شیلد پزشکی

شیلد پزشکی چیست و چه کسانی باید از آن استفاده کنند؟

موارد استفاده شیلد پزشکی

در دوران همه گیری کرونا، همه افراد بر این شدند تا به کمک لوازم حفاظتی مانند ماسک و شیلد پزشکی از سلامت خود محافظت نمایند. هریک از این لوازم محافظت کننده که بر روی صورت فرد قرار می گیرند به منظور جلوگیری از ورود ویروس و بیماری های عفونی از طریق بینی، دهان و چشم مورد استفاده قرار می گیرند. تقریباً همه ما با انواع ماسک و ضرورت استفاده از آن آشنا هستیم. با وجود الزامی شدن استفاده از ماسک در محیط‌ های عمومی، بسیاری از افراد به دلایل مختلفی مانند بوی نامطبوع دهان، تنگی نفس، گرما و … تمایلی به استفاده از ماسک ندارند. به چنین افرادی استفاده از شیلد پزشکی توصیه می شود.

شیلد پزشکی چیست؟

شیلد پزشکی یک حافظ طلقی است که به صورت محافظ بر روی سر قرار گرفته و به طور دور تا دور صورت در فاصله‌ ی گوش ها و از روی پیشانی تا کمی پایین تر از چانه را می پوشاند. شیلد پزشکی بهترین وسیله برای جلوگیری از ورود تنفس و قطرات آب از دهان فرد ناقل بیماری به نواحی پر خطر صورت شما مانند چشم ها، گوش ها، بینی و دهان جلوگیری خواهد کرد. علاوه بر این با توجه به اینکه یکی از راه های انتقال بیماری های عفونی و ویروسی، تماس دست با صورت است، شیلد صورت به شما کمک می کند تا دستان خود را به صورت خود نزنید. یکی دیگر از برتری های شیلد پزشکی در مقایسه با دیگر لوازم محافظتی ویروس کرونا، قابلیت شستشوی آن است. با توجه به جنس طلقی شیلد، پس از استفاده می توانید آن را ضد عفونی کرده و بشویید و تا مدت ها از شیلد استفاده نمایید.

شیلد پزشکی

خلاصه مزایای شیلد پزشکی:

  • قابل شستشو و چند بار مصرف
  • محافظت از چشم ها، گوش ها، دهان و بینی از ورود ذرات ریز ویروس
  • جلوگیری از تماس دست با صورت
  • تنفس راحت

شیلد پزشکی

آیا شیلد پزشکی می تواند جایگزین ماسک باشد؟

متوجه شدیم که شیلد پزشکی چیست و چه مزیت هایی برای حفظ سلامتی افراد می تواند داشته باشد. اما سوال مهمی که ممکن است ذهن همه را به خود مشغول کند این است که آیا شیلد پزشکی می تواند جایگزین ماسک باشد یا خیر؟

طبق تحقیقات فراوانی که در دانشگاه های معتبر اروپایی انجام شده است شیلد پزشکی می تواند از انتقال ویروس هایی مانند کرونا جلوگیری کند. اما نکته بسیار مهم این است که شیلد پزشکی مکملی برای ماسک است نه جایگزین آن. استفاده از شیلد پزشکی همراه با ماسک بهترین گزینه برای محافظت از خود در برابر بیماری ها است. از آنجایی که نمی توان عوامل خطر و ابتلا به ویروس را کنترل کرد؛ محافظت حداکثری از خود تنها راه حل ما برای حفظ سلامتی خود و عزیزانمان و همچنین قطع چرخه انتقال بیماری است.

شیلد پزشکی

بنابراین پیشنهاد می کنیم، اگر در محیط های شلوغ مانند اتوبوس، مترو و … قرار می گیرید، ماسک را همراه با شیلد پزشکی استفاده کنید. اگر در مکان های خلوت مانند کوچه ها و یا خیابان های خلوت هستید و می خواهید به طور مثال پیاده روی کنید، استفاده از شیلد پزشکی به تنهایی می تواند تاثیرگذار باشد. در این میان استفاده از شیلد پزشکی برای برخی از افراد اجبار است.

فروشگاه اینترنتی سهند

 

استفاده از شیلد پزشکی برای چه کسانی اجباری است؟

همانطور که گفتیم، شیلد پزشکی یک وسیله محافظتی مکمل است، اما استفاده از آن برای محافظت از سلامت برخی از افراد اجباری خواهد بود، چرا که این افراد در معرض بیشترین میزان خطر ابتلا به ویروس هستند:

  • کادر درمان اعم از پزشکان، پرستاران، بهیاران و … به دلیل فاصله بسیار کمی که با بیماران مبتلا دارند.
  • تمامی نیروهای خدمت گزار در بیمارستان ها و محیط های درمانی و پزشکی
  • رانندگان اتوبوس ها، تاکسی ها و …

شیلد پزشکی

شیلد پزشکی، ختم کلام در حفظ سلامتی

برای ما انسان ها، سلامتی اصل اول زندگی است. بدون شک بیماری و ناخوشی می تواند سخت ترین و بدترین اتفاق ناگوار برای هر فردی باشد. بنابر همین اصل، محافظت از خود در برابر بیماری، مهم ترین کاری است که برای زندگیمان انجام می دهیم. در بیماری های پانادمی مانند کرونا، مراقبت از خود به تنهایی کارساز نیست و با رعایت نکردن اصول و پروتکل های بهداشتی، نه تنها خودمان را که عزیزانمان را نیز در معرض خطرات جدی ناشی از بیماری قرار داده ایم. خرید شیلد پزشکی و استفاده درست و منظم از آن می تواند نیمی از مسیر محافظت از سلامت خود و خانواده مان را به تنهایی طی کند.

با مراجعه به وبسایت سهند و یا تماس با شماره های 9898838-0910 ،47297000-021 می توانید اطلاعات کامل تری در زمینه میزان اثر گذاری، قیمت و نحوه خرید انواع شیلد پزشکی با کیفیت کسب نمایید.

مطالب مرتبط