مقالات

5 دلیل برای استفاده از دفتر دو خط برای آموزش زبان

دفتر دو خط برای آموزش زبان

5 دلیل برای استفاده از دفتر دو خط در آموزش زبان

آن‌دسته زبان‌آموزانی که می‌خواهند در مسیر یادگیری زبان انگلیسی، گام‌هایی محکم، پابرجا و استوار بردارند، باید پیِ این آسمان‌خراش بی‌انتها را درست بنا کنند. درست‌نویسی و خوش‌نویسی در روزهای اولیه مطالعه این درس شیرین، آشنایی با چگونگی نگارش درست الفبای انگلیسی، به صورت جداگانه و در کنار هم در قالب کلمات و عبارات، اهمیت بسیار زیادی در تعیین ظاهر دستخط‌ زبان‌تان در آینده خواهد داشت. ابزاری که در این روند شما را همراهی می‌کند، یک دفتر دو خط می‌باشد. دفتر دوخط برای خلاف دفاتر زبان فارسی خط‌دار که یک خط برای نوشتن محتوا دارند، با خط دوم به شما زبان‌آموزان کمک می‌کنند تا با نوشتن حروف، کلمات و عبارات انگلیسی بین خطوط، منظم‌نویسی را در کنار درست‌نویسی تمرین کنید. بدین منظور تصمیم گرفتیم تا شما را با پنج دلیل برای استفاده از یک دفتر دو خط زبان آشنا کنیم.

دفتر دو خط برای آموزش زبان

 

  1. درست‌نویسی را یاد می‌گیرید.

یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از یک دفتر دو خط زبان انگلیسی این است که شما می‌توانید پس از یادگیری چگونگی نوشتن الفبای زبان انگلیسی، از آن به عنوان دفتر مشق خود استفاده کنید و با رعایت حرکات بالا به پایین و از چپ به راست خودکار یا مداد برای به قلم تحریر در آوردن حروف، درست‌نویسی را تمرین کنید.

شاید بگویید چه اهمیتی دارد که برای نوشتن حرف d انگلیسی، از بخش دایره‌ای آن شروع به رسمش کنیم یا از بخش عمودی آن این کار را انجام دهیم؟ پاسخ به این سوال به شیوه تندنویسی و پیوسته‌نویسی بازمی‌گردد. زمانی‌که دبیر زبان انگلیسی نحوه نگارش درست حروف الفبا را به شما آموزش می‌دهد، بهتر است دقیق به شیوه نوشته‌شدن‌شان توجه کنید و آن‌ها را از همان ابتدا درست یاد بگیرید. چون زمانی در آینده که سطح دانش‌تان در این حوزه ارتقاء پیدا کرد و خواستید، پیوسته و تند بنویسید، اگر از ابتدا دیوارش را کج بنا کرده باشید، در ثریا راه برگشتی در کار نیست!

دفتر دو خط برای آموزش زبان

 

  1. خوش‌نویسی را تمرین می‌کنید.

یک دفتر دو خط زبان به شما کمک می‌کند تا در کنار درست‌نویسی بتوانید، روی دست‌خط‌تان کار کنید و خوش‌نویسی را تمرین کنید. دفتر دو خط زبان در ابتدای ماه‌ها و روزهای یادگیری زبان انگلیسی، یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ابزارها به شمار می‌رود؛ اگر پزشک‌ها و متخصصین امور پزشکی هم از این دفاتر استفاده می‌کردند، نیازی به پاس کردن واحدهای نسخه‌خوانی برای رمزگشایی از دست خط پزشکان برای کارکنان داروخانه‌ها نبود!

  1. نوشته‌های‌تان مرتب و منظم خواهند بود.

عدم استفاده از یک دفتر دو خط، نوشته‌های‌تان را نامنظم، نامرتب و شلخته به تصویر خواهد کشید. تصور کنید بدون رعایت درست‌نویسی و خوش‌نویسی بخواهید، کلمات، عبارات و متون موردنظرتان را به زبان انگلیسی روی خطوط دفاتر تک خط بنویسید؛ آن‌وقت رقصِ آفتابِ واژه‌ها در صحنه برگه‌های دفترتان، به نمایش خواهد درآمد. با تمرین نوشتن در یک دفتر دو خط می‌توانید، به نوشته‌های‌تان نظم و ترتیب ببخشید تا آراستگی در روح‌شان جریان پیدا کند.

دفتر دو خط برای آموزش زبان

 

  1. توجه خواننده‌ها به نوشته‌های‌تان جلب خواهد شد.

تاثیرگذاری فوق‌العاده یک نوشته منظم، درست و آراسته به زبان انگلیسی همان چیزی است که انگشت خواننده‌ها را از حیرت به دهان‌شان قفل می‌کند. ما به شما توصیه می‌کنیم که برای جلب توجه مخاطبان نوشته‌های‌تان، چه دبیران زبان باشند، چه اعضای خانواده و دوستان یا همکاران و روسا در محیط کار، نگارش محتوا به زبان انگلیسی را روی یک دفتر دو خط تجربه کنید تا شاهد اثرگذاری چندبرابری‌اش باشید.

  1. داشتن دستخط زیبا، اعتمادبه‌نفس‌تان را بالا می‌برد.

نوشتن در یک دفتر دو خط و تمرین خوش‌نویسی، منظم‌نویسی و درست‌‎نویسی به شما کمک می‌کند تا علاوه بر تاثیرگذاری بر مخاطبان، اعتمادبه‌نفس‌تان از نشان دادن نوشته‌ها و دستخط‌تان به دیگران بالا رود و احساس خوبی از این بابت پیدا کنید و از داشتن یک دستخط نازیبا و بدفُرم سرتان پایین نباشد.

دفتر دو خط برای آموزش زبان

 

در این مقاله ما شما را پنج علت مهم برای خرید و استفاده از یک دفتر دو خط زبان انگلیسی آشنا کردیم. اگر می‌خواهید برای یادگیری چگونگی درست‌نویسی، خوش‌نویسی و منظم‌نویسی زبان دوم‌تان در مدرسه یک دفتر دو خط زبان انگلیسی تهیه کنید، می‌توانید سری به فروشگاه اینترنتی سهند بیندازید و از بین انواع دفتر دو خط در طرح و رنگ‌های متعدد، متناسب با سلیقه‌تان یک مورد را انتخاب کنید و خریدی جذاب و پرسرعت را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *