همه چیز درباره قیمت عمده کلربوک

بررسی قیمت عمده کلربوک

کلربوک ها پوشه های بزرگی هستند که حاوی پوشه های پرونده یا کاغذهای سوراخ شده هستند. این چسب ها در اندازه های مختلف هستند و می توانند طیف وسیعی از اندازه های کاغذ را در خود جای دهند. این ها در نگهدارنده توسط نگهدارنده های دایره ای یا D شکل نگهداری می شوند ، که محتویات روی آنها نخ می شوند. حلقه ها در اندازه های مختلف از جمله 0.5 ، 1 ، 1.5 و 2 اینچ (13 ، 25 ، 38 و 51 میلی متر) وجود دارند ، اگرچه اندازه های دیگر نیز موجود است. حلقه ها معمولاً فنری هستند ، اما همچنین می توانند توسط مکانیزم های قوس اهرمی یا سایر سیستم های تثبیت کننده محکم شوند. خود اتصال دهنده ها معمولاً از پلاستیک با حلقه های فلزی ساخته می شوند. طرح های اولیه در اوایل دهه 1890 تا اوایل دهه 1900 ثبت شد.

تاریخ کلربوک ها

فردریش سانکنن آلمانی در 1886 در بن آلمان ، کلربوک را اختراع کرد. او همچنین در 14 نوامبر 1886 Papierlocher für Sammelmappen «سوراخ ساز کاغذ برای پوشه ها» یا پانچ سوراخ) را به عنوان اختراع ثبت کرد. لوئیس لایتز آلمانی ، بنیانگذار Leitz بعدها تغییرات مهمی در توسعه کلربوک ها در اشتوتگارت فوئرباخ ایجاد کرد. لایتز «سوراخ انگشت» را در کنار اتصال دهنده برای کمک به حذف قفسه های شلوغ معرفی کرد.

طرح دیگری برای کلربوک ها در سال 1889 توسط آندریاس تنگ وال در هلسینگبورگ سوئد اختراع شد و در سال 1890 با نامTrio Binder ، که از نام کنسرسیوم تجاری Tengwall و دو همکارش گرفته شد ، ثبت شد. در طراحی Tengwall از چهار حلقه ، در دو ست زوج استفاده شده است. محل قرارگیری چسبنده Trio Tengwall هنوز به عنوان یک استاندارد عملا برای سوراخکاری در سوئد با نام triohålning استفاده می شود. فاصله این سوراخ ها 21 میلی متر (0.83 اینچ) ، 70 میلی متر (2.8 اینچ) و 21 میلی متر (0.83 اینچ) است. (در این مقاله ، ذکر شده است که ، به گفته سرپرست موزه دفتر اولیه در لندن ، اولین اختراع برای حلقه های حلقه در سال 1859 برای یک اتصال دهنده دو حلقه ثبت شد. چند سال بعد اتصال دهنده های سه حلقه به استاندارد تبدیل شد در ایالات متحده ؛ کلربوک های  Dتا دهه 1940 یا 1950 به بازار عرضه نشد.)

 

 

انواع

کلربوک ها با توجه به ظرفیت و اندازه کاغذ در اندازه های استاندارد زیادی وجود دارند. اکثر کشورها برای نگهداری ورق های A4 از سیستم دو یا چهار سوراخ استفاده می کنند.

رایج ترین نوع در کانادا و ایالات متحده یک سیستم سه حلقه برای صفحات با اندازه حروف (8+1⁄2 در 11 اینچ یا 220 میلی متر × 280 میلی متر) است. مشابه کاغذ استاندارد اروپایی از نوع A4. یک ورق استاندارد 8+1⁄2 در 11 اینچ (220 میلی متر × 280 میلی متر) دارای سه سوراخ با فاصله 4+1⁄4 اینچ (110 میلی متر) است. اتصال دهنده های اندازه «لِجِر» کاغذ 11 در 17 اینچی (28 در 43 سانتی متر) را در خود نگه می دارند و ممکن است از فاصله استاندارد 3 حلقه یا چندین حلقه اضافی استفاده کنند.

فاصله سوراخ های سوراخ شده تا نزدیکترین لبه کاغذ از اهمیت کمتری برخوردار است ، زیرا تفاوتهای کوچک بر سازگاری کاغذ و چسب تأثیر نمی گذارد. فاصله معمولی از لبه کاغذ تا مرکز سوراخ 0.5 اینچ (13 میلی متر) است و قطر معمولی سوراخ در استفاده از آمریکای شمالی از 0.25 اینچ (6.4 میلی متر) تا 0.31 اینچ (7.9 میلی متر) متغیر است.

ژاپن از یک سیستم منحصر به فرد استفاده می کند که J-Binder نامیده می شود. این سیستم با کاغذهای A4 و B5 با محصولات مختلف سازگار است. نسخه A4 از 30 حلقه با فاصله زیاد استفاده می کند ، در حالی که در B5 از 26 حلقه استفاده می شود. انواع کمتر رایج مانند نسخه 20 حلقه A5 نیز وجود دارد.

 

بیشتر کلربوک ها، خصوصاً کلربوک های قدیمی نه جدید که عموماً جلد پلاستیکی منعطفی دارند، از سه قطعه ، به شیوه یک جلد چوبی ، با سه تکه تخته به همراه ورقه های وینیل یا سایر مواد و لولا ساخته شده است. مواد بسیار متفاوت است. برخی از کلربوک های وینیل دارای یک جیب شفاف در قسمت بیرونی برای صفحات جلد و بسیاری از آنها دارای جیب در جلد داخلی برای کاغذهای گشاد ، کارت ویزیت ، سی دی و غیره هستند. بیرون برخی از کلربوک ها برای محافظت بیشتر در چارچوب های چوبی ذخیره می شوند. یا با یک چارچوب در هر در هر کلربوک ، یا یک چارچوب برای چندین کلربوک.

کلربوک ها وسایلی الزامی برای بایگانی هرگونه اطلاعاتی هستند که بر روی کاغذ ثبت می شود ، حتماً در خانه یا دفتر شما ، همین حالا ، چند کلربوک وجود دارد. برای تهیه ی بهترین و کارآمدترین کلربوک ها، و برای اطلاع از قیمت عمده کلربوک، به فروشگاه سهند بیایید.

مطالب مرتبط