خرید زونکن عمده

پنج نکته در مورد خرید زونکن عمده که نمی دانستید!

چند نکته مورد خرید زونکن عمده

زونکن برای ادارات، در حکم کمد دیواری برای خانه هاست. در امور اداری، هر کاغذی می تواند در حکم یک سند تلقی شود و باید بیشتر کاغذها، اسناد، مدارک پرداخت و موارد مشابه دیگر را به صورت کاملاً دسته بندی شده و در صحت و سلامت نگه داری کرد. این اسناد ممکن است برای سال ها نگهداری شوند. برای این منظور، از زونکن ها استفاده می شود. زونکن ها در ابعاد، انواع و قیمت های متفاوتی تولید شده و به فروش می رسند. با توجه به حجم نیاز ادارات و شرکت ها، به طور معمول حتی برای یک شرکت کوچک هم احتیاج به چندین زونکن وجود دارد. به همین علت است که خرید عمده زونکن، حائز اهمیت می شود. اگر شما هم به تعدادی زونکن احتیاج دارید، ما را در این مقاله همراهی کنید تا پنج نکته در مورد خرید عمده زونکن که نمی دانستید را برایتان شرح دهیم.

1. نوع زونکن را مشخص کنید.

همانطور که قبل تر گفتیم، زونکن ها در انواع مختلف تولید می شوند. انواع مختلف زونکن عبارت است از:

  1. زونکن نمایشی: روی جلد و کناره های جلد این نوع زونکن شفاف هستند و از بیرون قابلیت تشخیص مدارک داخل آن وجود دارد.
  2. زونکن غیر نمایشی: جلد زونکن غیر نمایشی، کاملاً غیر شفاف است و داخل آن را نمی توان دید. این زونکن برای بایگانی مدارک مالی، اسناد محرمانه و موارد مشابه مورد استفاده قرار می گیرد.
  3. زونکن بایگانی: ابعاد زونکن بایگانی و حجم کاغذی که داخل آن ها قرار می گیرد بزرگ تر است. بنابراین، همانطور که از نام آن می توان حدس زد، برای بایگانی مدارک مهمی مناسب است که ممکن است سال ها به سراغ آن ها نروید.

علاوه بر شکل ظاهری در هنگام خرید عمده زونکن، جلد آن نیز حائز اهمیت است. هنگامی که می خواهید به صورت عمده اقدام به خرید زونکن کنید، بهتر است در مورد جلد زونکن نیز تصمیم بگیرید. با توجه به کاربردی که می خواهید از زونکن استفاده کنید، باید ببینید در میان انواع پلاستیکی، چرمی، کاغذ چند لایه ی لمینیت شده و موارد دیگر، کدام یک از انواع زونکن برای شما مناسب است.

خرید زونکن عمده

حلقه زونکن نیز در هنگام خرید عمده زونکن باید مورد بررسی قرار بگیرد. انواع مختلف حلقه ی زونکن عبارت است از:

  1. حلقه ی گرد: برای بایگانی مدارکی با حجم کم تر
  2. حلقه ی D شکل: برای بایگانی مدارک با حجم زیاد
  3. حلقه ی DZ: جهت بایگانی مدارک با حجم خیلی زیاد و برای مدت زمان طولانی
  4. حلقه ی بدون شکاف: کیفیت بسیار بالا، جهت نگهداری دسته ی زیادی از مدارک در مدت زمان طولانی

نکته ی اول در خرید عمده زونکن، تعیین نوع زونکن مناسب و مورد نیاز با کسب و کار و مدارک شماست. با دانستن انواع مختلف زونکن، می توانید بهترین گزینه ی مناسب خود را با بهترین قیمت خریداری کنید.

2. تعداد زونکن مورد نیاز را مشخص کنید.

بی شک یکی از اصلی ترین موارد تعیین کننده در قیمت خرید زونکن عمده، تعداد است. اگر شما خرید زونکن مورد نیاز خود را به صورت یکجا و با تعداد بالا خریداری کنید، هزینه ای که پرداخت خواهید کرد بسیار کم تر از خرید تک تک زونکن خواهد بود. پیشنهاد می کنیم اگر قصد خرید زونکن عمده دارید، ابتدا تمامی نیازهای خود برای بایگانی مدارک و استفاده از زونکن را پیش بینی کنید. سپس همه ی آنچه لازم دارید را به صورت یکجا خریداری کنید تا بتوانید مبلغی بسیار کم تر را پرداخت نموده و در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

خرید زونکن عمده

3. برای هر موضوع بایگانی، یک رنگ زونکن انتخاب کنید.

نظم، یکی از مسائل بسیار مهم در مسیر موفقیت است. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، نگهداری و بایگانی مدارک در هر کسب و کاری دارای اهمیت است. بایگانی مدارک در زونکن ها به صورت طبقه بندی شده، علاوه بر این که مدارک شما را برای مدت زمان طولانی صحیح و سالم نگه داری می کند، می تواند نظم ویژه ای نیز به محیط کارتان ببخشد. اگر می خواهید برای خرید عمده زونکن اقدام کنید، پیشنهاد می کنیم برای هر رسته ی کاری، یک رنگ زونکن را انتخاب کنید. به این ترتیب می توانید هم نظم داشته باشید، هم محیط کارتان را زیبا کنید و هم تفکیک مدارک را به سادگی هرچه تمام تر انجام دهید. به عنوان مثال، می توانید برای امور مالی یک رنگ زونکن مثلاً آبی را انتخاب کرده و برای امور دفتری یک رنگ دیگر زونکن، مثلاً قرمز را انتخاب نمایید.

خرید زونکن

4. پیش از خرید زونکن عمده، از کیفیت محصول مطمئن شوید.

کنترل هزینه ها، برای هر کسب و کاری اعم از شرکت های کوچک با تعداد کمی نیرو، تا ادارات خیلی بزرگ با هزاران نیروی کار، بسیار مهم است. این کنترل هزینه، اگر در ابتدای مسیر شغلی خود باشید نیز مهم تر خواهد بود. یکی از راه های کنترل هزینه ها، خرید کالای با کیفیت است. اگر شما برای خرید زونکن عمده، به سراغ ارزان ترین ها بروید، بی شک در مدت زمان کوتاهی مجبور خواهید بود تا دوباره زونکن های خریداری شده را دور ریخته و دوباره اقدام به خرید کنید. اما اگر کیفیت را در کنار قیمت ببینید و اقدام به خرید زونکن عمده با کیفیت نمایید، در این صورت، تا سال های متمادی نیازی به هزینه ی دوباره نخواهید داشت. بنابراین، به صورت غیر مستقیم هزینه های کسب و کار خود را کنترل کنید.

خرید زونکن عمده

5. یکجا بخرید، ارزان بخرید!

خرید یکجا به شما این امکان را می دهد تا از بیشترین میزان تخفیف یک برند استفاده کنید. اگر برای کسب و کار خود قصد خرید زونکن عمده دارید، پیشنهاد می کنیم این کار را در کنار تمامی نوشت افزار مورد نیاز خود انجام دهید. یک لیست کامل از همه آنچه لازم خواهید داشت تهیه کنید. سپس به یک فروشگاه معتبر مراجعه کرده و تمامی موارد مورد نیاز خود را یک جا بخرید. به عنوان مثال، می توانید به فروشگاه اینترنتی سهند مراجعه نمایید و علاوه بر خرید زونکن عمده، تمامی نوشت افزار مورد نیاز خود را تهیه نمایید. در این صورت، از بیشترین میزان تخفیف سهند برخوردار خواهید شد.

مطالب مرتبط