موشک کاغذی

آموزش ساخت موشک کاغذی که برمیگردد!

چگونه موشک کاغذی که برمیگردد بسازیم

اگر می‌خواهید ساخت موشک کاغذی که برمیگردد را یاد بگیرید، ما را در این مقاله همراهی کنید. ساخت موشک کاغذی که برمیگردد بسیار ساده است. تنها کافی است تا کمی وقت، کمی حوصله و یک کاغذ A4 داشته باشید. البته برای آنکه بتوانید بهترین موشک کاغذی را بسازید فراموش نکنید که دقت را نیز چاشنی کار خود کنید، چرا که نحوۀ تا کردن کاغذ در ساخت موشک کاغذی که برمیگردد بسیار مهم است. برای ساخت موشک کاغذی که برمیگردد باید به ترتیب مراحل زیر را طی کنید:

یک کاغذ A4 لازم دارید.

تنها چیزی که برای ساخت کاغذ موشکی که برمیگردد لازم دارید یک کاغذ A4 است. اگر از کاغذهای A4 مرغوب با گرم بالا استفاده کنید، موشک شما کیفیت بهتری خواهد داشت و سریع تر می‌پرد. مثلاً می‌توانید کاغذهای A4 با وزن 70 گرم سهند را انتخاب کنید. برگۀ کاغذ را بردارید، روبه‌روی خود بگذارید و به ترتیب مراحلی که در ادامه میگوییم را طی کنید:

کاغذ را به صورت عمودی و از سمت بلندتر از وسط تا کنید. این کار را با نهایت دقت خود انجام دهید. قسمت تا خوردگی کاغذ باید کاملاً صاف بوده و به قدری عمیق انجام شود که وقتی کاغذ را مجدداً باز میکنید جای تای کاغذ به طور واضح قابل رویت باشد.

وقت آن رسیده که نوک موشک یا اصطلاحاً همان کابین خلبان را بسازید. نوک موشک، مهمترین عامل تعیین کنندۀ سرعت آن است. پس با دقت هرچه تمام‌تر و به آرامی گوشه‌های بالایی کاغذ را به سمت وسط و قسمت تا خوردگی خم کنید. شکل نهایی در بالای کاغذ باید شبیه به یک مثلث باشد. تا کردن کابین موشک را نیز محکم انجام دهید تا جای تا خوردگی کاملاً مشخص و واضح باشد.

وقتی قسمت کابین موشک را که در پاراگراف قبلی توضیح دادیم ساختید، شبیه به یک مثلث می‌شود. این قسمت را با کمک دست خود به آرامی به سمت داخل هدایت کرده و تا بزنید. در نهایت شکلی شبیه به پاکت نامه خواهید داشت. تا زدن این قسمت را نیز محکم و با دقت انجام دهید.

حالا زمان آن رسیده است که مرحلۀ دوم را یکبار دیگر تکرار کنید. یعنی ساخت مجدد کابین موشک در نیمۀ دومی کاغذ. لبه‌های کاغذ تا خورده را به سمت داخل تا کنید تا مجدداً به شکلی شبیه به مثلث برسید.

مرحلۀ پنجم، تکرار مرحله چهار است. به بیان دیگر، باید یک بار دیگر کاغذ را از لبه‌ها به سمت وسط کاغذ تا بزنید. در این مرحله، کم کم شاهد شکل گیری موشک زیبای خود خواهید بود.

در ششمین مرحله، موشک خود را برگردانید و همان کاری را که در مرحلۀ قبل انجام دادید یک بار دیگر تکرار کنید. یعنی لبه‌های کاغذ را به سمت وسط موشک تا کنید.

در مرحلۀ آخر، مجددا موشک خود را برگردانید و لبه‌های هواپیما که پیش‌تر تا زده بودید را کمی از هم باز کنید. ساخت موشک کاغذی که برمیگردد به اتمام رسید! حال می‌توانید برای آنکه سرعت موشک خود را بیشتر کنید، یک گیرۀ کاغذ را در ابتدای نوک کابین موشک و زیر آن قرار دهید. این کار باعث می‌شود موشک شما بسیار سریعتر پرواز کند.

موشک کاغذی

ساخت موشک کاغذی که برمیگردد با سهند!

ساخت موشک کاغذی که برمیگردد، از تفریحات جذاب و سادۀ کودکی بسیاری از ماها بوده است. ساخت موشک یا هواپیما تنها یک روش ندارد و می‌توان انواع موشک کاغذی را به بی‌نهایت روش مختلف درست کرد. آن چیزی که در مسیر ساخت موشک کاغذی که برمیگردد اهمیت دارد، کیفیت کاغذ است. هرچه کاغذی که استفاده می‌کنید مرغوبتر بوده و وزن مناسبی داشته باشد، موشک شما سریعتر حرکت خواهد کرد. می‌توانید برای خرید انواع کاغذ و یا هر نوع نوشت افزار مورد نیاز دیگر خود، به فروشگاه اینترنتی سهند مراجعه کنید تا بدون واسطه، لوازم تحریر خود را با بهترین قیمت به صورت مستقیم از تولید کننده خریداری نمایید. سهند همواره با بهره گیری از بهترین مواد اولیه و با کمک به روز ترین تکنولوژی روز دنیا، کالاهای درجه یک را با قیمتی مقرون به صرفه در اختیار مشتریان خود قرار داده و با فروش اینترنتی، همواره سعی در کنترل قیمتها و کیفیت عالی خود داشته است.

مطالب مرتبط