money pocket

چند ایده برای تزیین پاکت پول عیدی

3 نکته در مورد انتخواب و تزیین پاکت پول عیدی

عیدی دادن، یکی از رسوم زیبا و جذاب در عید نوروز است. در گذشته عیدی‌ها را در قرآن می‌گذاشتند تا متبرک شود. اما در چند سال اخیر، بزرگترها برای عیدی دادن بیشتر از پاکت پول عیدی استفاده می‌کنند. این سبک عیدی دادن علاوه بر اینکه سبب می‌شود تا افراد دستان خود را در تماس با پول های آلوده قرار ندهند، جلوۀ بسیار خوبی نیز خواهد داشت. با توجه به نزدیک شدن به سال نو و مراسم‌های دید و بازدید نوروزی، چند ایده برای تزیین پاکت پول که می‌توانید استفاده کنید را برایتان آماده کرده‌ایم. با ما همراه باشید تا عیدی‌های امسال خود را متفاوت‌تر از همیشه ارائه دهید.

یک: تزیین پاکت پول عیدی با نقاشی کودکان

یک روش ساده و کم هزینه برای تزیین پاکت پول عیدی، استفاده از نقاشی کودکان است. اگر در خانوادۀ خود کودکانی دارید که نقاشی می‌کنند، از نقاشی آن‌ها برای تزیین پاکت پول عیدی استفاده کنید؛ چطور؟ الان توضیح می‌دهم.

تعدادی کاغذ A4 گرم بالا از لوازم تحریر محل سکونت خود تهیه کنید. هرچه کاغذ سنگین‌تر باشد، پاکتی که برای تزیین پول کادویی خود می‌سازید محکم‌تر خواهد بود. پس از تهیۀ کاغذ، پیش از آن که عمل دیگری انجام دهیم، کاغذها را در اختیار کودکان می‌گذاریم تا نقاشی کنند. سپس نقاشی‌های جذاب و زیبای کودکان را به پاکت پول تبدیل می‌کنیم. این روش تزیین پاکت پول عیدی، هم کم هزینه است و هم یک خلاقیت درجه یک. علاوه بر تمام اینها، می‌تواند کودکان را برای چند ساعت سرگرم کند.

money pocket

دو: عیدی دادن در کارت پستال هم جذاب است

دومین روشی که می‌توانید برای تزیین پاکت پوا عیدی از آن استفاده کنید، کارت پستال است. ارسال کارت پستال برای تبریک عید یک روش بسیار مرسوم در خارج از ایران محسوب می‌شود. می توانید عیدی خود را داخل کارت پستال‌های نوروزی بگذارید و در داخل آن نیز با دست خط خود یک پیام تبریک بنویسید.

علاوه بر خرید کارت پستال، با کمک مقواهای رنگی می‌توانید خودتان کارت پستال درست کنید. برای این کار، شما به مقوای فابریانو احتیاج دارید. البته می توان از انواع مقواهای رنگی و براق هم استفاده کرد. اما مقوای فابریانو به دلیل داشتن شیارهای زیبا، کارت پستال شما را جذاب‌تر خواهد کرد. برای زیباتر کردن کارت پستال، می‌توانید از چند رنگ مقوا بهره بگیرید و یا یک مقوای سفید گرفته و روی آن نقاشی کنید. پول عیدی را هم داخل کارت پستال گذاشته و تقدیم عزیزانتان نمایید.

money pocket

سه: انتخاب پاکت پول عیدی آماده و زیبا | انتخاب هوشمندانه

عیدی دادن در دو روش بالا هم جذاب است و هم خلاقانه. اما در این روزهای شلوغ آخر سال چه کسی این مقدار زمان دارد که هم کارهای مربوط به خانه تکانی را تمام کند، هم به تمام وظایف محل کار خود برسد، هم برای خانه خرید کند و هم به ساختن پاکت و کارت پستال برای تزیین پول عیدی بپردازد. هوشمندانه ترین روشی که می توانید به وسیلۀ آن، عیدی دهید، استفاده از پاکت پول عیدی آماده است که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید شده و به فروش می‌رسد. این روش چند مزیت به همراه دارد:

  1. طرح پاکت‌های پول عیدی متنوع است.
  2. قیمت پاکت آماده عیدی در مقایسه با خرید مقوا و کاغذ ارزان است.
  3. زمانی را صرف ساخت و تزیین آن صرف نخواهید کرد.
  4. شیک، قابل دسترس و مدرن است.

money pocket

برای خرید پاکت پول عیدی، نیازی نیست تا هزینۀ هنگفتی را متقبل شوید، به فروشگاه بروید و پاکت تزیین پول بخرید. می توانید برای خرید، به صورت اینترنتی نیز اقدام نمایید. به عنوان مثال، با مراجعه به فروشگاه اینترنتی سهند، انواع پاکت پول در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع وجود دارند که می‌توانید خریداری کنید. مهم‌ترین برتری خرید اینترنتی در مقایسه با خرید حضوری، صرفه جویی در وقت شماست. چرا که در این شلوغی شب عید، حجم بالای کارهایی که باید انجام دهید، خطر بیماری کرونا که با حضور در اماکن شلوغ دو چندان خواهد شد و موارد مشابه دیگر، شما به سادگی می‌توانید با یک کلیک، خرید پاکت عیدی خود را انجام داده و در کم‌ترین زمان درب منزل تحویل بگیرید.

مطالب مرتبط