کتاب قصه برای خواب کودکان

معرفی بهترین کتاب قصه هایی برای خواب کودکان

معرفی کتاب قصه برای خواب کودکان

پدر یا مادر بودن، مسئولیتی بی‌پایان است که همواره ذهن را به خود درگیر خواهد کرد. فراهم کردن بهترین شرایط برای فرزندانمان، بزرگترین آرزوی همۀ ما به عنوان والدین است. رشد جسمی، خوردن غذای کافی و سالم، لباس مناسب، آشیانه‌ای امن و موارد مشابه دیگر، همگی مسائلی هستند که بیش از هر وقت دیگری به آن توجه می‌کنیم. اما فراموش نکنید که رشد ذهنی کودک و پروراندن خلاقیت وی، شناختن استعدادهایش و توجه به آموزش موارد اصلی زندگی نیز به همان میزان دارای اهمیت خواهد بود. بهره گرفتن از کتاب قصه هایی برای خواب کودکان، یکی از روشهای موثر به منظور پرورش موارد ذکر شده خواهد بود. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا تعدادی از کتاب قصه هایی برای خواب کودکان و همچنین موارد مهم در انتخاب کتاب را برایتان بازگو کنیم.

موارد مهم جهت انتخاب کتاب قصه هایی برای خواب کودکان

اگر قصد دارید تا کتاب قصه هایی برای خواب کودکان تهیه کنید، به این موضوع توجه کنید که هدف شما از خرید این کتاب قصه برای کودک چیست؟ کتاب داستان کودکان، صرفاً برای گذراندن وقت تهیه و نوشته نمی‌شوند. این کتابها می‌توانند تاثیراتی بسیار بیشتر از به خواب بردن کودک شما داشته باشند. به عنوان مثال، یکی از مهم‌ترین تاثیرات کتاب قصه هایی برای خواب کودکان، آموزش موارد مهم در قالب قصه است. اگر می‌خواهید مسئله‌ای را به کودکتان گوشزد کنید یا به او آموزشی به خصوص دهید، کتاب داستان کودکان به شما این امکان را خواهد داد تا در قالب قصه و به صورت غیر مستقیم راه درست را به کودکتان نشان داده و تصمیم گیری را به عهدۀ خود او بگذارید.
پرورش خلاقیت کودک، افزایش توانایی او در رویا سازی و تصویرسازی نیز به سادگی به کمک کتاب قصه هایی برای خواب کودکان انجام خواهد شد. با خواندن کتاب قصه پیش از خواب، به کودکتان کمک خواهید کرد تا تصویرسازی را در ذهن خود پرورش دهد. فقط توجه داشته باشید که چه کتابی را برای هنگام خواب او انتخاب می‌کنید. کتابی را بخرید که داستانی آرام، شاد و در عین حال آموزنده باشد. کتابهای ترسناک با ژانری اکشن به هیچ عنوان برای عنوان کتاب قصه هایی برای خواب کودکان مناسب نیستند.

کتاب قصه برای خواب کودکان

بهترین کتاب قصه هایی برای خواب کودکان که می‌توانید انتخاب کنید!

تا اینجا متوجه شدیم که کتاب قصه هایی برای خواب کودکان چه تاثیراتی می‌تواند روی کودک ما داشته باشد و در هنگام خرید و انتخاب کتاب، به چه مواردی باید توجه کنیم. در ادامه تعدادی از بهترین کتاب قصه هایی برای خواب کودکان را معرفی خواهیم کرد:

  • من دیگه خجالت نمی‌کشم، کتابی خود برای بچه‌های خجالتی
    این کتاب داستان در مورد کودکی است که زمان رفتن به پارک از بازی با بچه‌های دیگر اجتناب می‌کند. علت این کار او وجود یک لکۀ مادرزادی روی دستانش بوده. این کتاب، به کودک شما خواهد آموخت تا خودش را همانجوری که هست دوست داشته باشد.
  • قصۀ میمون بی‌ادب
    این داستان نیز به صورتی غیر مستقیم به کودک شما خواهد آموخت تا مسخره کردن و بی‌ادبی را کنار بگذارد. طبق گفته‌های روانشناسی، کودکان در یک بازۀ زمانی به خصوص، از حدود 3 تا 6 سالگی که در حال شناختن خود هستند، حس استقلال طلبی و خود محوری را بیش از هر حس دیگری تجربه خواهند کرد. در این دوران، رفتارهای ناخوشایند (البته از نظر ما والدین) در کودک زیاد می‌شود. قصۀ میمون بی‌ادب، یک را خیلی خوب برای تغییر این رفتار در کودک است.

برای پرورش ذهن کودک دیگر چه کاری می‌توان کرد؟

حتماً پیش خود فکر می‌کنید، آیا تنها راه پرورش و تربیت غیرمستقیم کودک، کتاب قصه هایی برای خواب کودکان است؟ پاسخ کاملاً واضح است؛ خیر! بازی کردن، نقاشی کشیدن و موارد مشابه دیگر، همگی در جهت آموزش و پرورش کودک عمل می‌کنند. با نقاشی کردن، خلاقیت کودک به شدت پرورش یافته و ذهنش به درستی شکل خواهد گرفت. تنها یک نکتۀ بسیار مهم در مورد این روشها وجود دارد و آن هم این است که خرید لوازم مورد نیاز برای نقاشی را حتماً از بهترین کیفیت انتخاب کنید. سهند در این مسیر همراه شماست تا لوازم مورد نیاز پرورش کودک خود را با بهترین کیفیت و در عین حال مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید. برای کسب اطلاعات کاملتر، تنها کافی است تا سری به فروشگاه اینترنتی سهند بزنید.

مطالب مرتبط