دفتر کلاسوری جلد سخت

راهنمای خرید دفتر کلاسوری جلد سخت

نکات مهم در مورد دفتر کلاسور جلد سخت

اگر دانشجو هستید یا دانش آموز تفاوتی ندارد، در هر صورت دفتر برای نوشتن جزوات مهم ترین چیزی است که در طول دوران تحصیل خود به آن احتیاج پیدا می کنید. خرید دفتر کلاسوری جلد سخت، یک گزینه مناسب برای بر طرف کردن این نیاز درس خواندن است. اگر قصد خرید دفتر کلاسوری دارید، پیشنهاد می کنیم پیش از اقدام، راهنمای خرید دفتر کلاسوری جلد سخت زیر را مطالعه نمایید. در این مقاله به بررسی ویژگی های دفتر کلاسوری پرداخته و مزیت های آن را مرور می کنیم. با ما همراه باشید.

دفتر کلاسوری جلد سخت چیست؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانیم دفتر کلاسوری چیست. احتمالا همه شما پاسخ این سوال را می دانید، اما برای رفع ابهام، یک بار به صورت خلاصه دفتر کلاسوری را تعریف می کنیم:

 • دفتر کلاسوری، نوعی دفتر است که می توان کاغذهای داخل آن را تعویض، اضافه و کم کرد.
 • داخل دفتر کلاسوری، حلقه های فلزی دایره شکلی دارد که امکان باز و بسته شدن داشته و به طور معمول مقاومت بالایی دارند.

دفتر کلاسوری جلد سخت

دفتر کلاسوری جلد سخت چه تفاوتی با دیگر انواع کلاسور دارد؟

جلد این نوع از دفتر کلاسوری از مقوای ضخیمی تشکیل شده است که به وسیله یک لایه ی پلاستیکی لمینیت شده. جلد سخت این کلاسور به راحتی تخریب نشده و مقاومت بالایی دارد. دفتر جلد سخت کلاسوری در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید شده است که می تواند سلیقه های مختلف را راضی نماید. دانش آموز باشید یا دانشجو، دختر باشید یا پسر، طرح های ساده را بپسندید و یا علاقه مند به جلدهای عروسکی تفاوتی نخواهد داشت، می توانید یکی از طرح های متنوع دفتر کلاسوری جلد سخت از برند با کیفیتی مانند سهند را انتخاب کنید.

در هنگام خرید دفتر کلاسوری جلد سخت به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

دفتر کلاسوری شما جلد سخت باشد یا معمولی، بهتر است پیش از خرید آن به این نکات توجه کنید:

خرید دفتر کلاسوری

 1. کیفیت حلقه های نگهدارنده کاغذ:

مهم ترین نکته که تعیین کننده کیفیت دفتر کلاسوری است، جنس حلقه های نگهدارنده کاغذ در آن می باشد. بدون شک، شما بارها می خواهید این حلقه ها را باز و بسته کنید. اطمینان پیدا کنید که در طول استفاده طولانی مدت، حلقه های مقاومت خود را از دست نداده و در عین حال به راحتی با کمک دست باز می شوند.

دفتر کلاسوری جلد سخت

 1. فاصله شروع خط تا حلقه:

از نظر من، مهم ترین مسئله پس از کیفیت حلقه نگهدارنده کاغذ در دفتر کلاسوری، فاصله ی شروع خط از حلقه ها است. چرا که هنگام نوشتن، یکی از مهم ترین مسائلی که با آن روبه رو خواهید شد، تماس دستتان با حلقه هاست که می تواند کار را سخت کرده و دستان شما را اذیت کند.

 1. فاصله خطوط از یک دیگر:

یکی از مسائلی که کمک می کند تا خوش خط و منظم بنویسید فاصله ی خطوط از یک دیگر در کاغذ است. در هنگام خرید دفتر کلاسوری فراموش نکنید که به فاصله خطوط کاغذ از هم توجه نمایید.

دفتر کلاسوری جلد سخت

 1. جنس و کیفیت کاغذ:

بله کیفیت کاغذ بسیار حائز اهمیت است. کاغذ های گرم بالا در هنگام نوشتن و فشار خودکار، به راحتی پاره نشده و از بین نمی روند. با توجه به اینکه شما می خواهید به مدت طولانی برای نوشتن جزوه از این کلاسورها استفاده کنید، کیفیت کاغذ آن نیز مهم خواهد بود.

 1. دیوایدر یا جدا کننده:

یک دفتر کلاسوری می تواند برای چند درس مختلف استفاده شود. چرا که قابلیت اضافه یا کم کردن تعداد کاغذ را دارا است. وجود دیوایدر یا همان جدا کننده بین دفتر کلاسوری کمک می کند تا صفحه های شروع هر درس را به سادگی انجام دهید.

 1. کیفیت جلد کلاسور:

انتخاب دفتر کلاسوری به جای دفتر معمولی به طور کلی به این دلیل انجام می شود که شما می خواهید برای چند درس و در مدت طولانی تری از آن استفاده کنید. بهتر است دفتر کلاسوری انتخاب کنید که جلد آن به راحتی خراب نشود. دفتر کلاسوری جلد سخت بهترین گزینه برای این هدف خواهد بود.

دفتر کلاسوری جلد سخت

مزایای دفتر کلاسوری جلد سخت چیست؟

دفتر کلاسوری می تواند مزایای بسیاری برای دانش آموزان و دانشجویان داشته باشد. به عنوان مثال:

 1. امکان گرفتن کپی بدون آسیب رساندن به دفتر و کاغذ های آن
 2. یک بار هزینه برای نوشتن جزوه چند درس
 3. امکان کم یا زیاد کردن کاغذها
 4. جابه جایی راحت و وزن کم به جای انتقال چند دفتر سنگین
 5. و …

انواع دفتر کلاسوری جلد سخت را می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی سهند با آدرس تهیه نمایید. جهت ارتباط مستقیم با پشتیبانی مجموعه سهند و دریافت پاسخ تمامی سوالاتتان، می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

 • شماره های تماس: 9898838-0910          47297000-021
مطالب مرتبط