استفاده از پوشه کیسه ای

5 نکته برای استفاده از پوشه کیسه ای

معرفی پوشه کیسه ای

پوشه کیسه ای یکی از ملزومات ضروری، برای بایگانی اسناد و مدارک در شرکت‌ها، ادارات و سازمانها محسوب می‌شود. علاوه بر مصارف اداری، پوشه کیسه ای برای تمامی افراد از جمله محصلان نیز می‌تواند کاربرد دارد. این نوشت افزار کاربردی، مزایای بسیاری دارد که اهمیت وجود آن را به این اندازه بالا برده است. در این مقاله قصد داریم تا همه چیز در مورد پوشه کیسه ای را برای شما بیان کنید. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

مزایای استفاده از پوشه کیسه ای

مهمترین مزیت استفاده از پوشه کیسه ای، جلوگیری از ایجاد سوراخ بر روی برگه‌ها و اسناد مهم است. به عنوان مثال، شما برای آنکه مدارک را درون زونکن نگهداری کنید، ابتدا باید آنها را پانچ نموده و سپس درون حلقه‌های تعبیه شده قرار دهد. با استفاده از یک پوشه کیسه ای که دارای چند سوراخ در قسمت شیرازۀ خود است، می‌توانید بدون پانچ کردن مدرک، آن را ابتدا درون پوشه گذاشته و سپس در حلقۀ زونکن بگذارید.
از دیگر مزیتهای استفاده از پوشه کیسه ای، ایجاد نظم در محیط است. به عنوان مثال، یک دانش آموز را تصور کنید که در طول سال تحصیلی، برگه‌های امتحانی زیادی برای نگهداری خواهد داشت که برای شب امتحان نیازشان دارد. پوشه کیسه ای، کمک خواهد کرد تا برگه‌های امتحانی مهم را در کمال صحت و سلامت و به صورت منظم در طول سال تحصیلی نگهداری کنید.
نگهداری از مدرک، یکی دیگر از مزایای استفاده از پوشه کیسه ای است. اگر مدرک خود را درون یک پوشه کیسه ای قرار دهید، می‌توانید مطمئن شوید که جوهر آن پس نداده و در صورت خیس شدن و یا افزایش رطوبت محیط، کثیف و خراب نشده و در نهایت از دست نخواهد رفت. استفاده از پوشه کیسه ای، این نوشت افزار به نظر کم اهمیت و ارزان، بسیار زیاد است که داشتن همیشگی تعدادی از پوشه در دسترس را اجباری می‌کند.

خرید پوشه کیسه ای

انواع پوشه کیسه ای

پوشه کیسه ای، می‌تواند بر اساس ماده اولیۀ تولید کننده، وزن، درجه شفافیت و نحوه باز شدن، انواع مختلفی دارد.
از لحاظ مادۀ اولیه، پوشه کیسه ای می‌تواند از جنس پلی پروپیلن و یا وینیل ساخته می‌شود. اگر بخواهیم این دو مورد را با هم مقایسه کنیم، باید بگوییم که پلی پروپیلن به دلیل ضخامت کمتری که دارد، در دراز مدت به کاغذ شما نخواهد چسبید؛ در مقابل وینیل ضخامت بیشتری داشته و در نتیجه طول عمر کمتری نیز خواهد داشت.
از لحاظ وزن پوشه کیسه ای نیز بر اساس متریال اولیه که آن را می‌سازد، تغییر خواهد کرد. وزن پوشه کیسه ای هرچه بیشتر باشد، کیفیت پوشه بالاتر خواهد بود. چهار دسته بندی برای پوشه کیسه ای وجود خواهد داشت که می‌تواند اقتصادی، استاندارد، سنگین و خیلی سنگین تولید می‌شود. هرچه پوشه کیسه ای سنگینتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.
به لحاظ درجه شفافیت، پوشه کیسه ای می‌تواند مات، نیمه مات و یا شفاف باشد. انواع نیمه مات و مات، بیشتر به جهت قرار گرفتن مدارک محرمانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ممکن است فکر کنید پوشه کیسه ای از لحاظ نحوه باز شدن، تنها یک حالت از بالا دارد. اما به هیچ صورت نیست. باز شو پوشه کیسه ای می‌تواند از بالا (به صورت معمول همیشه)، از بغل و یا از وسط (چهار طرف پوشه کیسه ای بسته و باز شو آن در میانه صفحه قرار دارد). نوع آخر پوشه کیسه ای، برای نگهداری از مدارک بسیار مهم در مدت زمان طولانی‌تر بسیار کاربردی است؛ چرا که به هیچ عنوان مدارک از داخل آن بیرون نخواهد ریخت.
پوشه کیسه ای، در ابعاد مختلفی از جمله A4، A5، A3، B5 و غیره تولید شده و در بازار فروش عرضه می‌گردد. بدون شک، دو سایز اولیۀ پوشه کیسه ای بیشتر از دیگر ابعاد، مورد استفاده خواهد بود.

انواع پوشه

خرید پوشه کیسه ای، با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت

ممکن است فکر کنید کیفیت پوشه کیسه ای اهمیت ندارد، اما به هیچ عنوان این گونه نیست؛ چرا که پوشه کیسه ای قرار است از اسناد و مدارک با اهمیت شما محافظت نماید. از این رو سهند را به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان انواع لوازم تحریر و نوشت افزار که در ایران اقدام به تولید، عرضه و فروش می‌پردازد، به شما معرفی می‌کنیم. برای خرید پوشه کیسه ای و دریافت اطلاعات کاملتر، کافی است سری به فروشگاه اینترنتی سهند بزنید.

مطالب مرتبط