خرید کلاسور اینترنتی

5 نکته برای خرید کلاسور اینترنتی

نکات مهم برای خرید کلاسور اینترنتی

کلاسور، یکی از ابزارهای مهم بایگانی است و در خانواده زونکن ها قرار می گیرد. مهم ترین تفاوت کلاسور با زونکن، تفاوت حجم و گنجایش آن است. کلاسورها به طور معمول کوچک تر از زونکن ها هستند و گنجایش کم تری برای نگه داری مدارک و اسناد دارند؛ به همین علت به طور معمول برای مصارف خانگی و تحصیلی مورد استفاده قرار می گیرند تا بایگانی مدارک اداری. کلاسور نیز مانند دیگر ابزار بایگانی مدارک، دارای چند حلقه، یک جلد و تعدادی جدا کننده است. کلاسور به شما این امکان را می دهد که بتوانید مدارک مورد نیاز خود را به صورت طبقه بندی شده و در صحت و سلامت به مدت طولانی نگه داری کنید. اکثر ما در گذشته برای خرید لوازم تحریر از جمله کلاسور، ترجیح می دادیم به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنیم. اما این روزها، با توجه به گسترش بیماری کرونا، خرید اینترنتی لوازم تحریر، به بخشی از سبک زندگی ما تبدیل شده است. از این رو پیش از اقدام به خرید کلاسور اینترنتی، نکات مهمی که باید بدانید را در ادامه مطلب مطالعه نمایید.

نکته اول: با توجه به حجم مدارک، کلاسوری با عطف مناسب بخرید.

عطف کلاسور، در واقع نشان دهنده گنجایش همان گنجایش کلاسور است. با توجه به مدارکی که می خواهید داخل کلاسور نگه داری کنید، می توانید کلاسور با عطف 2 سانتی متر تا 3.5 سانتی متر انتخاب کنید. برای اینکه بهتر متوجه شوید، بگذارید با یک مثال ادامه دهم؛ فرض کنید می خواهید 150 برگه کاغذ حدوداً 70 گرمی را داخل کلاسور بگذارید؛ در این صورت، خرید کلاسور اینترنتی با عطف 3 سانتی متر برای شما کافی خواهد بود.

خرید کلاسور اینترنتی

نکته دوم: جلد کلاسور، تعیین کننده طول عمر آن است!

بله، کیفیت جلد کلاسور می تواند یکی از فاکتورهای مهم تعیین کننده برای طول عمر مفید آن باشد. پس اگر می خواهید یک خرید مقرون به صرفه داشته باشید، پیش از اقدام از کیفیت جنس بدنه کلاسور منتخب خود اطمینان حاصل کنید. متداول ترین جنس جلدی که برای ساخت کلاسور استفاده می شود و در خرید کلاسور اینترنتی می تواند یک انتخاب برای شما باشد، عبارت است از:

کلاسور چرمی

این چنین کلاسورهایی با استفاده از چرم مصنوعی ساخته می شوند و ظاهری زیبا، شیک و در عین حال کارآمد دارند. کلاسور چرمی را بیشتر برای حضور در جلسات استفاده می کنند. اما می تواند یک گزینه خوب برای بایگانی مدارک مهم مانند اسناد نیز باشد.

خرید کلاسور

کلاسور مقوایی

کلاسور مقوایی با استفاده از مقوای چند لایه ساخته می شود که به طور معمول برای افزایش کیفیت با یک لایه سلفون مات یا براق روکش می شود. با توجه به امکان چاپ بر روی کلاسورهای مقوایی، این دسته از کلاسورها، بهترین گزینه برای اهداف تبلیغاتی هستند، اما درست مانند کلاسورهای چرمی می توانند برای بایگانی مدارک نیز استفاده شوند.

کلاسور پلاستیک فشرده

به طور کلی، متداول ترین نوع کلاسور، کلاسور با جلد پلاستیکی است. این کلاسورها در رنگ بندی های متنوع تولید می شوند و عمر جلد آن ها بسیار بسیار بیشتر از دیگر انواع کلاسور است. یکی از مهم ترین مشخصه های این نوع کلاسور، قابلیت بازیافت آن است. به این ترتیب، کلاسور پلاستیکی را می توان دوست دار محیط زیست دانست.

خرید کلاسور اینترنتی

نکته سوم: توجه به سایز کلاسور را فراموش نکنید.

با توجه به هدفی که می خواهید کلاسور را استفاده کنید، سایز کلاسور منتخب شما می تواند متفاوت باشد. کلاسورها در سایزهای متفاوتی ساخته می شوند. متداول ترین سایز کلاسور، A4، A3 و A2 است. اگر می خواهید خرید کلاسور اینترنتی انجام دهید تا مدارک و اسناد خود را بایگانی کنید، مثلاً قصد دارید اسناد خانه، ماشین، سند ازدواج و … را داخل کلاسور قرار دهید و یا دانش آموز هستید و می خواهید کاغذهای امتحانی خود را در کلاسور بگذارید، پیشنهاد می کنیم، کلاسور ساز A4 را انتخاب نمایید.

نکته چهارم: حلقه کلاسور، مهم ترین فاکتور تعیین کننده در کیفیت!

کلاسور منتخب شما اگر بهترین و زیباترین جلد را داشته باشد که برای سال های متمادی سالم باقی بمانند و در بهترین ابعاد با بهترین اندازه عطف ساخته شده باشد هم اگر حلقه های داخلی با کیفیتی نداشته باشد هیچ ارزشی نخواهد داشت. حلقه های داخل کلاسور هستند که تضمین کننده ی نگهداری و سلامت مدارک شما خواهند بود. حلقه کلاسور باید از فلز ضد زنگ، به شکل دایره ساخته شده باشد و در عین راحتی در باز و بسته شدن، مقاومت بالایی داشته باشد. پس فراموش نکنید در هنگام خرید کلاسور اینترنتی، از جنس خوب حلقه آن اطمینان حاصل کنید.

خرید کلاسور اینترنتی

نکته پنجم: کلاسور منتخب شما بهتر است لیبل داشته باشد.

لیبل یا همان جدا کننده، یک برگه در ابعاد خود کلاسور است که امکان نامگذاری بر روی آن وجود دارد و به کمک آن می توانید مدارک خود را داخل کلاسور طبقه بندی کنید. به طور کلی، با شناخت نکات مهم پیش از خرید کلاسور اینترنتی می توانید یک خرید به صرفه و عالی را تجربه کنید. انواع و اقسام کلاسور را می توانید در فروشگاه اینترنتی سهند، مشاهده کرده و با مطالعه جزئیات آن، از کیفیت متریال استفاده شده در ساخت کلاسورها اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

مطالب مرتبط