دفتر کلاسوری

همه چیز درباره سفر نوشتن، مراحل و نقشه سفر نوشتن

مراحل کامل نقشه سفر نوشتن

تصور کنید به یک مکان هیجان انگیز، زیبا و جدید سفر کرده‌اید. مکانی که به آنجا رفته‌اید پر است از تجربه‌ها و احساسات جذاب و جدید. شما به عنوان یک مسافر چگونه می‌خواهید تمامی این تجربیات را به دیگران منتقل کنید. چطور می‌توانید در آینده نیز تمام آنچه احساس می‌کنید را مجدداً تجربه نمایید؟ بله کاملاً درست است، ثبت عکس از لحظه‌ها و سفر نوشتن. این دو راه، روش‌هایی هستند که به کمک آنها می‌توانید تجربیات خود در سفر را به دیگران منتقل کرده و در آینده نیز خودتان مجدد آنها را احساس نمایید. اما چطور می‌توان سفر نوشتن را آغاز کرد؟ گام اول در تهیه نقشه سفر نوشتن چیست؟ این فعالیت چه مراحلی دارد؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا هر آنچه باید درباره سفر نوشتن و مراحل و نقشه آن بدانید را برایتان بازگو کنید.

گام اول در تهیه نقشه سفر نوشتن چیست؟

ممکن است فکر کنید اولین قدم برای تهیه نقشه سفر نوشتن، زمانی است که قلم را به دست گرفته و کلمات را بر روی کاغذ می‌آورید. باید صراحتاً اعلام کنم که این تفکر کاملاً اشتباه است. گام اول در تهیه نقشه سفر نوشتن، ذهن شما است. زمانی که می‌خواهید یک نوشته را بر روی کاغذ آورده و در دفتر خود بنویسید، ابتدا باید طرح و نقشه آن را در ذهن خود ترسیم کنید. باید تعیین کنید که برای سفر نوشتن از چه لحن بیانی می‌خواهید استفاده کنید؟ متکلم وحده هستید یا شخص سوم؟ تجربیات شما به چه صورت است؟ آیا سفر نوشته شما حاوی عکس است یا می‌خواهید تمامی وقایع را در قالب کلام در دفتر خود بیاورید. پس از آنکه به تمام این سوالات پاسخ دهید، تازه زمان آن فرا می‌رسد که قلم به دست گرفته و تجربیات خود را درون دفتر خود یادداشت کنید.

دفتر کلاسوری

مهم‌ترین نکته در سفر نوشتن

مهم‌ترین نکته‌ای که در هنگام سفر نوشتن باید به آن توجه نمایید، اختصاصی بودن تجربیات و جدید بودن آن‌ها است. به بیان دیگر، شما تنها زمانی می‌توانید در سفر نوشتن موفق باشید که از تجریبات و احساسات شخص خودتان صحبت کنید، نه هیچ فرد دیگری. دومین مسئلۀ مهمی که در سفر نوشتن اهمیت دارد، بکر بودن تجربیات شما است. اگر می‌خواهید یک سفرنامه فوق العاده مجذوب کننده داشته باشید، بهتر است تجربیات شما از آن سفر بکر و تازه باشد. به طور مثال به مکانی سفر کرده باشید که تا به حال به آنجا نرفته باشید. هرچه احساسات شما واقعی‌تر بیان شوند، نقشه سفر نوشتن شما جذاب‌تر خواهد بود.

مراحل سفر نوشتن

برای سفر نوشتن، مراحل زیر را یک به یک انجام دهید:

  1. طرح و ایدۀ سفر نوشتن را در ذهن خود ترسیم کنید.
  2. یک دفترچه یادداشت کوچک به همراه داشته باشید تا بتوانید هر لحظه تجربیات و احساسات آنی خود را ثبت کنید.
  3. دفتر پاکنوسی داشته باشید.
  4. تجربیات هر روز را در همان روز ثبت کنید. اجازه ندهید احساسات شما گنگ و کهنه شوند.
  5. واقعی بنویسید. از بال و پر دادن زیاد به موضوعات خودداری کنید.
  6. اهمیت عکس در سفر نوشتن را به هیچ عنوان دست کم نگیرید. عکس‌ها در انتقال احساسات معجزه می‌کنند.

آیا برای سفر نوشتن به علم خاصی احتیاج داریم؟

ممکن است فکر کنید که برای سفر نوشتن، نیاز دارید تا در دوره‌های نویسندگی ثبت نام کنید، علم خاصی داشته باشید و یا با استعداد باشید. اما این تصور از پایه اشتباه است. تنها چیزی که شما برای سفر نوشتن به آن احتیاج خواهید داشت، استمرار است. یک دفتر و یک خودکار برداشته و هر آنچه می‌بینید، احساس می‌کنید و به طور کلی در یک کلام تجربه می‌کنید را بنویسید. پس از چند مرتبه سفر نوشتن، به مرور زمان شما در این کار بهتر خواهید شد. تنها کافی است تا بتوانید مراحل سفر نوشتن را نام ببرید؛ و یک به یک آنها را در سفرنامه ی خود به کار بگیرید. در این مسیر هیجان انگیز و جذاب می‌توانید دفتر و خودکارهای کارآمد و زیبا را با بهترین قیمت از فروشگاه اینترنتی سهند به عنوان یکی از تولید کننده‌های برتر داخلی در صنعت لوازم تحریر تهیه نمایید.

مطالب مرتبط