دفتر خبرنگاری

5 مزیت دفتر خبرنگاری که نمی دانستید!

همه چیز درباره دفتر خبرنگاری

برنگاری، نوعی دفترچه یادداشت است که به دلیل اندازه، نحوۀ صحافی، خصوصیات ظاهری و غیره به این اسم، نام گذاری شده است. دفتر خبرنگاری، تنها برای استفاده توسط خبرنگاران طراحی و تولید نمی‌شود و مورد توجه بسیاری از دانش آموزان، دانشجویان، کارمندان و غیره قرار می‌گیرد. در این مقاله به بررسی 5 مزیت دفتر خبرنگاری که نمی‌ دانستید می‌پردازیم. با ما همراه باشید تا متوجه علت نام گذاری این دفتر فوق العاده کاربردی شوید.

1. یادداشت برداری سریع

در شغل خبرنگاری، دریافت اطلاعات صحیح، یادداشت برداری دقیق و درست و انتقال آن به مخاطب، بسیار حائز اهمیت است. آن چه به یک خبرنگار کمک می‌کند تا تمامی این مراحل را کامل و درست انجام دهید، یادداشت برداری سریع است. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های دفتر خبرنگاری، امکان یادداشت برداری سریع است. اما چرا؟

دفتر خبرنگاری دارای صحافی سیمی از بالا می‌باشد. همین امر باعث می‌شود تا سرعت یادداشت برداری فرد در هنگام درج اخبار به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کند. بنابراین، امکان یادداشت برداری سریع، از ویژگی ها و میزیت‌های مهم دفتر خبرنگاری محسوب می شود.

خرید دفتر خبرنگاری

2. بدون نیاز به زیردستی

از مهم‌ترین نیازهای یک خبرنگار، امکان یادداشت برداری به صورت ایستاده، نشسته و یا هر حالت دیگر است. به بیان دیگر، یک دفتر خبرنگاری، نباید نیازی به زیر دستی برای یادداشت برداری داشته باشد. از مهم‌ترین ویژگی‌های دفتر خبرنگاری، عدم نیاز به زیردستی در هنگام یادداشت برداری است. این مشخصه، به دلیل جنس جلد این نوع از دفتر یادداشت وجود دارد که در ادامه به طور کامل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

3. سیم کشی محکم از بالا

سومین مزیت بسیار مهم دفتر خبرنگاری، صحافی نوع سیمی آن است. علاوه بر این، یک خصوصیت مهم که به افزایش سرعت یادداشت برداری کمک می‌کند، سیم کشی از بالا در دفتر خبرنگاری است. سیم کشی این دفتر یادداشت‌ها معمولا ضخیم، دو سیم و مستحکم است تا بتواند کاغذها را در خود حفظ کرده و خراب نشود.

دفتر خبرنگاری

4. ضخامت بالای کاغذ

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دفتر خبرنگاری که در هنگام خرید باید آن را در نظر داشته باشید، این است که دارای کاغذهایی با ضخامت بالا باشد. ضخامت بالای کاغذ در دفتر خبرنگاری سبب می شود تا کاغذها در هنگام نوشتن سریع و فشار بالای خودکار بر روی کاغذ، دفرمه و یا پاره نشوند. بهترین ضخامت کاغذ برای دفتر خبرنگاری، کاغذ 70 گرمی می‌باشد تا در عین تحمل فشار خودکار و کیفیت بالا، وزن زیادی نیز نداشته باشد.

5. جلد ضد خش و ضد لک

در بالا اشاره کردیم که مهم‌ترین مسئله در خبرنگاری، یادداشت برداری سریع از حوادث، اتفاقات، سخنرانی‌ها و غیره است. همچنین گفتیم که یکی از مهم‌ترین مواردی که در افزایش سرعت یادداشت برداری تاثیرگذار است، عدم نیاز به زیر دستی در هنگام نوشتن است. دفتر خبرنگاری باید دارای جلدی ضخیم، محکم و در عین حال منعطف باشد. این ویژگی به خبرنگار این امکان را می‌دهد تا در هر شرایطی بتواند بدون نیاز به زیردستی یادداشت برداری کند.

علاوه بر این، جلد دفتر خبرنگاری، اگر اصولی و با استانداردهای مربوطه ساخته شده باشد، بهتر است ضد خش و ضد لک باشد. چرا که این دفترها برای مدت زمان طولانی و به صورت مداوم مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین نباید کثیف، پاره و خراب شوند.

دفتر خبرنگاری | هرآنچه برای بهترین بودن لازم دارید!

یک خبرنگار خوب، باید تمامی وسایل و تجهیزات مورد نیاز خود را در دسترس داشته باشد. مهم‌ترین تجهیزات مورد استفادۀ خبرنگارها، دفتر خبرنگاری است. چرا که یک خبرنگار با اطلاعاتی که جمع آوری می‌کند می‌تواند خود را از دیگر رقبایش مجزا کند. یک دفتر خبرنگاری با کیفیت که سرعت یادداشت برداری شما را بالا ببرد به همراه یک قلم خوب و روان، می‌تواند شما را تا بالاترین و عالی‌ترین درجات شغلتان ببرد. انواع دفتر خبرنگاری مانند دفتر خبرنگاری سوپر کلاس سهند و یا دفتر خبرنگاری پنجره ای سهند، می‌تواند یک گزینۀ بسیار خوب باشد که می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی سهند، با بهترین قیمت و به صور اینترنتی خریداری نمایید. دفترهای خبرنگاری سهند، تمامی ویژگی‌های مهم مورد نیاز مانند، قطع مناسب، کاغذ 70  گرمی، جلد سخت، ضد خش و ضد لک و صحافی از بالا را دارا است.

مطالب مرتبط