cover-punch

5 دلیل استفاده از کاور پانچ

معرفی کاور پانچ و دلایل استفاده از آن

کاور پانچ، پوشه‌های پلاستیکی هستند در قسمت کناری خود پانچ شده اند. این نوشت افزار در ابعاد مختلفی از جمله A4، A5،A2 و غیره تولید شده است و به منظور محافظت و نگهداری از مدارک و اسناد مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاور پانچ از لحاظ طریقۀ بازشو، محل پانچ، جنس پلاستیک و موارد دیگر، انواع مختلفی دارد که بسته به کاربری می‌توان بهترین گزینه را انتخاب کرد. گاهی ممکن است فکر کنید استفاده از کاور پانچ آنچنان هم ضروری نیست؛ اما این تصور کاملاً اشتباه است. در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوییم چرا بهتر است از کاور پانچ استفاده کنید. با ما همراه باشید.

یک: با کاور پانچ، نیازی به سوراخ کردن مدارک وجود ندارد!

مهم‌ترین دلیل استفاده از کاور پانچ، سوراخ نکردن اسناد و مدارک است. همانطور که می‌دانید، رایج‌ترین ابعاد برای این پوشه‌های پلاستیکی، سایز A4 است. از این سایز برای نگهداری اسناد و مدارک در ادارات و شرکت‌ها بهره می‌گیرند. مدارک و اسناد حسابداری در شرکت ها، اسناد بسیار مهمی هستند که نباید آن‌ها را سوراخ کرد. این دسته اسناد و مدارک را در زونکن نگهداری می‌کنند. زونکن ها دارای گیره‌هایی برای نگهداری کاغذ هستند که باید برای نگهداری کاغذها در این گیره‌ها باید آن‌ها را پانچ کرد. پس چارۀ کار چیست؟ کاور پانچ! نه تنها اسناد حسابداری و مالی در شرکت‌ها، که تمامی برگه‌هایی که قصد نگهداری آن ها برای مدت زمان طولانی دارید می توانند با قرار گرفتن در کاور پانچ، بدون آنکه سوراخ شوند در کمال صحت و سلامت، نگهداری شوند. با کمک یک کاور پانچ، دیگر نیازی به سوراخ کردن کاغذها برای نگهداری در زونکن یا کلاسور نخواهید داشت.

cover-punch

دو: برای کاور پانچ، کمک به افزایش نظم در کیف مدارک

دومین دلیل برای استفاده از کاور پانچ، افزایش نظم است. در هر مرحله‌ای از زندگی که باشید، شما نیاز دارید تا یک سری مدارک را نگهداری کنید. مدارکی مانند قبض‌های پرداختی، اسناد ماشین، خانه، مدارک ازدواج و غیره که نیاز دارند تا در کیف مدارک کاملاً صحیح و سالم نگهداری شوند. علاوه بر نگهداری سالم، طبقه‌بندی و نظم داشتن این مدارک بسیار اهمیت دارد که در صورت نیاز بتوان آنها را به سادگی و با سرعت پیدا کرد. در این حالت، کاور پانچ به شما این امکان را می‌دهد تا نظم را به کیف مدارک خود بازگردانید.

خرید کاور پانچ

سه: با کاور پانچ، عمر کاغذهای مهم خود را افزایش دهید

کاغذ، عمر مشخصی دارد. در تماس با عوامل محیطی مانند آلودگی هوا کاغذها رنگ خود را از دست می‌دهند. این احتمال وجود دارد که نوشته‌های روی کاغذ به مرور زمان کمرنگ شده و پس از مدتی کامل شوند. ممکن است جوهر کاغذهای روی هم پس دهد. اگر خیس شوند پاره شده و ناخوانا می شوند. چطور می‌شود عمر کاغذ را افزایش داد؟ بله افزایش عمر مفید کاغذهای مهم، سومین دلیل برای استفاده از کاور پانچ است.

cover-punch

چهار: کاور پانچ کمک به افزایش سرعت در محیط کار

چهارمین دلیلی که استفاده از کاور پانچ را به اوجب واجبات تبدیل می‌کند، افزایش سرعت عملکرد در محیط کار است. سرعت در کار بسیار مهم است. اهمیت زیادی دارد که در کنار کیفیت انجام کار، زمان کمتری را صرف انجام کارهای ضروری کنید. یک روش افزایش سرعت در محیط کار، استفاده از کاور پانچ است. اما کاور پانچ چطور به افزایش سرعت کمک می‌کند؟ واضح است، با افزایش نظم. هرچه نظم بیشتر باشد و هر چیزی در جای خود قرار گرفته باشد، افراد سریعتر به کاغذهای مورد نیاز خود دسترسی پیدا کرده و سرعت عمل بیشتری خواهند داشت.

cover-punch

پنج: دسترسی سریع و طبقه‌بندی راحتتر!

همانطور که در ابتدای متن گفتیم، مهم‌ترین وظیفه‌ای که کاور پانچ بر عهده دارد، نگهداری مدارکی است که قرار است در زونکن قرار بگیرند. کاور پانچ این امکان را ایجاد می‎‌کند تا در عین طبقه بندی مدارک، دسترسی به آن‌ها سریع‌تر انجام شده و در صورت نیاز به سرعت بتوان آن‌ها را دم دست قرار داد.

مهم‌ترین مسئله در خرید کاور پانچ، توجه به کیفیت بالای آن است. کاور پانچ بی‌کیفیت، به سرعت پاره می‌شود و نه تنها از کاغذهای شما مراقبت نمی‌کند، که دردسرساز هم خواهد بود. بنابراین بسیار اهمیت دارد که کاور پانچ را از یک برند معتبر، تهیه کنید. کاورهای پانچ تولید شده در سهند، با استفاده از مواد اولیۀ مرغوب و با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی روز تولید می‌شوند. برای خرید عمده و یا تک کاور پانچ سهند، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی سهند مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط