زونکن

5 نکته مهم در انتخاب زونکن با کیفیت

همه چیز درباره انتخاب زونکن با کیفیت

زونکن، یکی از مهمترین لوازم اداری است که در بیشتر موارد به منظور بایگانی مدارک مهم در دفاتر و سازمانها، مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک زونکن با کیفیت، تضمین کنندۀ ماندگاری مدارک مهم شما در طولانی مدت است. هدف از خرید زونکن می‌تواند موارد گوناگونی باشد. نگهداری از اسناد مالی، قراردادها، اسناد شکرتی و دیگر موارد این چنینی، مهمترین وظیفۀ زونکنها محسوب می‌شود. زمانی که قصد خرید زونکن دارید، بسیار دارای اهمیت است که یک زونکن با کیفیت انتخاب کنید. اما از کجا می‌توان فهمید یک زونکن با کیفیت است؟ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا به شما نکات مهمی که باید در هنگام خرید زونکن در نظر داشته باشید را بیان کنیم.

چرا باید زونکن با کیفیت بخریم؟

همۀ ما می‌دانیم خرید زونکن چه اهمیتی برای شرکت و یا سازمان دارد. اما سوال اینجاست که چرا باید زونکن با کیفیت بخریم؟ پاسخ این سوال واضح است: زیرا مدارکی که در زونکن نگهداری می‌شوند به قدری برای مجموعه اهمیت دارند که با توجه به هزینه‌های سالانه باز هم در نسخه‌های مختلف کپی شده و نگهداری می‌شوند. به عنوان مثال، اسناد مرتبط با سرمایه‌گذاران شرکت و یا قراردادهای مجموعه با دیگر سازمانها باید به صورت اسناد بسیار مهم نگهداری شوند. به همین علت، زونکن باید به قدری کیفیت داشته باشد که در طول سالیان متمادی خراب نشده و یا حلقه‌های آن تخریب نشوند. به این ترتیب، اسناد مهم شرکت در کمال صحت و سلامت نگهداری شده و در زمان نیاز مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

زونکن

مشخصات زونکن با کیفیت

مهم‌ترین مشخصه‌ای که برای خرید زونکن با کیفیت باید در نظر داشته باشید، کیفیت جلد زونکن و حلقه‌های زونکن است. پیش از بررسی این دو مورد مهم تعیین کننده در کیفیت زونکن، اجازه دهید 5 مورد بسیار مهم که در هنگام خرید زونکن با کیفیت باید مد نظر داشته باشید را بیان کنیم:
نکته اول در خرید زونکن با کیفیت این است که تعیین کنید برای چه کاری اقدام به خرید زونکن کرده‌اید. به بیان دیگر، بسته به مدارکی که می‌خواهید نگهداری کنید از میان انواع زونکن نمایشی، غیرنمایشی و غیره انتخاب کنید. به طور مثال، خرید زونکن نمایشی برای نگهداری مدارک محرمانه کاملاً اشتباه است.
حجم مدارکی که می‌خواهید در هر زونکن نگهداری کنید چقدر است؟ درست است که کیفیت حلقه‌های زونکن تعیین کنندۀ کیفیت نهایی آن خواهند بود اما شما نیز باید به اندازۀ ظرفیت زونکند در آن اسناد را نگهداری کنید. اگر می‌خواهید اسناد با حجم زیادی را نگهداری کنید، بهتر است به سراغ یک زونکن با کیفیت با حلقه‌های D شکل بروید.
پیشنهاد می‌کنیم برای هر نوع از مدارک یک رنگ زونکن را خریداری کنید. این امر علاوه بر نظم دادن به سیستم بایگانی سازمان شما، تشخیص مدارک داخل آن را راحتتر خواهد کرد.
به هیچ عنوان کیفیت را فدای قیمت نکنید! همۀ ما می‌دانیم که هیچ ارزانی بی علت نیست و در مقابل هیچ گرانی هم نشان دهندۀ کیفیت بالا نخواهد بود. زمانی که می‌خواهید یک زونکن با کیفیت بخرید، بهتر است با شناخت کافی بتوانید یک تعادل بین کیفیت و قیمت پیدا کنید. برای این کار، می‌توانید به سراغ برندهای ایرانی خوب بروید.
در نهایت، برای کاهش هزینه‌ها و بالا بردن کیفیت خرید در هنگام خرید زونکن با کیفیت، بهتر است یک لیست کلی از تعداد زونکنهایی که لازم دارید تهیه کرده و خرید زونکن را به صورت عمده انجام دهید. خرید عمده زونکن با کیفیت به شما این امکان را خواهد داد که تا حد قابل قبولی، هزینه‌هاغی نهایی را کاهش دهید.

خرید زونکن

جلد زونکن

همانطور که گفتیم، یک زونکن با کیفیت باید ایک جلد سخت و با کیفیت ساخته شده باشد تا در طول استفاده‌های طولانی مدت خم نشود، کثیف نشود و بتواند از مدارک داخل خود نگهداری کند.

حلقه‌های زونکن

حلقه‌های یک زونکن با کیفیت ضد زنگ هستند و در عین آنکه به سادگی و نرمی باز می‌شوند، چفت و محکم هستند. مدارک داخل زونکن نباید از داخل حلقه‌ها رد شده و به بیرون بریزند.

از کجا می‌توانیم زونکن با کیفیت و ارزان بخریم؟

برای خرید زونکن با کیفیت با بهترین قیمت می‌توانید سری به فروشگاه اینترنتی سهند بزنید و یا برای خرید عمده از طریق شماره‌های تماس با مجموعه در ارتباط باشید. سهند، بزرگترین تولید کنندۀ لوازم تحریر در ایران است که با بهره گیری از بهترین مواد اولیه و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا، اقدام به تولید تمامی محصولات خود می‌کند. اگر به دنبال زونکن با کیفیت هستید، سهند بهترین گزینه برای شماست!

مطالب مرتبط