ثبت ایده

چند ابزار فوق العاده برای ثبت ایده ها

برای ثبت ایده های خود به چه ابزاری نیاز داریم

نوشتن، یک ابزار قدرتمند برای ثبت ایده‌ها و افزایش خلاقیت است. ذهن شما درست همانند یک ماهیچه عمل می‌کند و هرچه از آن بیشتر کار بکشید قدرتمندتر خواهد شد. هر شغلی که داشته باشید، برای بهتر شدن روز به روز و افزایش کارایی و بهره‌وری خود نیاز دارید تا ایده‌هایی را در ذهن خود بپرورید. ممکن است فکر شما مشغول یک ایدۀ خلاقانه برای کمپین تبلیغاتی سال جدید باشد و یا برای شروع پروژۀ ساختمانی خود به دنبال یک ایده باشید، تفاوتی ندارد. به هر دلیلی که نیاز به ایده پردازی داشته باشید، برای آنکه بتوانید ایده‌ها را به واقعیت تبدیل کنید، به یک ابزار برای ثبت ایده ها خواهید داشت. در این مقاله به بررسی چند تا از بهترین ابزارها برای ثبت ایده های خلاقانۀ شما می‌پردازیم.

بهترین ابزار برای ثبت ایده ها

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، نوشتن ایده ها می‌تواند نیمی از مسیر ایجاد خلاقیت و به واقعیت پیوستن آنها را به سادگی طی کند. ایده در ذهن شما یک ابر مبهم و گنگ است. یک جملۀ بی آغاز و بی پایان که نمی‌توان مسیر رسیدن به آن را تشخیص داد. برای شکل دهی به این ابر خلاقانه نیاز دارید تا ایدۀ خود را به رشتۀ قلم در آورید. به این منظور، شما نیاز به یک ابزار برای ثبت ایده های خود دارید. ابزاری که بتوانید در هر شرایطی به همراه خود داشته باشید تا در هر زمان که نیاز بود ایده های خود را در آن یادداشت کنید. با کمک نوشتن ایده ها، پس از چند وقت متوجه می‌شوید که می‌توانید مسیر رسیدن به آنها و واقعی کردنشان را به سادگی طی نمایید.

ثبت ایده‌ ها در دفتر یادداشت

اولین ابزار برای ثبت ایده ها که می‌توانید از آن استفاده نمایید، دفتر یادداشت است. یک دفتر یادداشت کوچک که بتوانید آن را در کیف، داخل جیب، کنار تخت و هر جای دیگری که لازم باشد، کنار خود داشته باشید. با خرید دفتر یادداشت و یک خودکار می‌توانید ایده‌های خود را با سرعت باد به سمت واقعیت هدایت نمایید. دفتر یادداشت، بهترین ابزار برای ثبت ایده های شما است. برتری دفتر یادداشت در مقایسه با دیگر ابزارهای ثبت ایده ها، جمع و جور بودن و قابل دسترس بودن آن است. به بیان دیگر با استفاده از دفتر یادداشت به عنوان یک ابزار برای ثبت ایده شما می‌توانید تمامی ایده‌های خود را در یک جا نگهداری نمایید.

دفتر یادداشت

کاغذ یادداشت، یک دم دستی فوق العاده برای ثبت ایده ها

یکی دیگر از انواع ابزار برای ثبت ایده ها که بسیار کاربردی، دم دستی و ارزان قیمت است، کاغذ یادداشت است. کاغذ یادداشت برای روی میز کار شما مناسب خواهد بود. همانطور که مشخص است، برای همراه داشتن ابزار ثبت ایده خود نمی‌توانید کاغذ یادداشت را انتخاب کنید.

خرید کاغذ رومیزی

اما برای روی میز کار، کاغذ یادداشت بهترین انتخاب است. چرا که بلافاصله پس از آنکه ایده در ذهن شما شکل گرفت می‌توانید روی کاغذ یادداشت کنید. این ابزار می‌تواند یک مکمل برای دفتر یادداشت شما نیز باشد. به این صورت که ایده های خود را ابتدا در کاغذ یادداشت نوشته و پس از ساماندهی به آن، در دفتر یادداشت خود پاک نویسش کنید. استفاده از ابزار ثبت ایده در مسیر موفقیت را به هیچ عنوان دست کم نگیرید.

کاغذ یادداشت

بنویسید، برنامه ریزی کنید و سپس در واقعیت ببینید!

در جایی می‌خواندم که برای رسیدن به یک هدف بزرگ اولین کاری که باید انجام دهید نوشتن است. نوشتن و رسم ایده ها و اهداف به شما این امکان را می‌دهد تا با چشم آنچه در ذهنتان خطور کرده را ببینید. دیدن این نوشته ها و کشیده‌ها بر روی کاغذ به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید قدم به قدم رسیدن به این ایده را متصور شده و تشخیص دهید. بنابراین با استفاده از یک ابزار برای ثبت ایده ها مانند دفتر یادداشت یا کاغذ یادداشت می‌توانید ایده‌های خلاقانۀ خود را در واقعیت بسازید. برای این منظور می‌توانید سری به فروشگاه اینترنتی سهند زده و انواع و اقسام دفتر یادداشت، کاغذ یادداشت، دفتر برنامه ریزی و دیگر ابزارهای ثبت ایده را ملاحظه و خریداری کنید. سهند شما را در مسیر رسیدن به رویاهایتان یاری خواهد کرد.

مطالب مرتبط