتماً شیلد استفاده کنید. به هر حال از یکی از این دو محافظ استفاده کنید تا چرخه انتقال ویروس هرچه زودتر متوقف شود.میتوانید برای خرید شیلد صورت به فروشگاه اینترنتی سهند مراجعه فرمایید.

مطالب مرتبط