مقالات

5 زونکن مناسب مالی که حسابدارها باید بشناسند

زونکن

بهترین زونکن برای حسابداری

زونکن، یکی از مهم‌ترین ابزارهای مورد نیاز مرتبط با امور مالی و حسابدارها محسوب می‌شود. با وجود پیپرلس شدن هرچه بیشتر سیستمهای اداری با گذر زمان، برای حسابداری همچنان مدارک کاغذی و فیزیکی از همان اهمیت سابق برخوردار هستند. استفاده از زونکن مناسب مالی، راه حلی است که برای بایگانی و نگهداری مدارک مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدارک مالی، به عنوان یکی از مهم‌ترین اسناد یک مجموعه محسوب می‌شوند که در تعدادی زونکن مناسب مالی نگهداری شده و در زمان نیاز مورد استفاده و بررسی قرار می‌گیرند. در ادامۀ این مقاله از بلاگ سهند قصد داریم تا 5 زونکن مناسب مالی که بهتر است حسابدارها آن را بشناسند ره به شما معرفی می‌کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

ارتباط زونکن مناسب مالی و انواع اسناد مالی

برای آنکه بتوانیم بهترین زونکن مناسب مالی را پیدا کنیم، ابتدا بهتر است تا مدارک مورد نظر خود را دسته بندی نماییم. به طور کلی، مدارک مالی به دو دستۀ محرمانه و غیر محرمانه تقسیم می‌شوند. البته که این دسته بندی بسیار کلی بوده و در بین حسابدارها و مدیران مالی، دسته بندی مدارک مالی با جزئیات بسیار بیشتری تقسیم بندی می‌گردد. اما به طور کلی، بر اساس محرمانه یا غیر محرمانه بودن مدارک مالی، زونکن مناسب مالی متغییر خواهد بود.

زونکن

دسته بندی انواع زونکن مناسب مالی

زونکن‌ها بر اساس شکل ظاهری، اندازه، شکل حلقه و موارد دیگر به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. به طور کلی، اگر بخواهیم زونکنها را بر اساس جلد آنها تقسیم بندی کنیم، به دستۀ زیر خواهیم رسید. انواع زونکن مناسب مالی از لحاظ ذتقسیم بندی جلد عبارت می‌شود از:

  • زونکن نمایشی: دارای جلدی شفاف است که مدارک داخل آن را می‌توان از روی جلد مشاهده کرد. این زونکن یکی از انواع زونکن مناسب مالی است که به هیچ عنوان برای نگهداری اسناد محرمانه توصیه نمی‌شود.
  • زونکن غیر نمایشی: یکی از انواع زونکن مناسب مالی که متداول‌ترین نوع زونکن نیز محسوب می‌شود، زونکن غیر نمایشی است. این زونکن برای نگهداری اسناد مالی جاری بهترین گزینه است.
  • زونکن بایگانی: بهترین زونکن به منظور بایگانی مدارک قدیمی مالی، زونکن بایگانی است. این زونکن بزرگ بوده و می‌توان از آن به منظور نگهداری حجم زیادی از مدارک و اسناد مالی استفاده نمود.

در دسته بندی انواع زونکن، یکی دیگر از مواردی که مورد توجه قرار می‌گیرد، شکل حلقۀ آن است. زونکن مناسب مالی، باید دارای حلقۀ بسیار محکمی باشد تا حجم بالای مدارک و اسناد از آن خارج نشود. حلقه زونکن باید کاملاً کیپ بوده و زنگ نزند. پیشنهاد می‌کنیم برای نگهداری و بایگانی اسناد قدیمی از زونکنهای با حلقۀ D استفاده کنید و به منظور نگهداری از اسناد مالی جاری، زونکن‌های با حلقۀ گرد را تهیه نمایید. مدارک جاری را زیاد مورد استفاده قرار می‌دهیم و زونکن مناسب مالی برای مدارک جاری باید به گونه‌ای باشد که ورق زدن آن راحت انجام شود.

5 زونکن مناسب مالی سهند

بهترین زونکن مناسب مالی را می‌توانید از سهند، بزرگترین مجموعه تولید کننده نوشت افزار اداری و تحصیلی در ایران خریداری کنید. زونکنهای سهند، همگی با بهره گیری از بهترین مواد اولیه و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا تولید شده و از طریق سایت فروشگاهی سهند به صورت مستقیم از تولید کننده در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد. 5 تا از بهترین زونکن مناسب مالی برند سهند عبارتند از:

خرید زونکن

  • زونکن ۷/۵ سانتی متر سایز A5 سهند پلاستیکی (p.p)
  • زونکن پلاستیکی ۴/۵ سانتی متر سایز A4
  • زونکن A4 پلاستیکی (p.p) سهند ۷/۵ سانتی متر
  • زونکن A4 پلاستیکی مدل فلاسی ۷/۵ سانتی متر (flc)
  • زونکن A4 جلد سخت مقوایی سایز ۷/۵ سانتی متر مدل B10

برای خرید هر یک از انواع زونکنهای نامبرده در بالا به عنوان بهترین زونکن مناسب مالی از برند سهند، تنها کافی است تا سری به فروشگاه اینترنتی سهند بزنید. خرید عمده زونکن، یکی از مواردی است که جهت بایگانی مدارک مالی شرکتها به آنها توصیه می‌شود. در این صورت می‌توانید از طریق شماره‌های تماس مجموعه، با کارشناسان فروش در ارتباط باشید. سهند بهترین زونکن مناسب مالی را با بالاترین کیفیت و در عین حال بهترین قیمت در اختیار شما خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *