نگهداری مدارک شخصی

بهترین وسیله برای نگهداری مدارک شخصی

انتخاب بهترین وسیله برای نگهداری مدارک

شما مدارک شخصی خود را چطور نگهداری می کنید؟ شناسنامه، سند ماشین، مدارک دانشگاه و دبیرستان، دفترچه ی بیمه، سند ازدواج و موارد مشابه دیگر. همه ی این مدارک را کجا می گذارید؟ آیا همه را داخل یک کشو می اندازید و موقع نیاز کل کشو را بیرون ریخته و به دنبال مدرک مورد نیازتان می گردید؟ یا یک کیف سامسونت قدیمی دارید که همه ی مدارک را در هم و بر هم داخل آن گذاشته اید؟ شاید از دسته افرادی باشید که طبقه بندی مدارک برایتان خیلی مهم است و هر چیزی را در یک کاور پلاستیکی گذاشته و داخل کیف می گذارید؟ اما در آخر بهترین وسیله برای نگهداری مدارک چیست؟ وسیله ای که بتوان به کمک آن تمام مدارک را یک جا، منظم و به صورت طبقه بندی شده در کنار هم نگهداری کرد.

بهترین وسیله برای نگهداری مدارک، تصمیم با شماست!

این که مدارک شخصی خود را یک جا و به صورت منظم و طبقه بندی شده نگه داری کنید، نه تنها یک مشخصه ی خوب است که باید گفت وظیفه ی هر فردی می باشد که باید آن را انجام دهد. نگهداری از مدارک باید به گونه ای باشد که در آینده شما را به دردسر نیندازد. چرا دردسر؟ زیرا با خراب شدن، گم شدن یا آسیب دیدن هر یک از این مدارک شما به دردسر بزرگی افتاده اید. فرض کنید دسته چک شما گم شود، یا شناسنامه تان، یا حتی دفترچه بیمه تان! چقدر باید از ادارات مختلف بالا و پایین بروید، هزینه کنید، زمان بگذارید تا شاید بتوانید دوباره اون مدرک را به دست آورید؟ پس نگهداری مدارک یک وظیفه است که باید آن را درست انجام شود. حتماً می پرسید حالا که این کار انقدر اهمیت دارد، بهترین وسیله برای نگهداری مدارک چیست؟ من به شما چهار تا از بهترین وسیله ها برای نگهداری مدارک را معرفی می کنم.

اگر مدارک کمی دارید، پوشه بهترین گزینه است

همه ی ما می دانیم پوشه چیست. پوشه ها در انواع مختلفی تولید می شوند. برخی دکمه دار و برخی فنر دار. همه ی این پوشه ها را می توان برای نگهداری مدارک استفاده کنید. اگر از من بپرسید، به شما می گویم اگر حجم مدارک شما زیاد نیست، پوشه ی دکمه دار برایتان بهترین وسیله برای نگهداری مدارک است. اما نگهداری مدارک در پوشه یک ایراد دارد و آن هم عدم امکان تفکیک مدارک از هم است. به همین خاطر است که پیشنهاد نمی کنیم مدارک زیاد را پوشه نگهداری کنید.

پوشه

زونکن، بزرگ و قابل طبقه بندی

در میان روش های مختلفی که برای بایگانی مدارک وجود دارد، زونکن رایج ترین آن ها است. با کمک زونکن می توانید مدارک خود را به صورت کاملاً طبقه بندی شده و یک جا در کمال صحت و سلامت نگهداری کنید. زونکن به شما این امکان را می دهد که تمام مدارک را در داخل کاور پلاستیکی بگذارید تا هیچ آسیبی نبینند. لیبلی که پشت زونکن دارد به شما این امکان را می دهد تا با نامگذاری هر زونکن، مدارک خود را کاملاً تفکیک کنید تا در صورت لزوم پیدا کردن آن ها بسیار ساده تر از قبل باشد.

بهترین و کامل ترین وسیله برای نگهداری مدارک: اکسپندینگ فایل

اکسپندینگ فایل یا کیف مدارک، بدون هیچ شکی بهترین وسیله برای نگهداری مدارک است. در داخل اکسپندینگ فایل کاورهای پلاستیکی وجود دارد که می توانید مدارک خود را به صورت تفکیک شده داخل آن ها قرار دهید. اکثراً اکسپندینگ فایل ها شبیه به یک کیف هستند که درب داشته و بسته می شوند. در این صورت مدارک شما کاملاً در امان هستند. به این معنی که علاوه بر محافظت از عوامل محیطی مانند رطوبت، مطمئن خواهید بود که به هیچ عنوان از داخل کیف خارج نخواهند شد.

خرید اکسپندینگ فایل

 

اکسپندینگ فایل

کلربوک، یک بهترین دیگر برای نگهداری مدارک

در بررسی بهترین وسیله ها برای نگهداری مدارک، پس از اکسپندینگ فایل، خرید کلربوک یک انتخاب خیلی خوب است. کلربوک در واقع چیزی شبیه به پوشه و زونکن است که با هم ترکیب شده اند. کلربوک یک پوشه است که داخل آن تعدادی کاور پلاستیکی وجود دارد و شما می توانید مدارک خود را داخل آن قرار دهید. علاوه بر این، جلد سختی که پوشه داخل آن قرار گرفته و نگه داری می شود باعث می شود تا مدارک شما به هیچ عنوان از داخل پوشه خارج نشده و گم نشوند. پس اگر به دنبال بهترین وسیله برای نگهداری مدارک شخصی خود هستید، کلربوک را فراموش نکنید.

کلربوک

بهترین وسیله برای نگهداری مدارک شخصی را می توانید در فروشگاه اینترنتی سهند یافته و خریداری کنید.

مطالب مرتبط