دفتر

معرفی چند راه غیرمعمول برای استفاده از یک دفتر

آیا شما هم تعداد زیادی دفتر زیبا دارید که هنوز استفاده نکرده‌اید؟ آیا شک دارید از آن‌ها استفاده کنید یا مثلاً چون خیلی قشنگ‌‌اند، دلتان نمی‌آید و نگه داشته‌اید برای یک استفاده‌ خیلی مهم؟

آیا فکر می‌کنید دست‌خطتان زشت است، حرف‌‌هایتان برای نوشتن بی‌معنی است یا فکرهایتان خیلی خصوصی است؟ اگر پاسختان به این سوال‌ها آری است و اگر نمی‌دانید با دفترهایی که هدیه گرفته‌اید یا خریده‌اید چه کار کنید، این متن را بخوانید.

لیستی از فیلم‌های کلاسیکی که می‌خواهید ببینید

تا به حال چند بار پیش آمده است که فکر کرده‌اید هیچ فیلم جذابی نیست که ببینید؟ اما باید بدانید بی‌شمار فیلم خوب برای تماشا کردن وجود دارد، فقط اگر به فکر دیدن آخرین فیلم‌های بازار نباشید.

پس یکی از چیزهایی که می‌توانید در دفترتان بنویسید لیست فیلم‌های قدیمی و کلاسیکی است که ندیده‌اید. بعد تلاش کنید به‌تدریج آن‌ها را ببینید.

پس از دیدن فیلم‌ها می‌توانید نظرتان را درباره آن‌ها بنویسید، حتی اگر شده به اندازه یکی دو جمله و نظر خیلی شخصی.

غذاها و رستوران‌های جدیدی که امتحان می‌کنید

اگر اهل امتحان‌ کردن غذاها و رستوران‌های مختلف هستید می‌توانید دفتر خالی خودتان را با نوشتن درباره غذاها و رستوران‌های جدیدی که هر روز تست می‌کنید پر کنید.

اینکه چقدر آن غذا را دوست داشته‌اید، چه چیزی درباره رستوران برایتان جذاب بوده یا رستوران را از چشمتان انداخته است، چه غذاهای دیگری از آن رستوران را دوست دارید تست کنید و اینکه چه رستوران‌ها و غذاهای دیگری را دوست دارید در آینده امتحان کنید.

یادداشت‌های روزانه درباره چیزهای جدیدی که یاد گرفته‌اید

آنچه در یک دفتر خالی می‌نویسید نباید حتما فکرها و ایده‌هایی خیلی عجیب غریب باشد. چیزهای کوچکی که یاد می‌گیرید می‌تواند بهانه خوبی برای نوشتن باشد. از کارت بازی ساده‌ای که کودکتان به شما یاد می‌دهد تا موضوعی که درباره یک پدیده نمی‌دانستید و حالا یاد گرفته‌اید.

فقط خاطرتان باشد که نوشته‌هایتان کوتاه و جذاب باشد تا برای نوشتن به طور روزانه انگیزه داشته باشید.

دفتر توییت‌ها و استتوس‌های فیس‌بوکی جالب

هر از گاهی اتفاقات جالبی در شبکه‌های اجتماعی می‌افتد که برای ساعاتی می‌درخشد و بعد محو می‌شود. پس هر وقت فیس‌بوک یا توییترتان را باز می‌کنید دفترتان را کنار دستتان بگذارید و توییت‌ها یا استتوس‌های خوب را یادداشت کنید. بعد از مدتی خواهید دید گنجینه خوبی از حرف‌های جذاب خواهید داشت.

رمز ورودهای اکانت‌های آنلاین

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده است که رمز ورودهای اکانت‌های مختلفی را که دارید فراموش کنید. از گوگل و فیس‌بوک و توییتر گرفته تا سایت‌های خرید آنلاین و اکانت مدرسه یا دانشگاهتان هر کدام نام کاربری و رمز عبور خود را دارند که امکان فراموش‌کردن آن‌ها بسیار زیاد است.

پس یکی از استفاده‌هایی که از دفترتان می‌توانید بکنید یادداشت رمز عبورهای مختلف است تا از فراموش‌کردنشان جلوگیری کنید.

خط‌خطی کنید

بله خط‌خطی کنید. لازم نیست بلد باشید نقاشی خاصی بکشید تا بتوانید حس و حال آن لحظه‌تان را بیان کنید. اما می‌توانید با کشیدن خطوط درهم و برهم، هم خودتان را خالی کنید و هم حس آن لحظه‌تان را ثبت کنید.

 

مطالب مرتبط