cover Punch

همه چیز درباره کاور پانچ

کاور پانچ چیست؟

کاور پانچ، یک نوشت افزار ضروری برای تمامی افراد محسوب می شود. کاور پانچ به شما این امکان را می دهد تا کاغذها، اسناد و مدارک خود را در کمال صحت و سلامت برای مدت زمان طولانی نگهداری کنید. همانطور که از نام این لوازم التحریر پیداست، از پانچ شدن کاغذ جلوگیری کرده و با پانچ هایی که در قسمت کناری خود دارد، کاغذ را در زونکن ها نگه می دارد. در این مقاله قصد داریم تا همه چیز در مورد کاور پانچ یا همان پوشه کیسه ای را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

پیش از خرید، نیاز خود را شناسایی کنید!

برای آن که بتوانید از خرید کاور پانچ، بهترین تجربه را داشته باشید، بهتر است پیش از هر اقدامی بدانید که از خرید کاور پانچ چه هدفی به دنبال دارید. مهم ترین مسئله ای که می تواند نشان دهنده ی کیفیت کاور پانچ باشد، مدت زمان ماندگاری آن در طول زمان است. در بیشتر موارد، از کاور پانچ به جهت نگه داری مدارک مهمی مانند مدارک حسابداری بهره می گیرند. مدارک حسابداری شرکت ها نیاز دارند تا برای سال های سال سالم نگه داری شوند. بنابراین بسیار اهمیت دارد که از کاور پانچی استفاده کنید که در طول این سالیان پاره نشده و به درستی از مدارک مهم شما نگه داری کند.

cover Punch

کاربرد کاور پانچ تنها به نگه داری اسناد و مدارک حسابداری در شرکت ها معطوف نمی شود. گاهی ممکن است که یک دانشجو برای ارائه ی یک تحقیق مهم به استاد خود از کاور پانچ استفاده کند تا بتواند علاوه بر حفظ صحت و سلامت برگه های تحقیق، ارائه ی مرتب و منظمی نیز داشته باشد. در این صورت، دوام کاور پانچ به اندازه ی دوام آن برای استفاده های شرکتی مهم نیست. بنابر آن چه گفته شد، با توجه به اینکه کاور پانچ در انواع مختلفی تولید می شود، بهتر است پیش از خرید ابتدا مشخص کنید کاور پانچ را برای چه هدفی می خواهید.

خرید کاور پانچ

کاور پانچ و عوامل تعیین کننده کیفیت

کاور پانچ نیز درست همانند هر نوشت افزار دیگری که در اطراف خود می بینید، یک ماده ی اولیه دارد که آن را تشکیل داده است. کاورهای پانچ را معمولا از دو ماده ی پلی پروپیلن یا وینیل می سازند. هر کدام از این مواد اولیه مشخصه ای دارند که در کیفیت و قیمت نهایی کاور پانچ تعیین کننده خواهد بود. پس از ماده ی اولیه، دومین موردی که در تعیین کیفیت نهایی کاور پانچ تاثیرگذار خواهد بود، وزن آن است. وزن بالاتر کاور پانچ نشان دهنده ماندگاری آن می باشد. به این معنی که هر چه کاور پانچ منتخب شما سنگین تر باشد، کاور پانچ شما برای مدت زمان طولانی تری سالم خواهد ماند و مدارک و اسناد شما را از بروز مشکلات و مسائل حفظ خواهد کرد. کاور پانچ می تواند خیلی سنگین، سنگین، استاندارد و یا اقتصادی باشد.

cover Punch

پس از آن که مواردی را در نظر گرفتید که می تواند در کیفیت نهایی کاور پانچ تاثیرگذار باشد، به عوامل ظاهری در کاور پانچ می رسیم که می تواند انتخاب نهایی شما را رقم بزند. کاور پانچ را با درجه ی شفافیت متنوع می سازند. کاور پانچ می تواند شفاف، مات یا نیمه مات باشد. هر کدام از این مدل ها، برای یک هدف مناسب هستند. به عنوان مثال، برای نگه داری از مدارک محرمانه که افشا نشدن آن ها اهمیت دارد، کاور پانچ مات می تواند گزینه ی مناسبی باشد. ابعاد کاور پانچ، نحوه ی باز شدن آن و محلی که کاغذ در داخل آن قرار می گیرد، رنگ کاور و موارد مشابه دیگر می توانند در انتخاب شما تعیین کننده باشند.

cover Punch

کاور پانچ می تواند A2، A3، A4، A5 و غیره باشد که هر کدام برای یک منظور مورد استفاده قرار می گیرند. مدل باز شوی رایج که برای کاور پانچ در نظر گرفته می شود، قرار گیری کاغذ از بالاست. اما مدل های دیگری نیز هستند که از بغل یا از وسط باز شو دارند. این مدل ها، امکان بیرون ریختن کاغذ از کاور پانچ را به حداقل می رسانند. از آن جایی که کاور پانچ برای تفکیک و طبقه بندی مدارک استفاده می شود، بنابراین می توانید رنگ های مختلف آن را انتخاب کنید تا علاوه بر تشخیص راحت تر زیبایی بصری نیز به بایگانی مدارک خود ببخشید. برای اطلاعات کامل تر در زمینه ی کاور پانچ، می توانید به فروشگاه اینترنتی سهند مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط