داستان نویسی

5 ایده داستان نویسی برای ایام عید

همه چیز درباره مراحل داستان نویسی

داستان نویسی، یکی از راه‌های فوق العاده برای پرورش خلاقیت و قدرت تخیل در دانش آموزان است. با داستان نویسی، کودک می‌تواند تمامی تنش‌های اطراف خود را در قالب کلمات روی کاغذ آورد. داستان نویسی، کمک خواهد کرد تا کودک با نظم دادن به فکرهای درون سرش و تنظیم قالب کلی داستان، بتواند مهارت نظم بخشیدن به محیط اطراف خود و برنامه ریزی را یاد بگیرد. در روشهای تدریس جدید، داستان نویسی، برای دانش آموزان کلاس های پنجم و ششم، به عنوان یک سر فصل و در مقابل یک تکلیف در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این، برای دانش آموزان این رده سنی، داستان نویسی می‌تواند یک تفریح بسیار خوب و آموزنده در ایام عید باشد. در این مقاله قصد داریم تا همه چیز را در مورد داستان نویسی برای ایام عید برای شما شرح دهیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

طرح عید و داستان چیست؟

همانطور که در پاراگراف اول نیز اشاره کردیم، یکی از تکالیف دانش آموزان مقطع پنجم و ششم، داستان نویسی برای ایام عید است. این تکلیف که به عنوان طرح عید و داستان شناخته می‌شود، دانش آموز را موظف می‌کند تا در مورد یک موضوع مشخص با تعداد کلمات مشخصی داستان نویسی کند. علاوه بر فواید داستان نویسی که در بالا گفتیم، این فرایند برای تنظیم مقالات دانشگاهی و پیشرفت تحصیلی ضروری است. اگر به دنبال ایده داستان نویسی برای ایام عید هستید، می‌توانید یکی از مواردی که در ادامه معرفی کنیم را در نظر گرفته و با این موضوعات داستان خود را پرورش دهید.

1. داستان درباره عید نوروز و کرونا

شیوع بیماری کرونا از سال 1398 تا کنون، باعث شد بسیاری از چیزها در زندگی روزمره ما دچار تغییر شود. یکی از مهمترین مواردی که توسط این بیماری خطرناک جهانی منجر به تغییر شد، عید نوروز بود. داستان درباره عید نوروز و کرونا می‌تواند یک موضوع بسیار جذاب باشد که شما می‌توانید به عنوان ایده داستان نویسی برای ایام عید مورد استفاده قرار دهید.

2. داستان قدیمی عید نوروز کوتاه

یک راه دیگر که برای داستان نویسی برای ایام عید در دسترس دارید، استفاده از داستان قدیمی عید نوروز کوتاه است. با خواندن داستانهای قدیمی و دوباره نویسی آنها به قلم خودتان می‌توانید داستان عید نوروز خود را به سادگی بنویسید.

لوازم التحریر

3. داستان سفر نوروزی

یکی از ایده های مرسوم که به عنوان داستان نویسی برای ایام عید در نظر گرفته می‌شود، داستانی از سفر نوروزی خانواده است. برای افزایش جذابیت داستان، فراموش نکنید که می‌توانید از خلاقیت خود بهره بگیرید.

4. داستان خانه تکانی

یک داستان جذاب، پر از جنبه‌های خنده‌دار و پرچالش که می‌توانید در داستان نویسی برای ایام عید از آن استفاده کنید، داستان خانه تکانی است. این فرآیند برای تمامی ما ایرانیها، یک کابوس با پایانی شیرین محسوب می‌شود!

5. داستان سال تحویل و آرزوها

سال تحویل، لحظه‌ای است که افراد در دل خود آرزوها و اهدافشان را مرور می‌کنند. پیش از سال نو، به طور معمول خانواده‌ها اطراف هم جمع شده و به چیدن سفره هفت سین و همچنین خوردن شام در کنار هم می‌پردازند. همین مجموعه می‌تواند یک ایده داستان نویسی برای ایام عید باشد.

خرید لوازم التحریر

برای داستان نویسی، چه چیزهایی لازم داریم؟

برای آنکه بتوانید یک داستان خوب بنویسید، نیاز به برخی لوازم دارید تا این روند را به آسانی انجام دهید. برای داشتن جذابترین داستان، مراحل زیر را به دقت انجام دهید:

  • اتاق خود را مرتب کنید. پیش از آنکه برای نوشتن داستان آماده شوید، محیط اطراف خود را مرتب کنید. این مسئله به شما کمک خواهد کرد تا ذهن خود را منظم کرده و بتوانید با انسجام بیشتری داستان بنویسید.
  • دوش بگیرید و یک لباس آراسته بپوشید. این مراحل، ذهن شما را برای تخلیه کلمات مناسب، آماده خواهد کرد. آراسته بودن خود در هنگام نوشتن داستان را به هیچ عنوان دست کم نگیرید!
  • یک لیوان آب و یا یک نوشیدنی گرم مانند چای یا قهوه برای خود آماده کرده و روی میز تحریر خود بگذارید.
  • پرده‌ها را کنار کشیده و اجازه دهید نور وارد اتاقتان شود.
  • پشت میز تحریر بنشینید، یک دفتر زیبا برداشته و خودکار با کیفیت و روان خود را به دست بگیرید.
  • چشمانتان را ببندید، چند نفس عمیق بکشید.
  • زمان شروع فرا رسیده؛ آغاز کنید!

در مسیر داستان نویسی برای ایام عید و یا هر موفقیت دیگر، سهند همراه شماست تا بتوانید بهترین خود را به نمایش بگذارید. برای دریافت اطلاعات کاملتر، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی سهند مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط