زیر دستی A4

انواع زیر دستی A4 و کاربردهای آن

همه چیز درباره زیر دستی A4

تخته شاسی یا زیر دستی وسیله ای است که برای نگهداری برگه های کاغذ با سایز مختلف از آن استفاده می شود. استفاده از زیردستی زمانی کاربرد پیدا کرد که جابجا کردن برگه های متعدد و مختلف در ابعاد و سایزهای مختلف برای افراد سخت و طاقت فرسا شد. مطمئناً شما نیز با این اوضاع مواجه شده اید. زمانی که تعدادی ورق کاغذ با خود حمل می‌کنید و همه آنها به صورت به هم ریخته درون کیف شما بدون نظم مشخص قرار داده شده اند. اوضاع زمانی وخیم تر می‌شود که می‌خواهید تعدادی از آنها را از کیف خود خارج کرده و شروع به نوشتن کنید. خوب قطعا نمی‌توان روی برگه کاغذ بدون داشتن زیر دستی اقدام به نوشتن کرد.
زیر دستی A4 پرکاربردترین زیر دستی است. زیردستی در ابعاد A4 در ابعادی حدود 31 در 23 سانتی‌متر ساخته می‌شود. یعنی هنگام قرار دادن برگه‌های A4 حدود یک سانتی‌متر از هر طرف حاشیه دارد. دانشجویان رشته‌های هنر معمولا از این زیردستی برای طراحی و نقاشی استفاده می‌کنند. زیردستی A4 اما برای نوشتن هم کاربرد دارد. ما در سایت سهند زیر دستی هایی همچون زیردستی سمیناری ، زیر دستی اکسپندینگ و زیر دستی آفیس را برای خریداری شما آماده کرده ایم.

تاریخچه زیردستی

تخته زیردستی در زبان انگلیسی به Clipboard نامیده می شود. مخترع آن جرج هنری هانزبین در اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی است. زیردستی همزمان با پیدایش فروشگاه های زنجیره ای ظهور پیدا کرد. همان وقت که در فرآیند انبارداری نیاز به وسیله ای جهت ثبت ورود خروج کالاهایی که هر روز اضافه یا کم می‌شوند احساس شد. چنین بود که زیردستی به ابزاری بسیار کاربردی برای مدیریت انبار در گذشته تبدیل شد. اما امروزه از این وسیله کاربردی تنها در انبارها استفاده نمی‌شود. از بانک ها و مدارس گرفته تا استفاده در مسابقات بزرگ ورزشی برای نوشتن نتایج لحظه ای یا حتی در سوپر مارکت ها از تخته زیردستی استفاده می‌شود.

انواع زیر دستی A4 

در گذر زمان انواع مختلفی از زیر دستی ساخته شده است که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

خرید زیردستی

زیر دستی مقوایی

زیر دستی مقوایی یکی از انواع ارزان قیمت تخته زیر دستی است. در این نوع زیردستی یک عدد مقوای فشرده شده به کار می رود. با اینکه از مقوا برای این نوع تخته شاسی استفاده شده است ، اما مقاومت لازم در برابر فشار خودکار و نیروی دست را دارا می‌باشد. معایب زیر دستی مقوایی این است که در مقابل رطوبت مقاومت خوبی ندارد و باید مراقب باشید که با دستانی خیس با آن کار نکنید تا دچار آب رفتگی نشود.

زیر دستی چوبی

مقاومت بالای چوب در مقابل رطوبت و فشارهای نسبتاَ سخت از ویژگیهای مثبت این نوع زیردستی هستند. جنس چوب استفاده شده در این زیر دستی A4 عموماً از چوب های با کیفیت می‌باشد تا مانع شکسته شدن آن شود. معایب این تخته شاسی ها ساده و ابتدایی بودن و عدم زیبایی آنهاست. البته امروزه برای از بین بردن شکل ساده آنها روی آن از طراحی های زیبا استفاده می‌گردد.

زیر دستی A4

زیر دستی شفاف یا شیشهای

جنس زیر دستی شفاف یا شیشهای از طلق پلاستیکی شفاف می‌باشد. بدین خاطر به آن شیشهای می گویند که می‌توان پشت زیر دستی را از روی آن مشاهده کرد. برخی از انواع آن دارای خط کش نیز می ‌باشند. بزرگترین ایراد این نوع زیردستی ها این است که راحت تر از انواع دیگر آن می‌شکنند و برای استفاده طولانی مدت مناسب نمی‌باشند.

زیر دستی کلاسوری

دو نوع زیر دستی A4 کلاسوری وجود دارد. یک نوع زیر دستی کلاسوری که مانند دفتر بسته می‌شود. برخی از انواع آن دارای محفظه داخلی برای نگهداری خودکار و انواع لوازم التحریر است. در این زیر شاخه ما زیر دستی سمینار سهند را پیشنهاد می کنیم که می توانید از سایت ما تهیه کنید.
نوع دیگری از زیر دستی کلاسوری نیز وجود دارد که به صورت کیفی یا پوشه ای می‌باشد. این زیر دستی دارای محفظه برای نگهداری لوازم ضروری شما است و دارای دسته حمل کننده است. نکته مثبت آن استفاده از پلاستیک در جنس آن می‌باشد که حالت انعطاف پذیری به آن داده است. نکته منفی این است که این انعطاف پذیری در مدت طولانی از بین خواهد رفت و پلاستیک آن به اصطلاح تا می‌شود.

زیر دستی چه کاربردهایی دارد؟

زیر دستی کاربرد های بسیار دارد. در بسیاری از شرکت ها و ادارات دولتی یا خصوصی یا خیلی از مشاغل دیگر از انواع زیر دستی استفاده می‌کنند. همانطور که پیشتر گفته شد انباردارها بیشترین استفاده را از تخته شاسی دارند. زیرا می‌‎توانند حین راه رفتن بین قفسه ها و مشاهده کالاها به راحتی از موجودی آنها صورت برداری کنند. همین صورت برداری را می‌توانیم از حین راه رفتن میان گل ها و گیاهان گلخانه مان روی کاغذ با تخته شاسی مناسب داشته باشیم. مورد دیگر در مواقع استخدام است ، حتما برای پرکردن فرم استخدام به شرکت ها یا موسسات مختلف مراجعه داشته اید. آنها نیز برای اینکه شما فرم استخدام خوش نویسی داشته باشید، آن را همراه با زیر دستی به شما می‌دهند.
برای سفارش انواع زیر دستی A4 و سایزهای دیگر با کیفیتی فوق العاده و با دوام و طراحیای خاص به فروشگاه اینترنتی سهند مراجعه کنید.

مطالب مرتبط