chassis-board

چند ایده برای ساخت تخته شاسی دخترانه

چگونه تخته شاسی بسازیم

تخته شاسی، یکی از نوشت افزارهای مهم و کاربردی برای همه است که می تواند برای مقاصد مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. دانش آموز باشید یا دانشجو، کارمند باشید یا یک پزشک، در هر صورت به یک تخته شاسی احتیاج خواهید داشت. تخته شاسی را حتی برای کودکان نیز مورد استفاده قرار می دهند. فرض کنید کودک شما می خواهد در خانه نقاشی کند و به یک زیر دستی احتیاج دارد. به جای آنکه از کتاب های ارزشمند به عنوان زیر دستی کودک خود استفاده کنید، می توانید از یک تخته شاسی زیبا بهره بگیرید. اگر فرزند شما دختر است، در این مقاله با ما همراه باشید تا چند ایده برای ساخت تخته شاسی دخترانه را در اختیارتان قرار دهیم.

هر آنچه برای ساخت تخته شاسی دخترانه احتیاج دارید

پیش از آنکه تصمیم بگیرید از کدام یک از ایده ها برای ساخت تخته شاسی دخترانه استفاده کنید، بهتر است هر آنچه لازم دارید را تهیه نمایید. اولین لازمه ی ساخت یک تخته شاسی دخترانه، آن چیزی است که می خواهید به عنوان بدنه ی تخته مورد استفاده قرار دهید. برای ساخت تخته شاسی می توان از وسایل مختلفی استفاده کرد. از جمله ی این وسایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ورق چوب
  • مقوا ماکت
  • پلاستیک فشرده

ورق چوبی را می توانید از یک نجاری در محل خود تهیه کنید. ورقه های چوبی با ضخامت سه یا چهار میلی متر می توانند برای ساخت تخته شاسی دخترانه مناسب باشند. می توانید از نجار بخواهید که تخته را در ابعاد مورد نیاز شما برش دهد. پیدا کردن و خریدن پلاستیک فشرده برای ساخت تخته شاسی دخترانه کمی سخت است. می توانید از جلد دفاتری بهره بگیرید که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند. اما باید توجه داشته باشید که ابعاد آن ها را نمی توان تغییر داد. در میان تمامی موارد نامبرده برای ساخت تخته شاسی دخترانه در خانه، بهترین وسیله ای که می توانید استفاده کنید مقوا ماکت است.

chassis-board

ساخت تخته شاسی دخترانه با مقوا ماکت در خانه

مقوا ماکت را می توانید از لوازم تحریرهای معتبر تهیه کنید. مقوا ماکت در واقع یک مقوای بسیار ضخیم است که از چسباندن چندین لایه مقوا به هم ساخته می شود. برای بریدن مقوا ماکت حتماً باید کاتر داشته باشید. پس پیش از آنکه کار ساخت تخته شاسی دخترانه را آغاز کنید، یک کاتر تیز تهیه کنید. برای افزایش ضخامت مقوا می توانید دو لایه مقوا ماکت در سایز دلخواه را به هم بچسبانید؛ پس بهتر است چسب مایع یا چسب ماتیکی نیز تهیه کنید. آخرین چیزی که برای ساخت تخته شاسی دخترانه لازم دارید، گیره ی کاغذ است. می توانید گیره های مخصوص ساخت تخته شاسی را نیز تهیه کنید، اما گیره ی کاغذ هم می تواند همان کار را برای شما انجام دهد. با کمک یک خط کش، ترجیحاً فلزی، مقوا ماکت را در ابعاد دلخواه خود برش دهید. حالا آماده باشید تا از ایده های جذاب ساخت تخته شاسی دخترانه بهره بگیرید.

chassis-board

ایده های جذاب ساخت تخته شاسی دخترانه

پس از آنکه مقوا را در ابعاد دلخواه خود برش زدید و دو لایه از مقوا ماکت را به هم چسباندید، می توانید از یکی از چند ایده ی زیر برای ساخت تخته شاسی دخترانه استفاده کنید.

تخته شاسی دخترانه با کاغذ رنگی

یکی از ساده ترین راه های زیباتر کردن تخته شاسی دخترانه، استفاده از کاغذ کادو یا کاغذ رنگی است. می توانید طرح و رنگ دلخواه خود را تهیه کرده و با چسب به مقوا ماکت بچسبانید.

خرید تخته شاسی

تخته شاسی دخترانه با عکس

یکی از جذاب ترین ایده ها برای تخته شاسی دخترانه استفاده از عکس های شخصی است. می توانید عکس های خاطر انگیز خود و فرزندتان را چاپ کرده و بر روی تخته شاسی بچسبانید.

تخته شاسی دخترانه با پارچه رنگی

استفاده از پارچه های رنگی و شاد می تواند ایده ی خوبی برای ساخت تخته شاسی دخترانه باشد. می توانید از هر جنس پارچه ای که می خواهید تهیه کرده و آن را با چسب بر روی مقوا ماکت بچسبانید.

chassis-board

از هر روشی که استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که در استفاده از چسب زیاده روی نکنید. چرا که می تواند ظاهری کثیف و ناخوشایند به تخته شاسی شما بدهد. می توانید برای تهیه ی تخته شاسی، از برندهای معتبر لوازم تحریر مانند سهند نیز بهره بگیرید. فروشگاه اینترنتی سهند، انواع و اقسام لوازم تحریر و نوشت افزار مورد نیاز شما، از جمله لوازم ساخت تخته شاسی دخترانه و یا خود تخته شاسی را به فروش می رساند.

مطالب مرتبط