لوازم تحریر

وسایل مورد نیاز برای آموزش مجازی

برای آموزش مجازی چه وسایلی لازم است

در 20 سال گذشته اینترنت به بزرگترین و در دسترس ترین پایگاه داده اطلاعاتی تبدیل شده است. این روش ارتباط، خرید، معاشرت، تجارت و تفکر افراد درباره دانش و یادگیری را تغییر داده است. فراتر از این یک انقلاب بزرگ در آموزش از راه دور یا آموزش آنلاین باعث تغییر چهره کلاس های سنتی و دسترسی بیشتر به آموزش در گذشته می شود.
آموزش آنلاین نوعی آموزش است که در آن دانش آموزان از رایانه های خانگی خود از طریق اینترنت استفاده می کنند. برای بسیاری از دانشجویان امروزی، از جمله همه کسانی که می خواهند به کار تمام وقت یا امور خانواده مشغول باشند، فارغ التحصیلی و دوره های آنلاین در دهه گذشته محبوب شده اند. اغلب برنامه های فارغ التحصیلی و دوره های مجازی، که برخی از آن ها با استفاده از فن آوری های دیجیتال انجام می شود، از طریق درگاه آموزش مجازی دانشگاه، آموزشگاه یا مدرسه میزبان ارائه می شوند.
گذشته از محبوبیت رو به رشد آموزش مجازی، با شیوع بیماری همه گیر کرونا در دو سال گذشته، استفاده از آموزش مجازی برای همه دانش‌آموزان و دانش‌جویان ضروری به نظر می رسد.

آموزش مجازی یا آنلاین چیست؟

آموزش مبتنی بر رایانه، آموزش مبتنی بر وب، آموزش مبتنی بر اینترنت، آموزش آنلاین، آموزش الکترونیکی (یادگیری الکترونیکی)، آموزش از راه دور با کمک رایانه – آموزش آنلاین نام های زیادی دارد و سبک های متنوعی نیز داراست، اما در هسته اصلی آن این است که: آموزش آنلاین یادگیری پشتیبانی شده الکترونیکی است که برای تعامل معلم / دانش آموز و توزیع محتوای کلاس به اینترنت متکی است.
با آموزش مجازی، دانش آموزان می توانند در هر مکانی با دسترسی به اینترنت و برق در کلاس خود شرکت کنند. این برنامه می تواند شامل صوت، فیلم، متن، انیمیشن، محیط آموزش مجازی و گفتگوی زنده با اساتید و معلمان باشد. این یک محیط یادگیری غنی با قابلیت نمایش مطالبی بسیار بیشتر از یک کلاس حضوری و عادی است.
هنگامی که از تمام پتانسیل آموزش مجازی استفاده شود، ثابت شده است که آموزش آنلاین موثرتر از آموزش صرفا حضوری است. این برنامه ها می توانند جذاب، سرگرم کننده و متناسب با برنامه تقریباً هر کسی باشد.

دفتر یادداشت

ابزار آموزش مجازی

همانطور که می دانید ابتدایی ترین امکاناتی که برای آموزش مجازی مورد نیاز است، یک رایانه، موبایل هوشمند یا تبلت و دسترسی به شبکه اینترنت پر سرعت است است. شما می توانید از امکانات دیگری هم استفاده کنید و البته هنوز هم جای دفتر و خودکار باقی است و می توانید از مطالب مهم درس مانند گذشته نت برداری کنید.
لیست وسایل مورد نیاز عبارت اند از:

خرید لوازم التحریر

۱. کامپیوتر ، لپتاپ ، گوشی موبایل و تبلت:
اولین و مهم ترین نیاز از تجهیزات کلاس آنلاین استفاده از یکی از چهار دستگاه کامپیوتر، لپتاپ، گوشی موبایل و یا تبلت است. اگر یکی از این ها را نداشته باشید امکان استفاده از کلاس آنلاین وجود ندارد! اما اینکه شما آموزش دهنده باشید (معلم و استاد ) یا آموزش گیرنده ( دانش آموز و دانشجو ) می تواند تعیین کند که شما باید از چه دستگاهی استفاده کنید. اگر به عنوان یک معلم و یا ارائه دهنده و آموزش دهنده هستید، بهتر است از لپتاپ یا کامپیوتر استفاده کنید. چرا که نرم افزارهای حرفه ای ویدئو کنفرانس و کلاس های آنلاین در بستر سیستم عامل ویندوز و mac os و لینوکس قابل نصب هستند. در ایران عموما از نرم افزارهایی مانند Adobe Connect و Sky Room یا نرم افزارهای ایرانی مانند نرم افزار “ویدئو کیک” استفاده می کنند که قابلیت های بسیار زیادی دارند و کنترل تمامی امکانات این نرم افزارها از طریق لپتاپ یا کامپیوتر امکانپذیر است.
اگر دانشجو یا دانش آموز و به طور کلی یک آموزش گیرنده هستید معمولا در انتخاب دستگاه محدودیت ندارید. چرا که اکثر این نرم افزارها از طریق یک مرورگر تحت وب یا به صورت نرم افزار در تمامی سیستم عامل ها قابلیت نصب و اجرا را دارند. کافیست نرم افزار مورد نظر را نصب و از کلاس آنلاین استفاده کنید.
۲. اینترنت پر سرعت: آموزش مجازی معمولا شامل محتوای صوتی و تصویری است و برای انتقال این دست داده ها اتصال به اینترنت پرسرعت لازم است.
۳. وبکم یا دوربین: اگر آموزش شما شامل محتوای تصویری باشد، لازم است دستگاه شما مجهز به دوربین یا اصطلاحا وبکم باشد. تا بتوانید محتوای خود را به دانش آموزان و دانشجویان خود منتقل کنید و همینطور آن ها را ببینید.
۴. میکروفون یا هدفون: برای انتقال بهتر صدای شما لازم است که از یک میکروفون و یا هدفون مجهز به میکروفون استفاده کنید تا بتوانید با کیفیت بهتری صدای استاد یا دانشجوی خود را بشنوید و صدای خود را منتقل کنید.
ابزار دیگری مثل پد ها و قلم های نوری نیز وجود دارند که برای آموزش مجازی حرفه ای تر و در رشته های خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

امیدواریم که مطالب امروز برای شما مفید و قابل استفاده بوده باشد. امیدواریم با از بین رفتن محرومیت ها و محدودیت ها امکانات آموزش مجازی در اختیار همه دانش آموزان، دانش‌جویان و اساتید سراسر کشور قرار بگیرد. شرکت بسپار تحریر آسیا (سهند) تولید کننده نوشت افزار و لوازم تحریر مختلفی است و شما می توانید از دفاتر، کاغذها، کلاسور و .. با کیفیت این شرکت استفاده کنید و آنهارا از سایت فروشگاه اینترنتی سهند تهیه کنید و در کنار بهره بردن از مزایای آموزش مجازی یا آنلاین از نکات مثبت آموزش سنتی نیز بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط