notebook

چند نکته برای خرید دفتر با تخفیف

نکاتی در مورد خرید دفتر

در میان تمامی انواع لوازم التحریر، دفتر را می توان پس از خودکار به عنوان مهم ترین و پرکاربردترین نوشت افزار در نظر گرفت. در هر مقطع تحصیلی که مشغول به درس خواندن باشید، به یک دفتر نیاز خواهید داشت. خرید دفتر نیز درست مانند دیگر خریدهایی که می خواهید انجام بدهید، نیازمند توجه به برخی نکات است تا بتوانید از هزینه ای که کرده اید بیشترین نتیجه گیری را داشته باشید. همه ی ما تخفیف را دوست داریم. قطعاً خرید دفتر با تخفیف هم می تواند برای هر کسی که قصد خرید دفتر دارد جذاب باشد. در این مقاله می خواهیم در مورد چند نکته برای خرید دفتر با تخفیف صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

notebook

در هنگام خرید دفتر با تخفیف، کیفیت را فدای قیمت نکنید!

همانطور که گفتیم، خرید دفتر با تخفیف، مانند هر خرید تخفیف دار دیگری می تواند جذابیت بسیاری داشته باشد. اما هیچ وقت این نکته را فراموش نکنید که کیفیت بسیار بسیار مهم تر از قیمت خواهد بود. تصور کنید می خواهید برای درس ریاضی فرزندتان یک دفتر بخرید. این دفتر قرار است برای یک سال تحصیلی به طور مداوم در طول هفته مورد استفاده قرار گیرد. به احتمال خیلی زیاد در معرض فشار زیاد خودکار و مداد خواهد بود و احتمال پارگی آن وجود دارد. اگر یک دفتر بی کیفیت با جلد نازک، کاغذهای کم وزن و صحافی نامناسب تهیه کنید، احتمالاً در پایان سال تحصیلی چیزی به عنوان دفتر ریاضی دیگر وجود ندارد. بنابراین فراموش نکنید که در هنگام خرید دفتر با تخفیف، علاوه بر قیمت بی نظیری که نظر شما را به خود جلب کرده است، به کیفیت دفتر نیز توجه کنید. اما چه عواملی می توانند نشان دهنده ی کیفیت بالا یا پایین یک دفتر باشند.

notebook

نکات تعیین کننده ی کیفیت دفتر

متوجه شدیم که در هنگام خرید دفتر با تخفیف، علاوه بر توجه به قیمت دفتر، کیفیت آن را نیز مد نظر قرار دهیم. حال می خواهیم بدانیم برای تعیین سطح کیفی دفتر، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

خرید دفتر

صحافی: اولین و مهم ترین نکته در تعیین کیفیت دفتر، نحوه ی صحافی آن است. صحافی دفتر می تواند به صورت سیمی، چسبی، دوخت و غیره باشد. آن چیزی که تعیین کننده ی بهترین نوع صحافی است، روش آن نیست. بلکه کیفیت و نحوه ی انجام صحافی بسیار حائز اهمیت می باشد. دفتری را انتخاب کنید که به خوبی و به صورت کاملاً محکم صحافی شده است.

کاغذ: خرید دفتر با تخفیف یک انتخاب هوشمندانه است اگر کاغذ دفتری که می خرید وزن و ضخامت مناسبی داشته باشد. در دفترهای ارزان قیمت گاهی از کاغذهای نازک استفاده می شود که در طول نوشتن های متمادی امکان پاره شده آن ها وجود دارد. بنابراین، با توجه به هدفی که می خواهید برای آن دفتر بخرید، به وزن و کیفیت کاغذ دفتر نیز توجه کنید.

جلد: بله جلد. منظور از توجه به جلد در هنگام خرید دفتر با تخفیف، طرح روی آن نیست. طرح روی جلد یک مسئله ی کاملاً سلیقه ای است. منظور ما، جنس جلد دفتر است. دفترها ممکن است با جلدهای مختلفی ساخته شوند. جنس پلاستیک فشرده ی ضد خراش، چرم، مقوا و غیره، متداول ترین انواع جلد دفتر هستند. بهتر است دفتری با جلدی انتخاب کنید که به سرعت پاره، کثیف یا به هر نحوی خراب نشود.

notebook

چه دفتری برای چه کاری، مسئله این است!

دفترها انواع مختلفی دارند. قطع دفتر، نوع صحافی، تعداد خط دفتر و موارد مشابه دیگر مشخص می کنند که هر دفتر برای چه کاری ساخته شده است. یکی از مهم ترین نکات تعیین کننده در کاربرد دفتر، خط های داخل کاغذ است. به عنوان مثال دفترهای یک خط، دو خط، چهار خط، بدون خط، چهار خانه و غیره هر کدام برای یک هدف ساخته شده اند. زمانی که قصد خرید دفتر با تخفیف دارید، پس از توجه به کیفیت جلد، صحافی و کاغذ آن، به تعداد خط های آن نیز توجه کنید. مثلا نمی توان یک دفتر بی خط که برای نقاشی ساخته شده است را به عنوان دفتر مشق استفاده کرد. شما می توانید انواع دفتر با تخفیف را از فروشگاه اینترنتی سهند بخرید. سهند همواره کیفیت را در کنار قیمت مناسب در اختیار شما قرار می دهد.

مطالب مرتبط