مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدرسه

برای ثبت نام مدرسه چه مدارکی مورد نیاز است

به عنوان پدر یا مادر، تحصیل کردن فرزندان برایمان بسیار مهم است. ما در جایگاه والدین وظیفه داریم تا تمامی نیازهای فرزندان جهت تحصیل علم و دانش فراهم کنیم. یکی از مهم ترین مسائلی که پیش از شروع سال تحصیلی و در جهت بهتر شدن وضع تحصیلی فرزندان حائز اهمیت است، پیدا کردن یک مدرسۀ مناسب و آماده نمودن مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدرسه است. فرزند شما در هر مقطع تحصیلی که باشد، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدرسه وی یکسان است. در این مقاله به معرفی این مدارک و نحوۀ نگهداری صحیح آن ها می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

قدم اول، پیدا کردن مدرسه است

حالا که یک دانش آموز در خانه دارید، اولین قدم پیدا کردن یک مدرسۀ مناسب برای مقطع تحصیلی او است. توجه داشته باشید که طبق قوانین آموزش و پرورش، شما تنها مجاز هستید تا فرزند خود را در مدرسه‌ای در محدودۀ محل زندگیتان ثبت نام کنید. مدارس مشخص شده در هر محدوده را می‌توانید تنها با یک استعلام ساده از آموزش و پرورش منطقۀ خود به دست آورید. با تحقیقات محلی، می‌توانید متوجه شوید کدام مدرسه بهتر و کدام یک بدتر است. به طور کلی، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدرسه، در تمامی مدارس جمهوری اسلامی ایران یکسان است. اما گاهی برخی مدارس، مدارک بیشتری برای ثبت نام فرزند شما به عنوان دانش آموز درخواست می‌کنند.

کیف آرشیو

از یک هفته قبل، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدرسه را آماده کنید

برای آنکه بتوانید یک پدر یا مادر نمونه باشید، پیشنهاد می‌کنیم از یک هفته قبل از شروع، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدرسه را آماده کنید. این مدارک می‌تواند شامل تعدادی عکس پرسنلی 4*3، گواهی نمرات سالهای قبلی، مدارکی دال بر محل سکونت فعلی شما و غیره باشد. بهتر است برای اینکه روز ثبت نام دچار سردرگمی نشوید، مدارک مورد نیاز را از هفتۀ قبل به آرامی آماده کرده و در کنار یکدیگر نگهداری کنید. این امر به شما کمک می‌کند تا در روز ثبت نام با سرعت عمل و دقت بیشتر مراحل را طی کرده و تمامی کارهای ثبت نام فرزندتان را تنها در یک روز به اتمام برسانید.

خرید کیف مدارک

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدرسه

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدرسه در تمامی مقاطع عبارت می‌شود از:

  1. کپی صفحۀ اول و دوم شناسنامۀ عکس‌دار (به همراه اصل شناسنامه)
  2. کپی کارت ملی شناسنامه (به همراه اصل کارت ملی)
  3. اصل و کپی صفحۀ اول و دوم شناسنامۀ والدین
  4. تعداد 6 قطعه عکس پرسنلی 4*3 با پشت نویسی نام و نام خانوادگی دانش آموز
  5. برگۀ رمز انتقال جدید از آخرین مدرسه‌ای که دانش آموز تحصیل نموده است.
  6. ریز نمرات مقطع قبلی دانش آموز به همراه کارنامه
  7. کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت تحصیلی مربوط به دورۀ سبازی برای دانش آموزان پسر
  8. تمامی کارنامه‌های مقاطع قبلی
  9. فرم هدایت تحصیلی مهر شده توسط آموزش پرورش منطقه برای دانش آموزان مقطع نهم
  10. اصل مدرک سیکل برای دانش آموزان مقطع نهم

کیف مدارک، یک نظم دهندۀ ضروری برای هر خانه

تمامی مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدرسه، تعداد زیادی برگه هستند که در صورت عدم نگهداری به صورت منظم و در یک جای مشخص، به احتمال خیلی زیاد، گم خواهند شد. با گم شدن هر یک از این مدارک، شما دچار دردسر بزرگی خواهید شد. چرا که علاوه بر ناقص ماندن مراحل ثبت نام فرزندتان، به احتمال زیاد برای دریافت برگۀ المثنی مدرک گم شده، باید مراحل اداری بسیار طولانی را طی کنید. صدور برخی از این مدارک ممکن است مدت زمانی طول بکشد. بنابراین بهتر است در حفظ و نگهداری صحیح این مدارک کوشا باشید.

کیف آرشیو

یک راه حل بسیار خوب برای نگه داری از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدرسه، استفاده از کیف مدارک است. کیف مدارک، یک کالای بسیار کاربردی و مفید است که شما می‌توانید با پرداخت هزینۀ کمی مدارک خود را از گم شدن، خراب شدن و آسیبهای دیگر حفظ کنید. برای تهیۀ انواع کیف مدارک و دیگر لوازم تحریر مورد نیاز فرزندانتان می‌توانید به فروشگاه اینترنتی سهند مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط