دفتر کلاسوری

مشق را کی اختراع کرد | همه چیز درباره تاریخچه مشق

بررسی کامل تاریخچه مشق

اگر برای شما هم وقت گذاشتن در زمانی بعد از مدرسه آن هم با حالتی خسته و کوفته برای نوشتن مشق سخت است! اگر به این فکر می‌کنید که چرا باید به جای خوش گذرانی و استراحت مشق بنویسید! اگر برای شما هم سوال پیش آمده که این مشق را کی اختراع کرد؟ پیشنهاد می‌کنیم تا با ما تا انتهای این مطلب از بلاگ سهند همراه باشید تا همه چیز را درباره تاریخچه مشق شب برایتان بازگو کنیم. بیایید تا بفهمیم این مشق را کی اختراع کرد و دردسر بزرگ ما دانش آموزان شد؟!

مسئله این است: این مشق را کی اختراع کرد؟

بدون استثنا همۀ ما فکر می‌کنیم مشق شب راهی برای تنبیه کردن دانش آموزان است. تصور ما این است که مشق شب ما را از استراحت کردن و معاشرت با دوستان و خانواده باز می‌دارد. همین طور هم هست. تصور کنید یک عصر بهاری که یکی از اقوام محبوبتان به منزل شما آمده و همگی در پذیرایی مشغول خوردن هندوانه و گپ و گفت با یکدیگر هستند. در حالی که شما باید مشق بنویسید و در اتاق پشت میز مطالعه بنشینید. خسته هستید و فکر می‌کنید این مشق را کی اختراع کرد؟ اجازه دهید برای بازگویی تاریخچه مشق شب به سال‌ها قبل بازگردیم.
اختراع مشق شب به اوایل دهه 1900 میلادی باز می‌گردد. در آن زمان شخصی به نام روبرتو نویلیس مشق را اختراع کرد تا دانش آموزان تنبل خود را تنبیه کند. البته این باور برای مخترع مشق شب، یک تصور عمومی و فاقد سند و مدرک است. اگر نام روبرتو نویلیس را در مرورگر وب سرچ کنید، متوجه می‌شوید که اطلاعات بسیار کمی در مورد وی وجود دارد. به همین علت است که احتمال می‌رود چنین شخصیتی زادۀ تخیلات یک فرد بوده. پس مشق را کی اختراع کرد؟
اگر بخواهیم متوجه شویم مشق را کی اختراع کرد، بهتر است از یک زاویۀ دیگر به ماجرا نگاه کنیم. از گذشته‌های بسیار دور افراد برای حفظ کردن آموزه‌های دینی مانند آیات قرآن، اشعار، آموزه‌های فیلسوفان و غیره باید تکرار و تمرین می‌کردند. چرا که حفظ کردن چنین چیزهایی آنقدر سخت بود که با یکبار مطالعه به خاطر سپرده نمیشد. بنابراین اولین شروع برای مشق را می‌توان به این دوران نسبت داد.

دفتر مشق

چرا مشق نوشتن مهم است؟

حالا که متوجه شدیم مشق را کی اختراع کرد، بهتر است به این سوال بپردازیم که چرا مشق نوشتن مهم است. بیشتر از دانستن این که مشق را کی اختراع کرد، دلیل اهمیت مشق نوشتن است که حائز اهمیت می‌باشد. مشق نوشتن برای تکرار بیشتر درس‌ها اختراع شد. همانطور که احتمالاً می‌دانید اصلی‌ترین مسئله در یادگیری، تکرار آن چیزهایی است که آموخته‌اید. بدون تکرار شما قادر نخواهید بود تا آنچه را یاد گرفته‌اید به خاطر بسپارید. حالا این آموزه‌هعا می‌خواهد مربوط به درس ادبیات باشد یا نجوم یا حتی ریاضی. با مشق نوشتن و تکرار چندین بارۀ آموخته‌هاست که شما قادر خواهید با تا آنچه را یاد گرفته‌اید در ذهن نیمه هوشیارتان ثبت کنید. بنابراین بدون توجه به اینکه مشق را کی اختراع کرد، بپذیرید که مشق نوشتن یکی از نکات مهم و اصلی در آموزش و پرورش محسوب می‌شود.

ابزار مورد نیاز برای مشق نوشتن

تا اینجای متن متوجه شدیم مشق را کی اختراع کرد و چرا مشق نوشتن مهم است. حال می‌خواهیم به مسئلۀ مهم دیگری بپردازیم و آن هم چگونگی مشق نوشتن است. کیفیت مشق نوشتن در نتیجه‌ای که از آن حاصل می‌شود تاثیر بسیاری می‌گذارد. بنابراین بهتر است ابزار مورد نیاز مشق نوشتن را تهیه کنید. مهمترین ابزار مورد نیاز برای مشق نوشتن، عبارت می‌شود از:

  • دفتر
  • خودکار
  • مداد
  • پاک
  • و تراش

خرید دفتر

اگر از لیست بالا بخواهیم دو مورد را انتخاب کنیم، دفتر مشق و خودکار از همه مهم‌تر هستند. یک دفتر خوب برای مشق نوشتن، به تعداد کافی کاغذ دارد. در ساخت آن از کاغذهای با کیفیت استفاده شده و صحافی خوبی دارد. جلد دفتر خوب در اثر استفادۀ طولانی مدت خراب نمی‌شود و در اثر فشار خودکار روی کاغذ جا نمی‌افتد.
یک خودکار با کیفیت و خوب نیز روان است و با وجود اصطکاک خوبی که با کاغذ دارد جوهر خود را به صورت تکه تکه بر روی کاغذ جا نمی‌گذارد. از همه مهم‌تر، خودکار خوب جوهر پس نمی دهد و برای مدت طولانی برای شما قابل استفاده خواهد بود. برای تهیۀ بهترین ابزار مورد نیاز برای مشق نوشتن، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی سهند مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط