what-is-a-case

کازیه چیست و چه کاربردی دارد؟

معرفی کازیه و انواع کاربرد‌های آن

در میان تمامی لوازم تحریر اداری مورد نیاز برای شرکت ها و سازمان ها، زمانی که می خواهید اسناد و مدارک مورد نیاز هر روزه ی خود را دسته بندی کنید، کازیه به داد شما خواهد رسید. کازیه نوعی وسیله ی ارگنایزر است که کمک می کند تا نظم را در محیط کار خود در بیشترین حد قابل قبول حفظ کنید. برای پاسخ دادن به این سوال که کازیه چیست باید بگوییم:

کازیه یکی از لوازم تحریر اداری است که به طور معمول از جنس فلز، پلاستیک یا چوب ساخته می شود. یک، دو یا سه طبقه است و برای دسته بندی اسناد و مدارکی مورد استفاده قرار می گیرد که دائماً با آن ها سر و کار دارید. کازیه ها معمولاً به گونه ای ساخته می شوند که کاغذ ها و مدارک داخل آن ها قابل رویت هستند. بنابراین اگر می خواهید مدارک محرمانه خود را نگه داری و طبقه بندی کنید، باید بگوییم که کازیه برای شما مناسب نیست. تا حدودی متوجه شدیم کازیه یعنی چه. حال ببینیم کازیه چه کاربردی برای ما خواهد داشت.

کازیه، بر گرفته از یک واژه ی فرانسوی (Casier) است و در میان عامه ی مردم با نام کازیو نیز شناخته می شود. این وسیله، جزو وسایل طبقه بندی و ارگنایزر محیط کار قرار می گیرد و می تواند سرعت عمل و نظم را در کارمند افزایش دهد. چرا که به سرعت می تواند مدارک، کاغذها و اسناد مورد نیاز خود را پیدا کرده و مورد استفاده قرار دهد. با کمک کازیه، هر کاغذی در جای خود قرار خواهد گرفت.

what-is-a-case

کاربرد کازیه چیست؟

شما روزانه حداقل 8 ساعت را پشت میز کار خود می گذرانید. در هر شغلی که فعالیت کنید، روزانه اسناد، مدارک و کاغذهای بسیاری هستند که با آن ها سر و کار خواهید داشت. برای آن که بتوانید سطح تمرکز، سرعت عمل و در نهایت کیفیت کارتان را افزایش دهید باید منظم باشید. کازیه به شما می کند که منظم باشید و تمامی مدارک خود را طبق یک طبقه بندی مشخص و در یک جای مشخص نگه داری کنید. کازیه چیست؟ یک ارگنایزر روی میز که به شما کمک می کند کاغذهای روی میز خود را طبقه بندی کرده و در صورت نیاز به سرعت به آن ها دسترسی پیدا کنید.

what-is-a-case

فهمیدیم کازیه یعنی چه، کدام مدل را بخریم؟

همانطور که در توضیح سوال کازیه یعنی چه گفتیم، کازیه در مدل های متنوع 1، 2 یا سه طبقه تولید می شود و می تواند از جنس های گوناگونی مانند فلز، پلاستیک یا چوب باشد.

  • کازیه پلاستیکی، متداول ترین نوع کازیه است که برای سازمان ها و شرکت ها تولید می شود. کازیه پلاستیکی سبک، جادار و ارزان قیمت تر از دیگر انواع کازیه است.
  • کازیه فلزی، در مقایسه با کازیه پلاستیکی سنگین تر و گران تر است. اما ظاهری زیباتر داشته و طول عمر بیشتری نیز خواهد داشت. تحمل وزن کازیه فلزی بسیار بیشتر از نوع پلاستیکی آن است.
  • کازیه چوبی، در مقایسه با دو نوع دیگر کم تر مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر جنبه ی دکوراتیو دارد. شکل ظاهری کازیه های چوبی می تواند جلوه ی بسیار جذابی به میز کار شما ببخشد.

خرید کازیه

کازیه ها معمولاً 3 طبقه هستند و طول و عمق مشخصی دارند. اما می توانید در هنگام خرید از فروشنده ابعاد مختلف آن را پرس و جو کرده و بهترین گزینه ی مناسب خود را انتخاب نمایید. می توانید برای خرید کازیه به فروشگاه اینترنتی سهند مراجعه کرده و با کیفیت ترین انواع کازیه را با بهترین قیمت خریداری نمایید. برای آن که بدانید بهترین مدل کازیه برای شما کدام است، باید ابتدا نیازهای خود را بررسی کنید:

  • چه حجم از اسناد را می خواهید در آن نگه داری کنید؟
  • اسناد شما محرمانه هستند یا ایرادی ندارد اگر توسط دیگران دیده شوند؟
  • زیبایی ظاهری میز برای شما مهم است یا فقط می خواهید کاغذهای روی میزتان طبقه بندی شوند؟
  • چقدر می خواهید برای خرید کازیه هزینه کنید؟
  • چه تعدادی کازیه برای دفتر کار خود لازم دارید؟

what-is-a-case

 

پاسخ به همه ی این سوالات به شما کمک می کنند تا بتوانید بهترین گزینه از نظر جنس بدنه، تعداد طبقات، ابعاد و غیره ی کازیه مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط